Jump to content


Problem "Radio, led traka"


Luka92

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam problem da kad ukljucim led rasvetu na komodi, radio na av resiveru prestaje da radi...

Pretpostavljam da je problem u trafou, koji sigurno emituje neku frekvenciju koja smeta radio prijemniku...

Da li je neko imao istih problema ili zna da li postoji nacin da se to resi?

Hvala,

AV Resiver Pioneer SX-20-S sa njegovom zica antena za radio...

 

 

IMG_20211018_170150.jpg

IMG_20211018_170208 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Svi ti jeftini SMPS-ovi prave dzumbus. E sad, od ostalih sprava zavisi koliko su osetljive na to. Kod mene je sada Nesin Parasound A21 "detektovao" i napajanja za LED trake i GU10 sijalice sa intergrisanim napajanjem - culo se tiho "zujanje" (realno, zanemarljivo), dok je recimo na Devialet-u mrtva tisina.
 

Link to comment
Share on other sites

То парче ничега што напаја ледове прави срање. Продужи кабл и тај прцољак од напајања удаљи са места злочина

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока



Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nesone said:

Ne uklj. led rasvetu. Muzika se slusa u mraku. I mnogo se bolje cuje.  I obezbedi pravu UKT antenu i uzivaj.

Vidi  nadji elektricara pravog, da pogleda. Sigurno je od LED trake. (trafo).

Uglavnom slusam u mraku, i nisam neki ljubitelj rasvete, al nesto me teralo da je stavim... 

 

1 sat ranije, Delija said:

Svi ti jeftini SMPS-ovi prave dzumbus. E sad, od ostalih sprava zavisi koliko su osetljive na to. Kod mene je sada Nesin Parasound A21 "detektovao" i napajanja za LED trake i GU10 sijalice sa intergrisanim napajanjem - culo se tiho "zujanje" (realno, zanemarljivo), dok je recimo na Devialet-u mrtva tisina.
 

Kod FM nece nikako, preko mob ili laptopa slabo zujanje, koje je zanemarljivo kao sto kazes, a kod gramofona ne smeta nista... 

 

38 minuta ranije, giZ_Mo said:

То парче ничега што напаја ледове прави срање. Продужи кабл и тај прцољак од напајања удаљи са места злочина emoji106.png

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока


 

Probao sam da udaljim nekih 1m od trenutne pozicije, ali nije dalo ni to nikakve rezultate. Probacu jos jednom jos dalje pa cemo da vidimo... 

Link to comment
Share on other sites

Tu sam, tu sam... Nije me ubila struja jos uvek... :)

Probao sam na drugu fazu da prikljucim i nista, udaljio sam koliko sam mogao opet nista...

Led traka je snage 4.8W/m duzine 1.4m, trafo 10W...

Probacu da nadjem neki stari DC adapter pa da probam..

 

Webp.net-resizeimage.thumb.jpg.39fac858eae63975b459691f1e171443.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Nixie said:

Mali je elektrolit.  😂

9VAC nije dovoljno za 12VDC ispravljeno, treba 10VAC.

A gde je kutija, kleme, osigurač i tako to (pod pretpostavkom da će to neko da napravi).

Све је то таман, пробано више пута, а ти му направи кад' си толико паметан!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, giZ_Mo said:

Hvala ti za ovo.

Ne razumem se bas sa ovim stavkama sto si mi poslao. 

Ne bih da te teram da mi objasnis korak po korak gde sta i kako, nacicu nekoga da mi to sve postavi... 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti za ovo.
Ne razumem se bas sa ovim stavkama sto si mi poslao. 
Ne bih da te teram da mi objasnis korak po korak gde sta i kako, nacicu nekoga da mi to sve postavi... 
Наравно, није то нека наука!

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...