Jump to content


Dovodjenje struje do opreme/balansirani izolacioni trafo


B.R.

Recommended Posts

41 minutes ago, Father said:

Zašto na desnom (sekundaru) piše OUTPUT 0 i 230?

A ne piše 115 i 115, ako je balansiran?

Ne razumem se, samo pitam?

Ovo su mediicinski trafoi, posluzili kao ilustracija jezgra. 
 

NAajbolje objasnjenje o onome sto treba sam nasao u ne moze to bez kabla, u kojoj je gost bio Aca RAAL. 
 

 Link sam postavo na tacno vreme, al ako ne fercera, od 1:46:40.  

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Nixie said:

Malo, nisu od mumetala. Isto kao širm na kablovima, koji malo šta radi na niskim frekvencijama EM zračenja. Najbolje je udaljenost i okretanje jezgra tako da ne zrači direktno ka uređajima.

Razdvojni trafo ima znatno veću impedansu od mreže, i to mora uticati na zvuk nekako.

Koliko pogledah, mumetal je bas onako, jeftin. Da pitam glupo pitanje, kako izgleda dijagram zracenja ovakvog jezgra? 

Slazem se oko impendanse, to je prica koju prodaje PS audio, ali njihovo resenje, sa regeneratorom struje kosta koliko i sav ostatak opreme. Jedino resenje da to zaobidjem je da napravim iinstalaciju od pune bakarne sipke, jedno 2cm u precniku od trafoa koji je u susdenoj zgradi, na suprotnom cosku od mog stana/. Ne treba mi ni 40 metara kabla :D 

Link to comment
Share on other sites

Ko oni Japanci. Trafo stanica u dvorištu samo za audio. 😁

Ne znam kako izgleda rasipno polje ovakvih trafoa. Zato su mnogo bolji torusni, gde je to višestruko manje. Oni pak imaju drugih mana, recimo izrazita osetljivost na DC komponentu koja brzo dovodi do zasićenja jezgra. Što su veći, to je gora situacija. Najbolja su kažu C jezgra, ali i najređa i najskuplja.

Link to comment
Share on other sites

sad, kako kupio tako i prodao, problem kod torusa je kapacitativnost. Trebaju ti zastitni namotaji, pa sve to ispadne ogromno. uz problem koji si pomenuo. 

Kad dodje, mericu, pa cu onda da odlucim kako ce da stoji. da li kako treba, iili mozda zakrenut tako da stoji horizontalno. odavno koristim merace magnetnog polja na telefonu, za neke druge stvari

 

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da limovi jezgra budu pod 90 stepeni u odnosu na ostalu elektroniku. Kapacitivnost imaš i kod EI trafoa, isto se rešava parčetom uzemljene bakarne folije ili slepim namotajem između primara i sekundara. Folija ne sme biti kratkospojena, mora imati prekid. Kapacitivnost uvek postoji kad je namotaj preko namotaja, a nema je kad su ovojeni.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, B.R. said:

Hvala puno, ovo je Milan Ilijevski koga si mi pominjao. 

Миле, Милан је вероватно син. На сајту су чини ми се од обојице контакт тел.
Гдин Миле је стара школа који је радио на тлу целе СФРЈ између осталог разним музичким студијима и сарадник је музеја Николе Тесле...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ab said:

Миле, Милан је вероватно син. На сајту су чини ми се од обојице контакт тел.
Гдин Миле је стара школа који је радио на тлу целе СФРЈ између осталог разним музичким студијима и сарадник је музеја Николе Тесле...

Jedna losa vest. Stariji Iliijevski, Mile, je preminuo u julu. U radnji  radi samo sin,m koji nema znanja za motanje bilo cega osim najrpostijih transformatora. Na zalost,  Elmot iz Leskovca za audiiofile prakticno ne moze vise nista da ponudii. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...