Jump to content


Pomoć oko aktivne skretnice


Stefan Denić

Recommended Posts

Meni se uvek svidjala ideja poluaktivnog zvucnika gde se bass moze posebno regulisati.Uvek je sa tom kolicinom basa neki problem.Kod M.Logana mi se to svidelo. Jak amp u D klasi za bass gde je najvise snage potrebno i sa ostatkom onda moze i nesto sto nema veliku snagu ali ima druge kvalitete poput lampasa.. Kad bi radio neki Diy takva koncepcija bi mi bila interesantna.Brat mi je napravio jedan multiamp aktivni sistem i to zvuci odlicno, a za relativno malo para.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Meni se uvek svidjala ideja poluaktivnog zvucnika gde se bass moze posebno regulisati.Uvek je sa tom kolicinom basa neki problem.Kod M.Logana mi se to svidelo. Jak amp u D klasi za bass gde je najvise snage potrebno i sa ostatkom onda moze i nesto sto nema veliku snagu ali ima druge kvalitete poput lampasa.. Kad bi radio neki Diy takva koncepcija bi mi bila interesantna.Brat mi je napravio jedan multiamp aktivni sistem i to zvuci odlicno, a za relativno malo para.

ne radi se samo o količini basa, nego o jednostavnom problemu ukrštanja na niskim frekvencijama koje nije ni malo jednostavno.

  Recimo za aktivno ukrštanje se koristi metod 500x jedan te isti zvuk sve dok se ne poklope kako treba. To znači da snimi udarac po bubnjevima  koji su tu negde oko rezne frekvencije pa se pušta snimak sve dok se ne poklopi kako treba. Metod iz AR-a 😀...pri tome se menja kašnjenje, rez i sve ostalo..pa sve dok se ne ubode.

Link to comment
Share on other sites

Sve dobre stvari su veoma jednostavne i onda se dešava da neki pokušavajući da drmaju kavez drugima izmišljaju toplu vodu i počinju da komplikuju stvari u nadi da će izgledati pametniji.

 I ne samo to, nego da će uspeti da tako maskirane stvari lakše prodaju.....kod nas se to kaže prodaju muda za bubrege. 😀.

  Pre neku godinu čuveni Aloia je pokušavajući da izbegne kondezatore na putu signala pravio trostruki Aksel sa doskokom na odskočnu nogu sa dve uskočene piruete i još neke figure.....ali to ništa nije pomoglo. U stvari je pomoglo nekima koji su posle tvrdili da imaju preamp bez konda.....i to je to.

 

PS sa neke stručne strane analizirajući dogaćaj, može se sa sigurnošću tvrditi da je problem bio kod uskočene piruete, skočio je a nije rekao hop tako da je doskok bio krajnje tragičan.🙃

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, RADE said:

U stvari je pomoglo nekima koji su posle tvrdili da imaju preamp bez konda.....i to je to.

Ja to imam, i mnogo je bolje sve bez sprežnih kondenzatora. A i jeftinije dosta. U stvari, od DAC preko pretpojačala pojačala pa sve do zvučnika nemam ni jedan sprežni kondenzator, osim naravno neizbežnih kondenzatora u pasivnim zvučnicima. Imam samo line trafo na DAC izlazu jer to mora da postoji zbog prisustva DC napona na balansiranim DAC izlazima, to je ujedno DC blokada i BAL to SE konverzija. Kad koristim lampaški preamp, imam jedan kondenzator na izlazu za blokadu visokog DC napona. Razmišljam polako o konstrukciji sa izlaznim trafoom umesto kondenzatora. Neka dobra jezgra za to imam.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Ja to imam, i mnogo je bolje sve bez sprežnih kondenzatora. A i jeftinije dosta. U stvari, od DAC preko pretpojačala pojačala pa sve do zvučnika nemam ni jedan sprežni kondenzator, osim naravno neizbežnih kondenzatora u pasivnim zvučnicima. Imam samo line trafo na DAC izlazu jer to mora da postoji zbog prisustva DC napona na balansiranim DAC izlazima, to je ujedno DC blokada i BAL to SE konverzija. Kad koristim lampaški preamp, imam jedan kondenzator na izlazu za blokadu visokog DC napona. Razmišljam polako o konstrukciji sa izlaznim trafoom umesto kondenzatora. Neka dobra jezgra za to imam.

jel ti znaš onaj vić kada on njoj kaže, ajde skidaj gaće da pravimo malo sexa

 a ona će njemu, pa nemoj tako imam muža kući

 a on, ma samo ti skini gaće a posle ćemo da pričamo ko šta ima kod kuće. 😀.

 

 U principu nema veze ko šta ima nego kako to sve skupa radi ......nakon toga stvar se deli na dve grane

  1. koliko tako odrađen sistem te pravi srećnim

  2. koliko je to sve skupa dobro kada se oduzme lokalna komponenta, mislim mišljenje vlasnika 😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...