Jump to content


Savet za kupovinu kutija


mcnc

Recommended Posts

Primetio sam da su se i italijanci u zadnje vreme navatali na te skraćenice pa počeli i oni  nešto da tupe.

 PKZ HGZR RFD KITW NKIZ......ako ništa drugo mogu da posluže za dodatno zaglupljivanje ionako već pritupih. Za amere mi je sve jasno, ma brinu me evropljani. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

36 minuta ranije, Nixie said:

Sve ima veze sa njima. :ph34r: 

Znači ogoljena varijanta, odnosno suština sistema bez one ikebane okolo i bez update svako malo ( LTSB, which stands for "Long-term Servicing Branch").

Obzirom da vidim da meriš, da pitam, koliko bi sada bila interesantna verzija za merenja koja bi recimo imala funkciju merenja aktivnih filtera....sve bi bilo isto  kao što jeste sada samo malo drugačije. Pošto sam ja još davno radio za ARTA, ovo bi bio model MK1.

   Bilo bi recimo izmenjeno napajanje, izlazni stepen. MIkrofon i pripadajući preamp bi ostao isti.....sada je sve to još jednostavnije sa SMD, mada bih ja izbegavao komlikacije. 

 A recimo dodan deo za merenje Re zvučnika isti onakav kakav koriste već 150 godina u AR 😂

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RADE said:

Ma ima tu više fotki, da sada ne tražim. Inače ovde trenutno nema sunca i dave me neke kutije koje su trebale da budu vrlo jednostavne......međutim.....sa finom muzikom rade lepo, sa haus rade eksta, razvaljuju, međutim sa onim običnim bezveznim snimcima i radio stanicama rade totalno bez veze.....a toga će biti najviše za slušanje....i baš je očigledna razlika...i ne znam šta da radim. 😀

Kad stignes postavi fotografije.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RADE said:

Obzirom da vidim da meriš, da pitam, koliko bi sada bila interesantna verzija za merenja koja bi recimo imala funkciju merenja aktivnih filtera....sve bi bilo isto  kao što jeste sada samo malo drugačije. Pošto sam ja još davno radio za ARTA, ovo bi bio model MK1.

   Bilo bi recimo izmenjeno napajanje, izlazni stepen. MIkrofon i pripadajući preamp bi ostao isti.....sada je sve to još jednostavnije sa SMD, mada bih ja izbegavao komlikacije. 

 A recimo dodan deo za merenje Re zvučnika isti onakav kakav koriste već 150 godina u AR 😂

 

Merim sa nekom skromnom, jeftinom (DIY),  ali za moje amaterske potrebe dovoljnom opremom i ARTA paketom. Uz to ide USB osciloskop sa generatorom funkcija i neki PRC RLC metar i tranzistor tester.

Da se ozbiljnije ovim bavim, verovatno bih nabavio malo bolju opremu, no za sada nema razloga.

Mislim da  se pomoću ARTA softvera mogu meriti bez problema aktivni filteri i mnoge druge stvari, doduše nisam to probao.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sondek said:

Ovakvi trolovi su neumorni. Kao u gerontoloskom, oni ce pisati desetine postova otkrivajuci ameriku koristeci se manipulacijom tvog posta.Samo uz jedan uslov... ako im das malo paznje poput malom detetu. Samo ignore pomaze. 

Preuzmi temu kao i dosadasnje na kojima si se pojavio.Treba nam tacnozalac opste prakse vise nego ikad. Iskljucujem se.

Moram da ti se izvinim, potpuno si u pravu sa ovim sto si napisao. Vec pocinje :D 

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da imam i Bluesound Node palo mi je na pamet da srezem bas na njemu za Dyn a da posle koristim izlaz sa Noda za sub i tako pokrijem taj manjak.

Ali opet to je sve budz varijanta koju bih iskreno voleo da izbegnem… tu dodatno ode previse zivaca i uvek ce nesto da fali.

Hvala svima jos jednom na savetima ali cini mi se da bi najbolja varijanta ipak bio neki minimonitor + SVS ili Rel. Za sad tu vodi Harbeth p3esr jer je najmanje ruzan od slicnih engleza :)

Naravno, otvoren sam i za druge predloge sto se tice minimonitora.@sondek je pomenuo Linn Majik koji su poredili u Stereofilu cini mi se sa MA RS6 (koje i dalje imam, ako neko hoce da kupi :) ), RS6 mi je oduvek bio ostar i fale detalji u odnosu na Dyn. Mada nije ni cudno, drugi cenovni razred.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nista nije bolje od OA 116  :D  ... Adame sam skoro kupio, slucajno, u zivotu mi ne bi na pamet palo da kupim aktivne studio monitore , em imam i Rogers studio 3 koji su mi svirali u B sistemu pa mi tek onda na pamet nije padalo da ih zamenim, ali Adami su ispali povoljno pa sam ih kupio, aj reko da ih probam pa cu lako prodati za istu kintu ako mi se ne svide ... epilog, eno ih Rogersi spakovani, cekaju neki C sistem :D ... ne umem bas da opisujem zvuk, ali Adami zvuce i detaljno, i dovoljno "toplo", mogu da se pojacaju u nedogled bez da izoblicuju, u sustini super su mi legli zbog toga jer pretezno slusam elektroniku koju volim da ochepim valjano, a i stoje mi na metar od usiju, za taj polozaj su i namenjeni. Sve u svemu, ne nalazim nista u zvuku da fali ili da smeta, sta ces vise. Visokotonac je neki koji oni prave, jedinstven je po konstrukciji, a i po zvuku, sav je svoj nekako, ali opet da ponovim nisam bas neki audiofil koji se razume u opis zvuka, pa od mene necete saznati nista konkretno :D  

Link to comment
Share on other sites

On 16.11.2021. at 19:11, mcnc said:

S obzirom da imam i Bluesound Node palo mi je na pamet da srezem bas na njemu za Dyn a da posle koristim izlaz sa Noda za sub i tako pokrijem taj manjak.

Ali opet to je sve budz varijanta koju bih iskreno voleo da izbegnem… tu dodatno ode previse zivaca i uvek ce nesto da fali.

Hvala svima jos jednom na savetima ali cini mi se da bi najbolja varijanta ipak bio neki minimonitor + SVS ili Rel. Za sad tu vodi Harbeth p3esr jer je najmanje ruzan od slicnih engleza :)

Naravno, otvoren sam i za druge predloge sto se tice minimonitora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Polovan Harbeth i SvS/Rel sub nije lako naci za 1.500€ .

Jedan moj drug ce prodavati, mada to jos ne zna, Neat Momentum 3i. Sjajna kutija za ispod 1.500€.
Takodje, slusao sam i ove 100x   https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/acoustic-energy-ae2-mkii/oglas/101101677#mhs0-1637369871703

preporucujem!

Link to comment
Share on other sites

Da azuriram temu, ponovio sam se :)

Uzeo sam ProAc 1sc, za prvi utisak to svira za klasu iznad Dyna ali verovatno jer Dyn nije imao prostora da dise. I definitivno za moju sobu su manje kutije, zbog modova prostorije cak ni bas ne manjka ali ovaj put ne u negativnom smislu :)
Sledeca kupovina je neki SVS ili Rel da za nijansu dopuni bas kod elektronske muzike, ali za ostalo ima ga poprilicno sto me je iznenadilo od ovako male kutije.

Svakako hvala svima koji su ucestvovali u temi, zivi bili!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...