Jump to content


NOVI ALBUMI


Klops

Recommended Posts

Evo ovdje bi mogli da izdvojimo nove albume koji se pojavljuju na trzistu.Mislim da zasluzuju zasebnu cjelinu u moru ovih objava "sta se slusa" gdje se lijepe samo slike bez nekog narocitog reda.U obzir dolaze i "stariji" albumi u "novom " izdanju.
Evo za pocetak...danas je izasao novi "Sting"- ov album , THE BRIDGE

 

https://www.sting.com/news/title/sting-announces-new-album-the-bridge---due-november-19

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

21 hours ago, sondek said:

Odlicna ideja za ovu temu. :cheers

Nije bas skroz nov, ali iz maja ove godine

 

Paul_Weller_-_Fat_Pop_(Volume_1).png

Hvala na ovome...volio bih samo da se ne zadrzimo kao na ostalim temama samo na slici.Bilo bi lijepo neki link ili opis izvodjaca i naziv albuma.Svaki dodatni podatak je dobro dosao, pogotovo ako neko je vec preslusao album pa ima priliku i da kaze neki svoj licni komentar...:)..da ne bude samo bezlicno lijepljenje slika, znate na sta mislim


Dakle Paul Weller- Fat POP

https://www.nme.com/reviews/album/paul-weller-fat-pop-volume-1-review-2936139

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://twistedsoulmusic.org/2021/06/02/new-sounds-jeb-loy-nichols-with-cold-diamond-mink-i-just-cant-stop/

Album Jeb Loya, mislim iz juna mjeseca ove goidine..Po meni, briljantan album..Sve je manje ovakvih albuma sto me jos vise iznenadilo ...i muzicki i zvucno kvalitetan.Topla preporuka.Volio bih da neko preslusa pa da kaze svoje utiske.Sigurno vrijedan primjerak u kolekciji.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sopran Arianne Savall ima na mene magicno dejstvo. Na ovom novom albumu, na kom Arianna peva malo poznate pesme srednjovekovnih autora (za neke od tih pesama se vise i ne zna ko ih je napisao), ona svira na harfi i peva, bez pratecih muzicara. Jednostavno, melodicno, .... lepo. Koristila je osam razlicitih harfi, od kojih su neke upravo iz vremena i sa podneblja na kom su te pesme nastale (Italija, Spanija, Francuska) kako bi dobila sto autenticniji zvuk.

I taj fascinirajuci glas ....

arianne savall.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ideja za omot je super, ali je tehnička realizacija kriminalno loša.

Sada je pitanje da li je baš u tome fora, omot podseća na radove jednog drugog Dejvida (Linča), koji imaju sličnu dozu tehničke nesavršenosti i sirove i neispeglane Photoshop obrade,

...ili je omot uradila neka sekretarica na pauzi za kafu i ispisala TOY prvim fontom sa spiska. :D

Navodno je rađen po originalnoj Bouvijevoj ideji iz vremena kada je album trebao biti izdat, pa je možda u pitanju i originalna skica koju je tada uradio...

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, 空也 said:

Ideja za omot je super, ali je tehnička realizacija kriminalno loša.

Sada je pitanje da li je baš u tome for

Pa otprilike, to je jedino sto mi pada na pamet i cijenim kao jedino moguce...jer dizajnerski gledano..mislim, nemam rijeci..ajde, bavim se sa tim posredno , izmedju ostalog, pa me zato i fascinira, i jedino sto moze da mi padne na pamet je svjesna namjera, kao sto si ti otprilike i rekao..kao da je sklopljeno iz razlicith dijelova na temu dobre ideje..ispis DAVID BOWIE me neodoljivo posdjeca na desnjaka koji se potrudio i napisao lijevom rukom..takav imam utisak...a font TOY..tu tek nemam rijeci..al vrlo vrlo vjerovatno da je sve svjesna namjera..sve u svemu, veoma intrigantno sto je vjerovatno i bila ideja pa je samim tim pogodila u centar.!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...