Jump to content


VBS AUDIO monokristal


Mihag

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam ko Biba struja, ništa mi faza ne može bez kontakta sa zemljom. Kako živim na drugom spratu, prilično sam miran. A imam i FID sklopku. Sva sreća za monokristale mi trenutno tanak budžet. Prvo kupujem novi auto pa ako preostane onda i neke žice neobične. :D

Link to comment
Share on other sites

Od vas što ste pravili XLR kablove sa VBS, koje ste sve konektore isprobali i kakvi su utisci?

Trebaće mi uskoro dva para a izbor baš i nije neki kod nas, varijacije Neutrika (posrebreni ili pozlaćeni mesing) ili Wireworld posrebreni bakar. Naginjem ka Wireworld-u, na papiru više obećava. Pretpostavljam da im je karakter sličan kao SilverTube RCA koje sam koristio neko vreme i OK su.

Link to comment
Share on other sites

Код балансираног није толико изражена разлика колико код РЦА чинчева али блага предност за WW због материјала. Мада, Neutrik -у ништа не фали.

Link to comment
Share on other sites

Evo malog doprinosa temi. Novi interkonekti od VBS zice, i VBS konektora.

Novine u odnosu na prethodne kablove jesu:

- pamuk umesto svile na mestu izolacije

- unapredjen plutajuci sirm (gusce bakarne pletenice, folija samo u 3. sloju, spajanje slojeva po obimu monokristalnom zicom)

- plutajuci sirm vezan po obimu za alu kuciste konektora

Posle nekih 100 sati rada, cuje se klasa, vrlo visoka...

 20211103_141709.thumb.jpg.3a035c6c22a545b225b01e9a15222ed6.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Aibo, od nas koji smo pravili XLR izgleda da sam ostao samo ja.

Mi, Myself and I.

Ne pratiš na času. Koliko god da su dobri i koliko god da je balansirana veza sama po sebi bolja od rca i koliko god da su sami konektori xlr bolji od rca konstrukcijski i zvučno, ima jedna kvaka, a ta kvaka su VBS konektori.

Ti konektori su toliko dobri da isključivo zbog njih nijedan XLR konektor, pa samim tim ni kabel nemaju takav zvuk koji može da parira istim tim žicama u RCA izvedbi sa VBS rca konektorima.

Prilično su rustični, masivni, tj imaju ihahaj metala na vrućem vodu, ali je zanimljivo da je moj utisak da im ta količina metala (za standarde vrhunskih rca konektora) ič ne smeta. Naprotiv. Izgleda da što ga je više to bolje.

To ima i svoju tamnu stranu, a to je vrijeme potrebno da se usviraju. Ali kad prosvira... to je to. Nema dalje. Makar za mene.

Znači, sve što pričam, pričam za istu žicu u istoj/sličnoj konstrukciji sa različitim konektorima da li rca ili xlr.

Podrazumijeva se da ne može biti apsolutno ista konstrukcija i za rca i za xlr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...