Jump to content


4K, HDD player, zamena za WD TV Live


sky-nm

Recommended Posts

Dobar dan,

Preko 10 godina koristim WD TV live sa integrisanim 1TB hdd. 

Player sam kupio nov i jako sam zadovoljan sa dobijenim, ono što mi se svidja jeste što se na njega lako snima sadržaj putem WiFi (pošto je putem lan kabla prikačen na ruter), takodje mi se svidja što ima rca izlaz putem koga je povezan na pojačalo, takodje je i daljinski upravljač koristan.

Medjutim primetio sam da se sadržaj (filmovi) učitavaju duže nego obično, takodje je daljinski upravljač počeo da zastajkuje a i nedostatak podrške za H265 smeta, tako da sam rešio da pogledam koji uredjaj na tržištu bi mogao da ga zameni. Uslovi bi bili:

  • da podržava 4k uz minimum 60 HZ
  • da podržava puštanje H265 standarda
  • da podržava FLAC
  • da može da se poveže na internet putem lan ili wi fi
  • da ima mogućnost da se spoji na pojačalo (idealno putem RCA ali eventualno može i 1x coax i opt)
  • da podržava da ima 2TB hdd interni ili, da može 2TB da se prikači na njega (eksterno ili interno)
  • ukoliko je hdd interni potrebno je da može da se prebaci sadržaj putem WiFi-a 
  • ukoliko je eksterni hdd poželjno je da nije potreban dodatni izvor napajanja
  • mogućnost kontrole putem daljinskog upravljača ili aplikacije za telefon
  • budžet orijentaciono do EUR 500 (s tim da je cena od WD-a bila manja od 200 EUR )

Ostatak sistema: LG c9 55" / Denon PMA 1055R / FiiO Taishan (https://shop.4audio.rs/shop/fiio-taishan-d03k/   / Denon DCD 1560 / Technics SL D3 / Denon TU 245 / Sinevoice S7)

Planiram da kupim i Blue sound node do kraja godine. 

Molio bih za savet koji player bi ste predložili.

Rezon:

Dodatno ukoliko postoji uredjaj koji bi u sebi objedinio i mogućnosti Blue sound node (puštanje muzike sa interneta dobrog kvaliteta, putem tidal ili radio paradise-a) i gore tražene karakteristike player-a budžet bi mogao da bude na uvećan (orijentaciono oko EUR 1K) i ukoliko bi oba uredjaja mogla da budu objedinjena u jednom.

Unapred hvala,

 

Link to comment
Share on other sites

@alenvprekršku

Možeš li mi molim te reći koji je proizvod u pitanju ?

Takodje interesuje me da li korisitiš za video ili i za audio, i da li ga kontrolišeš samo putem daljinca ili može i putem telefona / aplikacije. Ovo drugo pitam zato što mi je kod WD uvek smetalo što moram da upalim TV da bih pustio muziku.

Takodje možeš li mi molim te reći da li koristiš tidal / iradio ili neke slične apliakacije (i koje) za puštanje muzike preko neta, I kako snimaš podatke na njega, da li je putem WiFi-a ?

Nisam bio lenj pogledao sam šta im piše na sajtu ali mi znači iz prve ruke iskustvo.

 

@Zexx Hvala i ovo je interesantan proizvod da li si imao prilike da ga koristiš? 

Hvala još jednom

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, sky-nm said:

@Zexx Hvala i ovo je interesantan proizvod da li si imao prilike da ga koristiš? 

Hvala još jednom

Ja lično nisam, video reprodukcija mi nije specijalno interesantna, ali neki moji drugari koriste slične modele ovih firmi i prilično su zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, sky-nm said:

@alenvprekršku

Možeš li mi molim te reći koji je proizvod u pitanju ?

Koristim onaj najmanji, ako bi sada kupovao, izabrao bi model NEO.

Koristim ga samo za video materijale koje nalazim na kojekakvim pašnicima.

Umrežen je kablom ali je i wi-fi, kablom zbog 4K HDR filmova koji su na PC-u (radi kao NAS).

Pošto imam audio opremu sa sve Tidalom i net radiom, Zappiti za muziku ne upotrebljavam.

HDMI i veza sa B&O TV mi omogučava da upotrebljavam svoj daljinski.

Novi playeri rade preko app pa ne treba paliti TV.

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam upit za dodatnim informacijama i za Zappiti i Dune, pa sam hteo da podelim odgovore na forumu.

Pitanja su bila ista:

• Is it possible to play music from the product without turning on TV, i.e. via android application for phone / tablet
• Is it possible to use tidal application on the device itself,
• Is it possible to us iradio application on the device itself,
• Is it possible to us radio paradise application or to play this radio from the internet on the device itself,
• Is it possible to play you tube from the product without turning on TV, i.e. via android application for phone / tablet
• Does the product support SDD or just HDD
• If the product is equipped with internal HDD is it possible to copy media files to it via WiFi

Meni je bilo ključno 1 pitanje nažalost za sada ni Zappiti Neo ni Dune ne mogu da puštaju muziku samo pomoću aplikacije, tj bez upotrebe TV-a. 

Zappiti odgovori (za Zappiti Neno):

1. Not possible yet. The Zappiti Music app is not yet compatible with the new range. We are working on it.

2. Yes. Tidal is compatible but only in stereo. Atmos audio is not supported.

3. I do not know.

4. I do not know.

5. Not possible. Only possible on the Reference and Signature using the OLED screen.

6. SSD are supported using 3.5" adapter.

7. Yes. Possible to transfer files using Wi-Fi.

 

Dune (Dune-hd) odgovori:

• Is it possible to play music from the product without turning on TV, i.e. via android application for phone / tablet    *** No

• Is it possible to use tidal application on the device itself,    ***Yes

• Is it possible to us iradio application on the device itself,

• Is it possible to us radio paradise application or to play this radio from the internet on the device itself,   *** Yes

• Is it possible to play you tube from the product without turning on TV, i.e. via android application for phone / tablet  ***No

• Does the product support SDD or just HDD   ***This device supports SDD & HDD

• If the product is equipped with internal HDD is it possible to copy media files to it via WiFi    ***Yes

 

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, nkrgovic said:

 Cisco da pitam:

Jedna od potreba je dopuna sadržaja na Netflixu i HBO (koje plaćam). 

Dodatno HBO kod nas ima samo HD sadržaj, nema 4K, a i idalje HBO Adria ne zna da li će HBO Max koji se očekuje sledeće godine da ima 4K ili ne.

Dodatno ako već kupujem zamenu za WD (koji je HD uredjaj) logično mi je da kupim onaj koji ima 4K mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...