Jump to content


Ortofon 2M Blue problem...


Mos

Recommended Posts

 Presao sa 2M Red na 2M Blue, koliko sam procitao specifikacije gramaze i gazne sile su identicne. Kadam sam to proverio test plocom primetio sam da 2M Blue na 1.8 grama ne stoji sa istim podesavanjem za anti-skating. Tek kad sam spustio gaznu silu na 1.5 grama uspeo sam na da namestim anti-skating. Gramofon je Dual 731Q.

Ako neko moze da mi pomogne ili ima iskustva u cemu je problem ili je ovo stanje prihvatljivo za 2M Blue.

Pozdrav!

Milos

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nasao sam na par foruma  da ljudi imaju slican problem i da je resenje bilo da ostane sa manjom gaznom silom ili da se poveca anti-skating ako to gramfon dozvoljava i ako to nije u skladu sa onim sto je proizvodjac preporucio. Mene jedino buni sto ovako podesena nema izoblicenja na test ploci.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Mos said:

Mene jedino buni sto ovako podesena nema izoblicenja na test ploci.

Možda jer je vrh nov. Ako krene neka strana više da se izlizuje pojaviće se lagano i neprimetno prepoznatljiv prizvuk.

Što se anti-skating-a tiče tu ima više preporuka. Ja sam se trudio da na praznoj goloj strani igla ostane gde god da je spustim i ne mrda nikuda. Nakon pomenutog iskustva sa prvim topom u uvertiri sam morao više da zasučem rukave i shvatio, da je vrlo blago napredovanje ka centru ploče najbolja opcija i tako usvojio za moj gramofonski setup.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Mos said:

Probao sam sa starom 2M red i sve radi kako treba. Malo pre sam jos jednom podesio sve ponovo 2M Blue 1.6 grama i anti skating nesto preko 2 pa da vidim nekon par sati slusanja da li ima nekih promena u setovanju.

Ma све је то ок него је вешање ново, мора да се разгази.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Father said:

Sećaš li se mog izveštaja Tchaikovsky - 1812 Overturepa zaključak te avanture je da treba da vuče.

Apsolutno si u pravu. Kad se slusa ta kompoziicija antiskating mora da bude savrseno podesen, pogotovu ako su kablovi monokristalni. Ako slucajno zanese top, hoce granata da padne pod noge, a onda prodjes ko Andrej Bolkonski, umesto da slusas dalje, zadnje sto cujes je sistanje upaljaca pre nego sto eksplodira. 

Izvinjavam se, niisam mogao da izdrzim :D :D :D   

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da nekako zaokruzim ovu temu i da podelim moja saznanja sa vama.

I posle 40 sati slusanja 2M Blue je neumoljiva podesavanje po specifikaciji je nemoguca misija, trenutno je slusam na 1.3g gazne sile i antiskating na 1.9 skoro 2 tu sam uspeo da je postavim da bude u mestu na test ploci. Pisao sam Ortofonu da vidim kako bi mi pomogli ,rekli su da ako test ploca pokazuje dobar zvuk da nema izoblicenja onda je to setovanje prihvatljivo bez obzira na njihove specifikacije na sajtu. Prelistavao sam razne forume i nisam nasao da je neko slicno probao nasao sam jednog koji je stavio 2M Bronze na istog duala ali setovao je po sistemu koliko stavim grama na teg toliko i na antiskating i sve je super. Ja ipak verujem da test ploca ima svoju funkciju ali dobro.

2M Blue ima prilicno dobar zvuk ali kad sam pustio klasiku tu sam ostao prilicno razocaran dosta ravan zvuk bez veklikog uzbudjenja. Predpostavljam da Dual 731Q nije pravo mesto  za zvucnice ovih performansi.

Potrosih vreme i novac a ULM rucka izgleda trazi svoje da bi pruzila ono zasta je napravljena.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...