Jump to content


Ortofon 2M Blue problem...


Mos

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@giZ_Mo

Vrujem da je ok pogotovu za antiskating i proveru vrha igle barem moje iskustvo za 30 godina slusanja ploca i kad vidim da su moje ploce , one koje sam kupio kao tinejdzer nove u radnji i dalje u jako dobrom stanju nema pucketanja i preskakanja. Doduse nisam ih nikom  davao sto su mi mnogi zamerali ali sam ih sacuvao.

@sondek

Imam vagicu digitalnu a teg moze da se namesti prilicno precizno. Ako se potrudim da napravim dobar balans  onda teg kaze skoro isto kao i vaga.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Mos said:

Nista posebno, domaca  RTB.🙂

Такви ће и резултати да буду, мада тај Дуал иако ружан има веома квалитетну ручицу са баш прецизним/тачним подешавањима.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas ni meni, ako antiskejting ne prati gaznu silu ja bih stavio teg gde treba i anti skejting stavio jos na vise.Predhodno bi probao neku drugu test plocu.Ima sad albuma sa praznom stranom, te ertebejke vec imaju putanje od ranijih podesavanja i voze iglu cesto po njima, tesko naci cistu na tom relativno malom delu za AS.

Link to comment
Share on other sites

Ne sećam se da smo pričali na forumu o razlici između dva principa apliciranja vertikalne sile (VTF). 

Većina ručki koristi "gravitacioni" princip debalansirajući ravnotežu pomeranjem tega ka pivotu. Dual-ove i neke Thorens-ove (sigurno i još poneke) ručke koriste princip opruge. 

Šta bi bila prednost opruga? 

Nailazili ste na neke članke o ovome? 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, InSides said:

Разлика између статички и динамички балансираних ручица?

E, ne znam da ti odgovorim. Zapravo, ne vidim šta bi u ovom sistemu s oprugom bilo "dinamičko", ako govorimo o istoj klasifikaciji uopšte. 

Govorim o sistemu kod kojeg se ručica izvodi iz balansiranog stanja (u cilju obezbeđenja vt sile) putem napinjanja opruge (točkić sa strane na gizmoovoj slici). 

 

Edit

Da, nasao sam, to s oprugom se zove dinamicko balansiranje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zbrujic said:

Govorim o sistemu kod kojeg se ručica izvodi iz balansiranog stanja (u cilju obezbeđenja vt sile) putem napinjanja opruge 

Да, баш тако, размишљам шта се дешава са том опругом након толико година? Тај Дуал је из осамдесет и неке.

Link to comment
Share on other sites

Każu da godine nisu problem za te opruge. Evo ove u mom ručnom satu rade već 55 godina :)

Intetesantnije mi je pitanje koja "teorija" stoji iza tog sistema. 

Naglas razmišljam...

Balans masa (inercijalnih sila) ostaje očuvan. Ne znam koje su dobre posledice toga, ali slutim da ih može biti. 

Nemam predstavu o redovima veličine, ali opruga daje promenljivu silu, za razliku od gravitacije (možda je odavde ono "dinamički"). Ovo bi moglo doneti nešto trackingu. 

A koje su mane? 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, zbrujic said:

A koje su mane? 

Швапска школа, искомпликовати по сваку цену, мада ту су изгледа размишљали и о конзументима који у већини случајева појма немају о езотеричном подешавању грамофона.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zbrujic said:

Intetesantnije mi je pitanje koja "teorija" stoji iza tog sistema. 

Balans masa (inercijalnih sila) ostaje očuvan. Ne znam koje su dobre posledice toga, ali slutim da ih može biti. 

Nemam predstavu o redovima veličine, ali opruga daje promenljivu silu, za razliku od gravitacije (možda je odavde ono "dinamički"). Ovo bi moglo doneti nešto trackingu. 

A koje su mane? 

Negde sam pročitao da je prednost u ovome. Igla često prati neravnine na ploči, na primer neko ispupčenje ili je ploča neravna što izaziva pomeranje ručice gore-dole. U momentu kada je, zbog toga, ručica izdignuta, gazna sila je manja nego što treba ako je VTF realizovan "statički" tj. pomoću kontratega. Ako je realizovano zatezanjem kalibrisane opruge ("dinamički") tada je gazna sila ista i u tom položaju i u horizontali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...