Jump to content


Domaci proizvodjaci?


Petar111

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, petarjovic said:

Zaboravio si Acoustic Invader, po meni  best buy, Karan je vec vecini nas postao nedostizan...

Hvala imenjače ! 
 

Posle one negativne kritike na ASR kupio sam Vista audio Spark 2 iz inata onom meraču. Mogu reći da sam jako zadovoljan, sa prilagodjenim zvučnicima i dobrim izvorom. Moji hi-fi snovi su prestali onog trenutka kada sam dobio unučiće jer više nemam neki svoj prostor. Visa namestam da ne dohvate nego po hi-fi merilima. No, ne žalim se.

U tim mojim hendikepiranim uslovima, sa solidnim kablovima i izolacijom, svira bas lepo. 

Link to comment
Share on other sites

Na snimku se vidi da je klasično sve, u pitanju je neko pojačavačko integrisano kolo AB klase. Ono što nije u redu prema kupcima je što je navedena veća snaga nego što stvarno jeste.  Hladnjak je mali i zatvoren u kutiju bez ventilacije, nadam se da leti neće biti pregrevanja.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Nixie said:

Na snimku se vidi da je klasično sve, u pitanju je neko pojačavačko integrisano kolo AB klase. Ono što nije u redu prema kupcima je što je navedena veća snaga nego što stvarno jeste.  Hladnjak je mali i zatvoren u kutiju bez ventilacije, nadam se da leti neće biti pregrevanja.

Nixie, ima otvore za hladjenje, ovo je Spark 2, možda si video prvi model. S obzirom gde živim grejanje nije na odmet. Imao sam nekad davno Dynaco mk III sa KT99 tako da me ovaj mališa neće iznenaditi 😂.

Jesam li sada na granici da postanem “samohrani trol”?

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Nixie said:

Ono što nije u redu prema kupcima je što je navedena veća snaga nego što stvarno jeste. 

Ту је све претерано, почевши од цене па надаље. На пример фоно преамп са три операциона и пар кондезатора скоро 300$

Link to comment
Share on other sites

Zato neko sme, a neko ne sme da stavi slike otvorenih uredjaja...

http://acousticinvader.com/galery.html

 

Dobio sam novi dac na probu.Ogroman je i krcat skupim delovima.Sledeca informacija je da mora kuciste da se pravi novo i vece.Pitam Gidjgu "što bre,vec je velika kutija jedva stade u policu ???"  On mi odgovori "ne moze da stane preamp u tu dimenziju kucista,nema smisla da budu razlicite dubine za sajamsku promociju,pa da izgleda komplet kako treba" . 

Link to comment
Share on other sites

Prvi model daca mi je pravio dosta veliku razliku u odnosu u opstem karakteru na gramofon koji mi je izvor zvuka br 1. Bio je dosta atraktivniji,moderniji, ipak ja slusam gramofon od pre tri decenije,pa to nije neocekivano...i zvuk tog gramofona danas se dosta promenuo.S druge strane dac slusam po ceo dan u f-ciji internet tjunera. Vise mi je tako odgovarao dakle uspavani numerik iako realno dosta losiji.Kazem uspavani jer je tako zvucao u mnogim neutralnijim sistemima koji nisu prilagodjeni gramofonu. Jednistavnije receno Linn Naim sistem iz starih vremena uskladjen je da radi kao sistem uklopljenih komponenti i ponasa se prema drugim uredjajima cesto kao uljezima,dosta se tu digitalnih izvora probalo...Verovatno najbolje opisano sindromom skuvane zabe tj.navikom na odredjeni tip zvuka skoro 30g. 

U medjuvremenu, prelaskom na lampe i esl sistem je dosta neutralniji, bolje zvuci "digitalija",ali pojavio mi se veliki problem visoke temperature u stanu i all in one uredjaj mi je pruzio priliku da imam 'ladan snagas preko leta, a i dobio sam i streamer, modernizovao izvor zvuka.Novi dac koji je zavrsen posle kupovine linn dsm kosta mnogo vise od prvog, plus neki streamer i bilo kakav snagas koji su mi se pojavili kao potreba kostaju jako mnogo, barem x3.Resio sam na ustrb zvuka  problem vrucine i modernizacije digitalnog izvora za nekoliko puta jeftinije i uz bilo kakav popust. Dakle u jednoj reci pare, tj mogucnosti.Pre svega velik problem vrucine u stanu koji je neka vrsta potkrovlja koji stvara 8 lampi u letnjem periodu.Ko ima lampe razumece.Btw zbog vrucine cu se izgleda morati rastati od lampaskog snagasa, trenutno imam jedan ladan snagas na probi.Nije lako uskladiti.

Uredjaj je fantastican, bukvalno je obrisao pod ovim linn streamerom koji je ipak bazicni model. Sa tim dacom sistem bukvalno ide u stratosferu svega sto sam dosad cuo,Quad esl to pokaze kao na dlanu. To sa druge strane otvara pitanje daljeg, skupog apgrejdovanja gramofona ...itd sve u svemu komplikovana prica. 

Nadam se da sam objasnio neke stvari, zadovoljio radoznalost.Bio opsiran da ne morate dalje da pitate. Nisam doziveo pitanje kao bilo kakvu provokaciju.

Sve u svemu potpuno nebitne za nekog potencijalnog zaintresovanog za AI. Koliko znam svi koji su kupili goranove uredjaje odlucili su probom u svom sistemu. Ja kao neki beta tester dobijem na slusanje uredjaj mozda pre drugih, to jeste uzivanje ali nekad nakon toga usledi burn in, nekad dodatna promena i kupci dobiju bolje. Sve u svemu svaka preporuka je da se uredjaj uzme u obzir, a javljanje na temi je da se pogleda unutrasnjost koju Goran ne krije.

 Zaista ima puno uredjaja izvikanih brendova gde je situacija "spolja gladac iznutra jadac" kako je neko vec pomenuo, ne samo na ovoj temi.  Uvek sam voleo zaviriti sta je ispod haube.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sondek said:

Prvi model daca mi je pravio dosta veliku razliku u odnosu u opstem karakteru na gramofon koji mi je izvor zvuka br 1. Bio je dosta atraktivniji,moderniji, ipak ja slusam gramofon od pre tri decenije,pa to nije neocekivano...i zvuk tog gramofona danas se dosta promenuo.S druge strane dac slusam po ceo dan u f-ciji internet tjunera. Vise mi je tako odgovarao dakle uspavani numerik iako realno dosta losiji.Kazem uspavani jer je tako zvucao u mnogim neutralnijim sistemima koji nisu prilagodjeni gramofonu. Jednistavnije receno Linn Naim sistem iz starih vremena uskladjen je da radi kao sistem uklopljenih komponenti i ponasa se prema drugim uredjajima cesto kao uljezima,dosta se tu digitalnih izvora probalo...Verovatno najbolje opisano sindromom skuvane zabe tj.navikom na odredjeni tip zvuka skoro 30g. 

U medjuvremenu, prelaskom na lampe i esl sistem je dosta neutralniji, bolje zvuci "digitalija",ali pojavio mi se veliki problem visoke temperature u stanu i all in one uredjaj mi je pruzio priliku da imam 'ladan snagas preko leta, a i dobio sam i streamer, modernizovao izvor zvuka.Novi dac koji je zavrsen posle kupovine linn dsm kosta mnogo vise od prvog, plus neki streamer i bilo kakav snagas koji su mi se pojavili kao potreba kostaju jako mnogo, barem x3.Resio sam na ustrb zvuka  problem vrucine i modernizacije digitalnog izvora za nekoliko puta jeftinije i uz bilo kakav popust. Dakle u jednoj reci pare, tj mogucnosti.Pre svega velik problem vrucine u stanu koji je neka vrsta potkrovlja koji stvara 8 lampi u letnjem periodu.Ko ima lampe razumece.Btw zbog vrucine cu se izgleda morati rastati od lampaskog snagasa, trenutno imam jedan ladan snagas na probi.Nije lako uskladiti.

Uredjaj je fantastican, bukvalno je obrisao pod ovim linn streamerom koji je ipak bazicni model. Sa tim dacom sistem bukvalno ide u stratosferu svega sto sam dosad cuo,Quad esl to pokaze kao na dlanu. To sa druge strane otvara pitanje daljeg, skupog apgrejdovanja gramofona ...itd sve u svemu komplikovana prica. 

Nadam se da sam objasnio neke stvari, zadovoljio radoznalost.Bio opsiran da ne morate dalje da pitate. Nisam doziveo pitanje kao bilo kakvu provokaciju.

Sve u svemu potpuno nebitne za nekog potencijalnog zaintresovanog za AI. Koliko znam svi koji su kupili goranove uredjaje odlucili su probom u svom sistemu. Ja kao neki beta tester dobijem na slusanje uredjaj mozda pre drugih, to jeste uzivanje ali nekad nakon toga usledi burn in, nekad dodatna promena i kupci dobiju bolje. Sve u svemu svaka preporuka je da se uredjaj uzme u obzir, a javljanje na temi je da se pogleda unutrasnjost koju Goran ne krije.

 Zaista ima puno uredjaja izvikanih brendova gde je situacija "spolja gladac iznutra jadac" kako je neko vec pomenuo, ne samo na ovoj temi.  Uvek sam voleo zaviriti sta je ispod haube.

Stvarno neverovatno koliki te maler tera i bas ti se ne da da od kuma pazaris neki uredjaj.
Ili je predobar pa se ne uklapa, ili je vrucina 😅ili je predobar i preskup a prica komplikovana 🤔... Bas steta. 🥲

 

Mada, evo sad prilike da kupis AI snagas u D klasi 🤫, mislim bas sad kad prodajes lampaski snagas jer mnogo greje i trazis neki koji “svira hladno”, mislim ne greje (se). 
Kakva koincidencija i igra sudbine! Go for it! 👍

Jedim sam cinjenicom iznenadjen, naravno pozitivno. 

Kako to da jedan Naim fan boy toliko polaze na kolicinu delova “ispod haube” kad se zna da u znacajnom broju Naim modela “ispod haube” duva takva promaja da je to bruka? 🤭

Link to comment
Share on other sites

Šta ste se navalili na Sondeka ?

Kumara mu pravi dobre uređaje koji su izvan njegove zone interesa (D klasa ne ide na elktrostatike , čovek gramofondžija i ne ulaže u digitaliju ) a svi distributeri ga spopali kao sud partije !

Ne sme da su čuje pozitivna vest izvan njihovog prodajnog asortimana pa to ti je ... sloboda kao kad upališ TV.

Link to comment
Share on other sites

Jbt na sta je poceo ovaj forum da lici.Svaka se tema zatrpa neozbiljnoscu glupostima, offtopikom trolovanjem, nekim decjim podbadanjima i totalnom nezrelosti ljudi u ozbiljnim godinama,sa nekim obrazovanjem, znanjem , iskustvom u ovom hobiju...

Ovaj o ampu od 700w uz quad kome je max preporucena snaga od proizvodjaca je 100w, a profesionalni audio diler je, zna naravno, ali jasno svima, i javio se samo trolovanja, podbadanja radi. Komunikacija na nivou deteta. Ovaj salje slike na nivou tinejdzera ... moderacija ne brise djubre i off, dozvoljava flame i trolovanje. Degradiralo se sve u ovom drustvu pa ajde i od foruma da se napravi farma...mslm moze, al bez mene. 

Ne cudi zaista egzodus ljudi sa foruma.

Kad mi je nedavno Zflazar poslao sms da je napustio forum i da ga mogu telefonom ubuduce kontaktirati ubuduce ako pozelim bilo mi je jako zao. Dobar covek,obrazovan, lekar, elokventan,poznaje materiju i vrlo vazno zajedno sa bratom ima zlatne ruke...da svi naucimo nesto od njih. Nije jedini mnogi su,kvalitetni ljudi sa ozbiljnim  poznavanjem materije. Profesionalci predpostavljam da se ograde od forumskih gluposti. Bolje da zalim sebe sto ovako nekvalitetno trosim svoje vreme. Branio sam forum bezbroj puta kad mi ozbiljni ljudi,audiofili, proizvodjaci, muzicari, kolekcionari muzike,ljudi iz ozbiljnog biznisa veliki obozavaoci muzike pa mi se obrate za savet da kupe hifi,kazu da je forum neozbiljan ma moju preporuku da malo procitaju forum, i pitaju me poske sta cu ja tu...mslm čemu vise.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno, kada je zahebancija na sopstveni račun nikada ne valja forum, ali kada se ko hijena naslađuje i priključuje provociranju drugoga tada je sve ok.

Licemerno, pogotovo kada se izjašnjava da ne treba sve ozbiljno shvatati i da je njemu forum za zabavu...

Odavno je forum samo za zajebanciju i razbibrigu. Ne znam šta ga tangira toliko infantilna prozivka. To je ustaljena praksa koju i sam praktikuje.

Evo i :) da sve bude korektno.

Link to comment
Share on other sites

Krajnje nekorektni komentari na račun @sondek.

Kakve veze ima ko je kome Kum i slične gluposti? Svako sluša ono što mu odgovara i tu je početak i kraj. Ovako nisko komentarisati je krajnje neukusno i ne postoji ama baš nikakva potreba za tim, osim ako nisu u pitanju neki lični neraščišćeni računi ili jednostavna ljudska zloba, ne vidim neki drugi racionalan razlog.

Čovek je lepo i krajnje kulturno obrazložio zašto sluša to što sluša, može nekome to da se sviđa ili ne, ali ne treba na ovakav način komentarisati jedan krajnje ličan stav.

I meni su ljudi svašta pričali za Devialet, da je sterilan, da tu nema duše, a meni odgovora i baš me briga. Doduše, sve je bilo na krajnje civilizovan i kulturan način, svako ima pravo da mu se nešto dopada ili ne, i to poštujem, ne pada mi na pamat da se ljutim čak i ako mi neko kaže da mi je sistem kanta, moj je i ako je za nekoga kanta, za mene nije.

A i sam se ne libim da nekome u gostima kažem da to meni nije moj zvuk, ali onako kako priliči kad si pozvan u goste.

Link to comment
Share on other sites

Ringe ...Ja jos nikad nisam bio kod nekoga da nisam naisao na nesto sto bolje zvuci nego kod mene ili na bilo kom drugom sistemu bez obzira na cenu. Recimo kad sam bio kod jednog drugog kuma na zurci, koji ne vozi supersonicni avion i ne proizvodi uredjaje, vec je najbolji partymaker na planeti , on pusti gangam stajl da nam proveri plesne sposobnosti i tog momenta pomislim kako to verovatno bas nigde ne zvuci tako dobro. Inace uvek me zeza kako je on obozavaoc low fi i mp3 kako je njegova sony minilinija bas super. Pomeranje sa tog lowfi  razmisljanja je ko da hoces da poguras malo pun sleper cementa ... i sta ja tu mogu da zakljucim nego da je u pravu.

 

3 sati ranije, Father said:

Pa naravno, kada je zahebancija na sopstveni račun nikada ne valja forum, ali kada se ko hijena naslađuje i priključuje provociranju drugoga tada je sve ok.

Licemerno, pogotovo kada se izjašnjava da ne treba sve ozbiljno shvatati i da je njemu forum za zabavu...

Odavno je forum samo za zajebanciju i razbibrigu. Ne znam šta ga tangira toliko infantilna prozivka. To je ustaljena praksa koju i sam praktikuje.

Evo i :) da sve bude korektno.

U pravu si ovo za licemer ... odlicno merim lica. Narocito ona koja kazu hobi, a misle na pare. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo puta se desilo da mi se svidi neki uređaj ili zvučnik a da pri tom nisam ni pomišljao da ga kupim iz prostog razloga jer sam svestan da se takav tip uređaja ne bi uklopio u sistem ili ambijent u kom živim. Ne razumem zbog čega se Milanu upućuju kritike zbog slične stvari. Uzgred, meni se nije svideo zvuk AI dac-a koji sam čuo na sajmu pre par godina. Isti sistem je bolje zvučao kad se muzika slušala sa cd plejera.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...