Jump to content


VBS AUDIO monokristal


Mihag

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ab

Pazi, ne zanima me nauka, ne zanimaju me fenomeni, ne zanima me fazni pomjeraj, kašnjenje, svila, pamuk i sve čega mogu da se sjetim...

Zanima me isključivo AB test i ono što MENI više godi i što je zvučno bolje.

A pričam o istim uslovima, na istim uređajima, sa istom žicom i sa istom/sličnom konstrukcijom.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Toza said:

@ab

Pazi, ne zanima me nauka, ne zanimaju me fenomeni, ne zanima me fazni pomjeraj, kašnjenje, svila, pamuk i sve čega mogu da se sjetim...

Zanima me isključivo AB test i ono što MENI više godi i što je zvučno bolje.

A pričam o istim uslovima, na istim uređajima, sa istom žicom i sa istom/sličnom konstrukcijom.

Имаш фул балансирани систем од почетка до краја?

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, InSides said:

А који су конектори на уређајима?

Nisam siguran, razmišljao sam da pitam konstruktora pa da kao uparim sa uređajem zbog onih prelaznih hemijskih pojava itd. Međutim, ipak sam rešio da kabal posmatram kao zasebnu celinu i idem na što kvalitetniji konektor u nekom opštem smislu, jer će se sigurno koristiti za testiranje raznih uređaja.

@Toza

Ja sam u dva navrata imao nešto drugačije iskustvo. Kompletno VBS interkonekti za moje uši rade fenomenalno, ali kada npr. spojim svoj balansirani DAC Denafrips Ares II na balansirano pojačalo (SMSL sa Infenion Class D modulima) tek osrednjim Nordost Blue kablom - neki fundamenti poput dinamike i raslojavanja su prosto osetno bolji... da iako čuješ neku nepoželjnu karakteristiku kabla (Nordost je konkretno malo tanji i stegnutiji tonalno - to je neko opšteprihvaćeno mišljenje većine), to ipak radi sveukupno bolje od RCA veze. Izgleda da je implementacija na svakom od uređaja vrlo bitna i da se teško može izvući neki univerzalni zaključak. 

Kako god, u goste će uskoro doći Acoustic Invader komplet za koji sva prethodna iskustva kažu da je namenjen potpuno balansiranoj vezi (pojačalo čak i nema drugu opciju) i ja kao dobar domaćin hoću da ga dočekam kako valja. RCA do preampa svakako može da se proba.

A da li se Ai zadrži kod mene ili ne, kablovi će mi svakako trebati, balansirana veza je tu da ostane. 

Link to comment
Share on other sites

Auh, znači bio sam bolestan. :unsure:

Elem, na temu balansirano vs nebalansirano... imao sam više uređaja na testu, npr. pojačala za slušalice, koja imaju balansirane konektore ali interno ne postoji prava diferencijalna topologija. U tom slučaju uglavnom pobeđuje bolji kabal (RCA vs XLR). Ali npr. moj stalni set DAC-Pojačalo za sluške je stvarno balansiran od početka do kraja... i tu balansirana veza prosto izdominira. 

Link to comment
Share on other sites

Израда Neutrik конектора, специфично XX серије, је врхунска. Не бих ишао никад даље од њих.

Бутик каблови морају радити бутик конекторе како би оправдали своје цене.

На крају крајева, ако се жели радити све од неког типа бакра, пинови у Neutrik XX XLR-има су лако заменљиви.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aibo said:

Od vas što ste pravili XLR kablove sa VBS, koje ste sve konektore isprobali i kakvi su utisci?

Trebaće mi uskoro dva para a izbor baš i nije neki kod nas, varijacije Neutrika (posrebreni ili pozlaćeni mesing) ili Wireworld posrebreni bakar. Naginjem ka Wireworld-u, na papiru više obećava. Pretpostavljam da im je karakter sličan kao SilverTube RCA koje sam koristio neko vreme i OK su.
 

Ranije sam pisao o tome da sam najbolji utisak o doprinosu VBS bakra imao na strujnom delu, posebno vezano za strujne konektore. Od I.C. sam pre oko 6 meseci napravio jedan sa Neotech XLR konektorima, (običan kvalitet od Neotecha), koristeći po dve žice 0,5-mm po 1 polu. Kod mene je rezultat bio dobar, i to radi tako kako je stavljeno. Kakav bi bio rezultat da sam stavio neke druge XLR konektore, ne znam. Wireworld mi se čini kao dobra opcija.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Nisam siguran, razmišljao sam da pitam konstruktora pa da kao uparim sa uređajem zbog onih prelaznih hemijskih pojava itd. Međutim, ipak sam rešio da kabal posmatram kao zasebnu celinu i idem na što kvalitetniji konektor u nekom opštem smislu, jer će se sigurno koristiti za testiranje raznih uređaja.

@Toza

Ja sam u dva navrata imao nešto drugačije iskustvo. Kompletno VBS interkonekti za moje uši rade fenomenalno, ali kada npr. spojim svoj balansirani DAC Denafrips Ares II na balansirano pojačalo (SMSL sa Infenion Class D modulima) tek osrednjim Nordost Blue kablom - neki fundamenti poput dinamike i raslojavanja su prosto osetno bolji... da iako čuješ neku nepoželjnu karakteristiku kabla (Nordost je konkretno malo tanji i stegnutiji tonalno - to je neko opšteprihvaćeno mišljenje većine), to ipak radi sveukupno bolje od RCA veze. Izgleda da je implementacija na svakom od uređaja vrlo bitna i da se teško može izvući neki univerzalni zaključak. 

Kako god, u goste će uskoro doći Acoustic Invader komplet za koji sva prethodna iskustva kažu da je namenjen potpuno balansiranoj vezi (pojačalo čak i nema drugu opciju) i ja kao dobar domaćin hoću da ga dočekam kako valja. RCA do preampa svakako može da se proba.

A da li se Ai zadrži kod mene ili ne, kablovi će mi svakako trebati, balansirana veza je tu da ostane. 

Proba je majka.

Materijal sam po sebi ne znači ništa. Svi mi koji smo pravili i pravimo kablove imamo svoju ideju i zamisao. Nijedan taj kabel, iako je od iste žice i sa istim konektorima ne zvuči isto.

Vodi me isključivo AB test i ništa više.

Ako se nešto u MOM sistemu pokaže bolje, to ostaje, pod uslovom da mogu da ga priuštim. Ono što nije bolje, leti napolje. Vrlo jednostavno.

Zato probaj pa vidi sam.

 

Link to comment
Share on other sites

Moglo bi se reći da sam boni bolesnik jer slušam isključivo moje kablove sa izuzetkom usb kabela. 

Opet AB test i šta je bolje ostaje šta nije leti napolje, pod uslovom da mogu da priuštim.

Brendirane sam odavno izbacio iz priče. Ostali moji kao bolji pa sad upoređujem svoje. 

Boles' , šta ću. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Имаш фул балансирани систем од почетка до краја?

Kljucna stvar. Ne prave kljucnu razliku kablovi i konektori vec izvedba uredjaja. Ne stavlja se XLR zbog kvaliteta konektora valjda. Ako uredjaj nema balansiranu topologiju bolje i da nema XLR.

Kad pominjemo usi imao sam priliku na istom uredjaju kod dilera(M kabl) poslusati 4 kabla  red velicina od 100 do 1000eur, a onda cuti da sa balansiranom vezom i 10x jeftinijim kablom sve zvuci bolje, nemerljivo bolje.

Aibo, imaces priliku da ako probas Ai balansiranu i nebalansiranu vezu direktnom uporedbom promenuvsi daljincem ulaz na na preampu pa mozes preneti utiske.

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, imam balansirani DAC, planiram novi preamp koji može biti i full balansiran jer takve PCB imam (svaka može biti stereo SE ili mono BAL), razmišljam kako da pojačalo pretvorim u balansirano osim da dodam line trafo na ulaz, ali to nije baš pravo balansirano?

Link to comment
Share on other sites

Pa jesu ili nisu balansirana topologija.Ni prvi ni poslednji koji to nisu,a imaju XLR i onda ta veza losije zvuci. Pisemo ovde ko da smo trece oko forum, a preko kljucnih stvari se prelazi... dok par meseci usviravamo konektor i lepimo nalepnice na strujnu tablu. Ispiranje mozga.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

Kljucna stvar. Ne prave kljucnu razliku kablovi i konektori vec izvedba uredjaja. Ne stavlja se XLR zbog kvaliteta konektora valjda. Ako uredjaj nema balansiranu topologiju bolje i da nema XLR.

Kad pominjemo usi imao sam priliku na istom uredjaju kod dilera(M kabl) poslusati 4 kabla  red velicina od 100 do 1000eur, a onda cuti da sa balansiranom vezom i 10x jeftinijim kablom sve zvuci bolje, nemerljivo bolje.

Aibo, imaces priliku da ako probas Ai balansiranu i nebalansiranu vezu direktnom uporedbom promenuvsi daljincem ulaz na na preampu pa mozes preneti utiske.

 

XLR je samo interface na uredjaju, kao sto je to i RCA ili DIN. On omogucava fleksibilnost kod kacenja drugih uredjaja pomocu kablova i obicno ima drugaciju ulaznu ili izlaznu impedansu - sto je bitno kod povezivanja dva HiFi uredjaja. Sam interface ne uslovljava konstrukciju samog uredjaja na kom se nalazi, tako da on moze da bude raznih konstrukcija. Balansirana konstrukcija uziva glas da ima nizi unutrasnji sum (stvar koja nije jednoglasno prihvacena), pa je mnogi zbog toga preferiraju ali to ne znaci da svi balansirani uredjaji sviraju bolje od recimo SE uredjaja. Takodje ne znaci da svi XLR kablovi bolje zvuce od recimo RCA kablova. To zavisi kako od samih kablova tako i od nacina kako je interface implementiran. A mi ovde uvek govorimo o dva HiFi uredjaja i kablu izmedju njih - sto znaci da je moguce promenom samo jednog od ta dva uredjaja ili promenom samog kabla, dobiti drugaciji rezultat.

Zato je potrebno u svakom konkretnom slucaju probati: i razne kablove i razne interfaces, pa onda na sonovu toga sta nekome bolje svira i doneti odluku. Stvar je na kraju vrlo jednostavna ...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Zanimljivo, imam balansirani DAC, planiram novi preamp koji može biti i full balansiran jer takve PCB imam (svaka može biti stereo SE ili mono BAL), razmišljam kako da pojačalo pretvorim u balansirano osim da dodam line trafo na ulaz, ali to nije baš pravo balansirano?

Који преамп?

1 sat ranije, Toza said:

Ful balansirano je ful balansirano. Roksan Caspian je M2, a Gustard je x22.

;)

Јеси ли пробао још неки балансирани уређај у свом систему?  Твој је избор, мој избор би био балансирано првенствено због пуног потенцијала обе полупериоде балансираног сигнала а не због конструкције самог конектора.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da džaba pišem.

Već sam dva puta u različitim temama napisao moje iskustvo sa istom žicom u istim uslovima, a sa različitim konektorima u, po meni, najbolje moguće kontrolisanim uslovima, jer su mojih ruku djelo i znam šta radim.

Ja reko' šta imam, a vi vidite šta ćete.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...