Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, damic said:

Apogee Grand B) bice da su Florianove. Ako cujes, javi utiske.

Kako znas cije su cccc 😏...jeste Florianove...cujem se sa njim vec neki period ali nikako da ubodemo termin da odem kod njega...bice...

Ocekivanja su mi -> pa mozda da je ovo nesto najbolje sto cu ikada cuti...lets see

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Golum said:

Yup...bash tako nekako - zato i jedva cekam da odem da cujem. 

Napiši utiske i probaj da porediš sa klasičnim sistemima sa dinamičkim zvučnicima. Kao neko ko je imao i Magneplanare i Apogee (a završio na klasičnim zvučnicima), zanima me jako dinamika i mid-bas (prvenstveno), pa bas. Pitanje je da li mogu ti Grand da stignu dinamičke zvučnike u smislu presence i "fizikalije" zvuka, baš zbog dimenzija folija.

Link to comment
Share on other sites

Ima i Henk (restorer) iz Holandije jedan par, to je koliko mi je poznato, sve u Evropi. 

image2.JPG

https://www.whatsbestforum.com/threads/visit-to-henk-van-der-hoeven-apogee-acoustics-re-builder-restorer.21094/

Pre nekih petnaestak godina bila je tema na starom Apogee forumu, gde se nalaze Grand modeli od ukupno 25 napravljenih. Msm da je bilo komentara za 16 pari, kojekuda po svetu, trecina na dalekom istoku.

Link to comment
Share on other sites

On 22.11.2021. at 12:54, Golum said:

Par slika sistema koji treba da cujem uskoro nadam se...nije daleko od mene.

TOTL Goldmund i Apogee...

Anlage1.jpg

Anlage2.jpg

Anlage3.jpg

G3.jpg

Zar nije ova prostorija previse niska i previse uska za ove zvucnike ? Ne mogu bas tacno da procenim ali mi se cini da izmedju zvucnika nema ni dva metra a da od vrha zvucnika do plafona ima mozda 10-20 cm. Bilo bi mi interesantno da cujem od goluma njegove utiske nakon slusanja ovog sistema da li primecuje tu neki problem ...

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, sondek said:

Potvrdjujem,od bocnog zida mogu biti i na samo 5cm (prema manualu) probao sam i zaista se ne cuje nikakav problem.Iz tog razloga mnogi ih i postavljaju sto blize zidovima kako bi se dobilo sto vece medjusobno rastojanje koje je po meni sto vece to bolje.

DA58E4A9-C9BB-413B-96C2-76E50220586D.thumb.jpeg.a17cc6e2f5cc60dcfbd55d08923d2556.jpeg

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Golum said:

Dobio malocas od drugara iz HKa - bio na slusanju novih Magico M9....specijalno za @Delija

Gurkani sa samo 4 komada Goldmund Telos 5500 (cirka tisucu kg u njima ko voli da tegli ampove) :-) 

 

Ovo OPAKO dobro čak i na snimku zvuči, i neverovatno tonalno tačno. Koliko to ovaj snimak može da dočara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...