Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 sati ranije, Thecoki said:

Čuli ste taj kabel kada znate da je magla?

Ko može da priušti sebi tako nešto od sistema sigurno nije ni glup a ni ovca!

To što smo mi zavidni to je skroz druga stvar!

 

 

 

Nisam zavidan ni najmanje, zasto bih? Svako je gospodar svog novca, jedino mi zdrav razum govori da taj kabal ni priblizno ne moze da vredi 70.000$. Nagledao sam se svega ovde u Americi. Kupe ljudi tako nesto i posle ni za trecinu cene ne mogu da prodaju pa se cude zasto.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Susurin said:

Nisam zavidan ni najmanje, zasto bih? Svako je gospodar svog novca, jedino mi zdrav razum govori da taj kabal ni priblizno ne moze da vredi 70.000$. Nagledao sam se svega ovde u Americi. Kupe ljudi tako nesto i posle ni za trecinu cene ne mogu da prodaju pa se cude zasto.

Ko ima novca da kupi taj kabel tesko da ga posle muci prodaja i gubitak novca.

Sta je razlika sa jeftinijim kablovima i komponentama?

Samo je suma manja ali se isto gubi na prodaji.

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, zvucbnicki kabl je 70K USD. Valjda takav kabl treba da ima i odgovarajucu podrsku u nekom interkonektu. Od recimo 35K USD. Pa jedno dva strujna kabla, opet po 35K USD. Sve u svemu, recimo 170K kablova. Koliko treba da kosta ostatak sistema, da bi tih 170K kablova zaista imalo smisla? 1.5M? A onda sve to se stavi u prostor, u kome je ulozeno 3 K, da bi se dobila kakva takva akustika, i koji nosi 30-50% kvaliteta zvuka. Umesto da je u prostor ulozeno ekvivalentno njegovoj vaznosti, napravila se soba odgovarajucih odnose strana i proporcija, koja bi kostala 200-300K.

Bas to je razlog sto je u 99.9% posedovanje kabla koji kosta 70K besmisleno dok se ne zadovolje i ostali uslovi. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, petarjovic said:

Sony.

FB_IMG_1638484454625.jpg

Kod caletovog prijatelja je bilo zakljucano u posebnoj prostoriji,ne mogu da kazem tacno koji model bio sam bas klinac ni koji su zvucnici bili samo se secam koliko smo blenuli od uzbudjenja u "SONY" i te drvene oplate.

Inace deca su imali pristup toj sobi mozda minut dva.😁

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, B.R. said:

Ok, zvucbnicki kabl je 70K USD. Valjda takav kabl treba da ima i odgovarajucu podrsku u nekom interkonektu. Od recimo 35K USD. Pa jedno dva strujna kabla, opet po 35K USD. Sve u svemu, recimo 170K kablova. Koliko treba da kosta ostatak sistema, da bi tih 170K kablova zaista imalo smisla? 

To ide vezano, skupi Transparenti se obično uparuju sa Avalonima ili Wilson Audio kao na slici. Ko ima para a voli imaće, cene hifi uredjaja su otišle u nebo al ima ljudi koji kupuju, od početka ove teme smo videli sistema od skoro milion evri. I u Srbiji ima dobrih i skupih sustava!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Thecoki said:

Verovatno da su ostali kablovi u takvom sistemu u rangu 100e!:heat

Bas tako. Glavno da se vidi skup kabl. A kako ce da zvuci, zasto bi se neko oko toga uzbudjivao. 

 

5 hours ago, petarjovic said:

To ide vezano, skupi Transparenti se obično uparuju sa Avalonima ili Wilson Audio kao na slici. Ko ima para a voli imaće, cene hifi uredjaja su otišle u nebo al ima ljudi koji kupuju, od početka ove teme smo videli sistema od skoro milion evri. I u Srbiji ima dobrih i skupih sustava!

Sustina je da te uredjaje uglavnom ne kupuju audiofili, nego oni koji ne znaju sta ce sa parama. Kad ih kupe audiofili, oni uloze i adekvatnu sumu u sobu. A ne ko onaj set kod nas, gde samo fale stakla na plafonu, za potpuni ugodjaj refleksije. 

 

1 hour ago, Delija said:

Postoji znacajan broj ljudi koji nece ni pogledati nista jeftinije od 50k. Treba to iskoristiti :)

Naravno, caru uvek treba novo odelo. I vecina ce se diviti koliko je dobro. 

Link to comment
Share on other sites

On 3.12.2021. at 9:41, B.R. said:

 A onda sve to se stavi u prostor, u kome je ulozeno 3 K, da bi se dobila kakva takva akustika, i koji nosi 30-50% kvaliteta zvuka. Umesto da je u prostor ulozeno ekvivalentno njegovoj vaznosti, napravila se soba odgovarajucih odnose strana i proporcija, koja bi kostala 200-300K.

Bas to je razlog sto je u 99.9% posedovanje kabla koji kosta 70K besmisleno dok se ne zadovolje i ostali uslovi. 

Šta falo prostoru na dotičnoj slici!? Vide se difuzori, apsorberi, parket, tepih, odvojeno, namešteno, vidi se da je tipska soba za hifi. Genralno to nam je svima problem prostorija, retko ko ima za neku posebnu hifi sobu, meni je sistem u dnevnoj sobi i uklapam se sa akustikom, nameštajem, zadovosljstvom supruge☺️, brigom da deca nešto ne zakače itd. Ako možeš da pojasniš za sliku i sistem šta bi trebalo...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, petarjovic said:

Šta falo prostoru na dotičnoj slici!? Vide se difuzori, apsorberi, parket, tepih, odvojeno, namešteno, vidi se da je tipska soba za hifi. Genralno to nam je svima problem prostorija, retko ko ima za neku posebnu hifi sobu, meni je sistem u dnevnoj sobi i uklapam se sa akustikom, nameštajem, zadovosljstvom supruge☺️, brigom da deca nešto ne zakače itd. Ako možeš da pojasniš za sliku i sistem šta bi trebalo...

Kad je u sistem ukljucen kabl od 70K dolara, a i ostatak sistema odgovara ceni svega ostalog, recimo da sve na gomili predstavlja ulaganje od milionce,  besmisleno je drzati ga u prostoru koji je akusticki krpljen, a ne projektovan od pocetka kako treba. Sam prostor ce doneti vece unapredjenje od kabla, a nece kostati mnogo vise.

Sto se prostora na slici tice, ne vidi se ceo, no velika kolicina nabacanih elemenata za kontrolu akustike budi sumnju u startu.  Uopste ne znaci da ce takav haos i ukl;apanje sa hrizantemama da popravi akustiku prostora, vec je efekat vise usmeren da se pokaze kako se ima i moze. Kad imas novca (a najcesce i bez njega) veci efekat  moze da se postigne mnogo elegantnije, sa znatno manje primetnim elementima, a da postignuto bude na visem nivou. Ovo je na nivou kupatila sa crnim mermerom na podu i zidovima sa zlatnim WC soljama, lavaboima  i slavinama.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, B.R. said:

Kad je u sistem ukljucen kabl od 70K dolara, a i ostatak sistema odgovara ceni svega ostalog, recimo da sve na gomili predstavlja ulaganje od milionce,  besmisleno je drzati ga u prostoru koji je akusticki krpljen, a ne projektovan od pocetka kako treba. Sam prostor ce doneti vece unapredjenje od kabla, a nece kostati mnogo vise.

Sto se prostora na slici tice, ne vidi se ceo, no velika kolicina nabacanih elemenata za kontrolu akustike budi sumnju u startu.  Uopste ne znaci da ce takav haos i ukl;apanje sa hrizantemama da popravi akustiku prostora, vec je efekat vise usmeren da se pokaze kako se ima i moze. Kad imas novca (a najcesce i bez njega) veci efekat  moze da se postigne mnogo elegantnije, sa znatno manje primetnim elementima, a da postignuto bude na visem nivou. Ovo je na nivou kupatila sa crnim mermerom na podu i zidovima sa zlatnim WC soljama, lavaboima  i slavinama.

Projektovanje posebne sobe za slušanje je životna odluka koja je nekome OK a nekome nije, potpuno nevezano za količinu novca koju poseduje, koji baca na kablove, pa sve i da vatru njim loži. Meni je lično celina HiFi i dnevnog boravka nerazdvojiva. Tu gde je TV, gde sedim sa kafom, gde se družim sa ženom, tu je i muzika... Ideja posebno projektovane sobe u koju bih išao samo da slušam muziku mi zvuči strašno opterećujuće i kao da bi isisala svo zadovoljstvo iz ovog hobija. 

Lako je kritikovati, ali to je neki naš kolega i možda je skroz super tip, samo eto ima čovek gomilu novca, troši na preskupe komponente i stavlja ih u neoptimalan prostor iz ko zna kog razloga. Možda nije baš najracionalnije ponašanje ali jaka stvar, ko je još racionalan kad je neka pasija u pitanju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, B.R. said:

Kad je u sistem ukljucen kabl od 70K dolara, a i ostatak sistema odgovara ceni svega ostalog, recimo da sve na gomili predstavlja ulaganje od milionce,  besmisleno je drzati ga u prostoru koji je akusticki krpljen, a ne projektovan od pocetka kako treba. Sam prostor ce doneti vece unapredjenje od kabla, a nece kostati mnogo vise.

Sto se prostora na slici tice, ne vidi se ceo, no velika kolicina nabacanih elemenata za kontrolu akustike budi sumnju u startu.  Uopste ne znaci da ce takav haos i ukl;apanje sa hrizantemama da popravi akustiku prostora, vec je efekat vise usmeren da se pokaze kako se ima i moze. Kad imas novca (a najcesce i bez njega) veci efekat  moze da se postigne mnogo elegantnije, sa znatno manje primetnim elementima, a da postignuto bude na visem nivou. Ovo je na nivou kupatila sa crnim mermerom na podu i zidovima sa zlatnim WC soljama, lavaboima  i slavinama.

Auuu kakav ekspert. Čudo jedno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...