Jump to content


Domaci proizvodjaci?


Petar111

Recommended Posts

mozda se ljudima licemerno cini hvaliti necije uredjaje (vise raznih mmodela i vrsta uredjaja i to mnogo puta) a ni ne pomisliti da neki od njih i pozelis da imas, po najpovlascenijoj ceni koja moze da postoji.

 

za to se po ko zna koji put navode tako otrcani razlozi, tipa za quad esl proizvodjac navodi maksimalnu snagu od 100wati, zar neko misli da svi koji imaju icepower u svoje zvucnike pumpaju 400-600w :screwy, pa kome treba 2-3-50wati to ne moze....hocu ja, majke mi, al neda proizvodjac.

 

zelja da se kumu pomogne je lepa, ali treba da pomaze ne da izaziva sumnju, ako nije za tebe nije ni za druge.....sreca u svemu je da nije do uredjaja vec do kuma....ili starog svata.

Link to comment
Share on other sites

To na sajmu je do uticaja transporta. I kod mene je sa CD plejerom bolji zvuk od PC. Nismo jos stigli da isprobamo linn kao streamer u ulozi transporta plus novi dac.Sa mojim starim Dac-om je streamer uneo mnogo, mnogo bolji zvuk.

Novi Dac meni zvuci dosta drugacije od starog.Opusteniji je zvuk, po meni realisticniji i bolji po svakom pitanju,srednji tonovi su bas hajenderski ...nemam bolji izraz za toliku detaljnost. Kupio bih ga bez razmisljanja da sam u mogucnosti.Nije iskljuceno,nece ta mogucnost nigde pobeci.Trenutno mi je sa relativno malo para resen streamer dac i letnji amp u manje od pola cene daca po najkumovskijoj ceni.Dobar je zvuk i sa ovim,napravljen je solidan pomak u odnosu na staro, me zalim se ja uvek uzivam u onom sto imam.Ali nema to veze sa ovim novim AI dacom.Uz sve ostalo ima jos i balansiranu vezu sa Ear. 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, petarjovic said:

Tako je i Gidjga odustao, nit se oglashava nit komentarishe a covek radi punom parom, mogao bi nam mnoge stvari objasniti, pribliziti, edukovati al zbog gore navedenih stvari covek napustio forum. Na moju veliku zalost...

i ti imas siguran sam dobru nameru ali nemoj se izjasnjavati u ime drugoga, gidjga ne pise cesto ali nije ni odustao ni napustio forum.

ako za sest meseci ovde okaci neki svoj novi uredjaj,sto ce se sigurno desiti, neko bi posle ove tvoje izjave mogao da kaze "otisao so sa foruma a sad kad hoces nesto da reklamiras ili prodas smo ti dobri"

 

dobro promislite kad bez ovlascenja, cak i dobronamerno, reklamirate, advokatisete i zastupate nekoga i cinite mu stetu (to sto vi stetu ne vidite ne znaci da je nema), pisite samo u svoje ime.

 

shvatite ovo kao sto ste vi dobronamerni da sam i ja.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja niki problem sa kumom oko toga ... ako ga ne napravite kako ste krenuli 🤣  Jbg. i ti si patason presao na drugi lampaski dac pa te ne proziva niko.Slusa svako sta mu legne.Niti je svaka proba urodila prodajom, ni gidjgi ni nijednom drugom proizvodjacu. Svako ima svoj par usiju...a i budzet.

Ja samo dobijem na slusanje sto i gidjgi dosta znaci u toj razvojnoj fazi i on je bio iznenadjen kako je ovaj dac legao.Nije moj sistem jedini naravno gde se slusa.Nosili smo recimo kod mog brata preamp i dac i tamo je sjajno sve leglo sa Martin loganom.

Sto se ice powera tice,jednostavno to ne ide na ovakav tip esl..pocepaju se jako lako,naim je pravio na starim zastitu od jos manje wati,ovi noviji barem mogu sa ampovima od 100w , stari su se slusali do 40-50...sad mi je amp na probi od 110w i kad smo ih probali zanesem se malo i pusti yelo glasnije i cule se folije kako ne treba pa mi Peca rekao da budem oprezan sa hlasnom muzikom...osetljive zivuljke, s druge strane sve se cuje vec na par wati pa i slusam muziku mnogo tise nego ranije.

Btw totalno je  i drugaciji karakter zvuka od lampi koje najbolje leze uz esl slusao sam oba snagasa na istom sistemu.On nijednog momenta nije ni uziman u razmatranje niti na probu. On bi recimo mozda bio odlican par za americke panele koji su dosta zahtevniji po pitanju snage.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, patason said:

nemas pojma,nikad se nije slusala muzika sa cd plejera

dac je UVEK svirao samo se menjao transport,cd ili komp.

Wow, kultura komunikacije ti je na nivou farme! 🙄

Ali, verovatno si u pravu. Prošlo je nekoliko godina od tada, nije mi bilo mnogo bitno pa se nisam trudio da pamtim detalje. Sećam se da je bila primetna razlika u zvuku nakon promene transporta, ako je to bilo u pitanju. Loše podešen komp, neadekvatan kabel... šta god.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, patason said:

mozda se ljudima licemerno cini hvaliti necije uredjaje (vise raznih mmodela i vrsta uredjaja i to mnogo puta) a ni ne pomisliti da neki od njih i pozelis da imas, po najpovlascenijoj ceni koja moze da postoji.

 

za to se po ko zna koji put navode tako otrcani razlozi, tipa za quad esl proizvodjac navodi maksimalnu snagu od 100wati, zar neko misli da svi koji imaju icepower u svoje zvucnike pumpaju 400-600w :screwy, pa kome treba 2-3-50wati to ne moze....hocu ja, majke mi, al neda proizvodjac.

 

zelja da se kumu pomogne je lepa, ali treba da pomaze ne da izaziva sumnju, ako nije za tebe nije ni za druge.....sreca u svemu je da nije do uredjaja vec do kuma....ili starog svata.

Nije mozda  nego sigurno.

Hvala sto si me odmenio u pisanju romana i objasnjavanja ociglrdnog.

 

Btw, sta ga se nakotilo “advokata” s’ obe strane bare... cudo jedno. Da poznaju audio upola koliko da brane neodbranjivo ovaj forum bi mozda i licio na ono sto treba da bude.

Pozdrav za doktore i koji su tu i koji nisu a jesu. 👍

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, sondek said:

...Sto se ice powera tice,jednostavno to ne ide na ovakav tip esl..

...pa mi Peca rekao da budem oprezan sa hlasnom muzikom...osetljive zivuljke, s druge strane sve se cuje vec na par wati pa i slusam muziku mnogo tise nego ranije.

E sad ze ziv upisah od smeha... 😂😂

”rekao ti Peca” koji je, da ja znam, imao tri para razlicitih Quad elektrostatika i koji ih cepa toliko glasno da kosa opada 😱

Ma idi begaj... 🤪

Link to comment
Share on other sites

Мене сада из ове приче максималних 100W за Quad Esl-63 занима следеће, како би се у све то интегрисао нпр.суб SVS SB-2000 Pro од 550W који се негде препоручује уз ове електростатике?

Иначе подржавам самостални избор компоненти без потребе за правдањем.

Link to comment
Share on other sites

Ja i planiram Rel sub sa snaznim ampom u njemu, basu i jeste potrebna velika snaga. Po nekom pravilu su ta bass pojacala dosta jaca i tu d class dolazi do izrazaja pa se cesto koristi.Tako je recimo kod M.Logana koji su hibridni,brat ih je slusao sa dosta slabijim ampom ali za bass je koliko se secam bio d class od 300w.I kod aktivnih zvucnika sa ampom za svako podrucje se koriste ampovi razlicite snage,mislim da je za visoke recimo kod Linn 5x slabiji amp za visoke.Za ove moje je 2805 svojevremeno isao odlicno uparivan rel528,takodje velike snage.Kod Pece sam slusao Rel Britania b3, sjajno je integrisan. Moze naravno da se koristi snazniji amp i na Quad esl samo uz veliku paznju.Kod Pece je amp vece snage mislim oko 160w, ali je zvuk bolji kad se prebaci u verziju ampa nize snage u A klasi.Demonstrirao mi je sve varijante.

Link to comment
Share on other sites

A klasa greje i to lepo.

Secam se Plinius, Krell, Pass i jos po nekih snagasa i A klasi... nisu tu lampe mnogo “gore”.

Nije bitno koliko je pojacalo snazno nego koliko ga “očepiš”.

Kad se vec spominje Peca. Svaki put, sem za filmove, mi se vise svideo zvuk bez sub-a nego sa. Cuo sam i slicne komentare za neke sisteme priazane i ovde na forumu.  Inace, nisam neko ko koriscenje suba u stereo sistemu smatra jeresom.

Link to comment
Share on other sites

...svakako nisu za potceniti diy manufakturisti koji rade tiho , predano i pedantno.....Dejan Impuls svakako se treba pomenuti.

ZenMod takodjer (kao da mi neko rece da je pokrenuo svoju malu manufakturu,ali, nemojte me drzati za rec).....

...i svi onu su poceli bas ovako kako sam i napisao.prakticno u ilegali.a kvalitet svetski.

kapa dole tim ljudima,pogotovo u Srbiji.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sonichammer said:

A klasa greje i to lepo.

Secam se Plinius, Krell, Pass i jos po nekih snagasa i A klasi... nisu tu lampe mnogo “gore”.

Nije bitno koliko je pojacalo snazno nego koliko ga “očepiš”.

Kad se vec spominje Peca. Svaki put, sem za filmove, mi se vise svideo zvuk bez sub-a nego sa. Cuo sam i slicne komentare za neke sisteme priazane i ovde na forumu.  Inace, nisam neko ko koriscenje suba u stereo sistemu smatra jeresom.

Ако ћемо поштено, греје и Icepower 1200AS Д класа ништа незамерљиво али не као и поједине А класе ;)

Link to comment
Share on other sites

Kad odem u kucu jedan kamin se radi samo za amp. 🤣 Kad se uzari 8 lampi greju vise nego radijator,a i toplije je nego radijator...i to konstantno nebitno koja je glasnoca. Izbegao bih i A klasu,moguce je, ali tesko da ne greju ta pojacala. To grejanje pored ustede od par hiljada je i presudilo da se uzme all in one i to je za tih mesec dva planirano kao dosta. Medjutim tesko je promenuti naviku da muzika ne radi po ceo dan,na to nisam racunao. Vracam lampe ovih dana u pogon pa cu videti da li se moze bez njihove magije koju definitivno imaju .Ima sve svoje prednosti i mane. Lampaski preamp i tranzistorski amp nije nepoznat kompromis.

Vratimo se domacim proizvodjacima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...