Jump to content


Poredjenje streaming servisa - vasi utisci


ivcha1976

Recommended Posts

Ovako, Tidal koristim i na tel. a i na racunaru. Na telefonu najcesce preko oficijalne aplikacije, a takodje i preko UAPP ali to samo kada prikljucim FiiO Q3, mada moze se reci da u globalu vise koristim bluetooth varijantu. Sto se tice racunara imam instaliran Tidal na Win 10 (znaci ne preko web interfejsa), ali imam i Roon. Kao sto rekoh koristim FiiO Q3, od slusalica u ovom trenutku imam Marshall Major 3, pa ih kombinujem i u aktivnoj i u pasivnoj varijanti. U planu mi je Momentum 3 iako sam sa ovim Marshall zadovoljan. Bio bi to ipak ozbiljniji upgrade, jedno vreme sam bio u dilemi da li 560S ili Momentum 3 ali kad uzmem u obzir kako bi ih koristio, mislim da bih vise vremena imao za Momentum 3 ali dobro mozda promenim misljenje. A sto se tice koriscenja servisa, kombinujem ih, mnogo mi znaci Soundiiz jer na taj nacin prebacujem playliste sa jednog na drugi, sync... Kada bi ih poredio direktno, nemam mnogo argumenata da odlucim ili tvrdim koji je bolji. Svaki ima nesto svoje, tj. specificnost. Recimo, svi kude YT Music zbog 256 kbps, ali meni licno i on zvuci sasvim dobro, a da ne pricam o kvalitetu playlista kao i ugradjenog algoritma, gotovo da nema potrebe da nesto preskacem kada mi izbaci mix. Spotify je takodje odlican i super je sto je bas nekako postao univerzalan, mnogo lepo radi na smartTV gde mi je povezan soundbar. Tidal takodje ima dobar algoritam, mada jedina stvar koja je po malo iritirajuca je sto moram odredjene playliste da download-ujem da ne bi bilo seckanja, koje se ponekad desava, ne cesto ali zna kad je malo opterecen net u kuci. I tako da ne pisem roman, to bi bilo to. U par reci, sto se kaze. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Podrazumeva se koriscenje servisa na potpuno isti nacin i u istom sistemu za poredjenje zvuka.

OK razumem, bas cu probati jednog dana kada budem imao vremena, da napravim neko poredjenje, mada ne smatram sebe nekim velikim strucnjakom pogotovo je opis zvuka malo komplikovan jer svi cujemo drugacije.

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna stvar recimo za koju nemam objasnjenje zbog cega se desava, naime slusalice koje sam dobio uz Note 20 ultra (AKG sa USB-C) stvarno zvuce fenomenalno, sta su uradili ili podesili ne znam ali stvarno odlicno zvuci. E sad recimo od pre nekoliko meseci Tidal je izbacio neki update kao za podrsku za USB DAC, i od tog momenta kada ih prikljucim Tidal kao trazi neku dozvolu za pristup USB-C portu, kada se to odobri vise nije moguce pojacavati, smanjivati zvuk, kao i pauzirati i nastavljati pomocu komandi koje su na kablu slusalica. Prijavio sam problem tehnickoj podrsci medjutim vrteli smo se u krug i kao oni navodno su sa narednim apdejtom to sredili, medjutim i dan-danas ja taj problem imam. Volim te slusalice ali vise ih ne mogu koristiti kao ranije, interesantno u svim drugim aplikacijama nemam problema, samo Tidal. Mogu koristiti UAPP doduse ali koliko da god da dobijam odlican zvuk u toj aplikaciji, nesto me uvek vuce ka izvornoj aplikaciji.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, boki80 said:

Ima jedna stvar recimo za koju nemam objasnjenje zbog cega se desava, naime slusalice koje sam dobio uz Note 20 ultra (AKG sa USB-C) stvarno zvuce fenomenalno, sta su uradili ili podesili ne znam ali stvarno odlicno zvuci. E sad recimo od pre nekoliko meseci Tidal je izbacio neki update kao za podrsku za USB DAC, i od tog momenta kada ih prikljucim Tidal kao trazi neku dozvolu za pristup USB-C portu, kada se to odobri vise nije moguce pojacavati, smanjivati zvuk, kao i pauzirati i nastavljati pomocu komandi koje su na kablu slusalica. Prijavio sam problem tehnickoj podrsci medjutim vrteli smo se u krug i kao oni navodno su sa narednim apdejtom to sredili, medjutim i dan-danas ja taj problem imam. Volim te slusalice ali vise ih ne mogu koristiti kao ranije, interesantno u svim drugim aplikacijama nemam problema, samo Tidal. Mogu koristiti UAPP doduse ali koliko da god da dobijam odlican zvuk u toj aplikaciji, nesto me uvek vuce ka izvornoj aplikaciji.

Шта је извор? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ab said:

Шта је извор? 

Nisam bas razumeo pitanje, slusalice su fabricke AKG (USB-C tip prikljucka) koje dolaze u kompletu sa Samsung Galaxy Note 20 Ultra telefonom. Kada se prikljuce na telefon, onog trenutka kada udjem u Tidal aplikaciju na tel, postavi mi pitanje da li dozvoljavam pristup USB portu, dozvolim, pustim muziku i zvuk se cuje sve ok ali komande na kablicu slusalica ne rade. Samo u Tidal, sve ostale rade u redu.

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2021 at 8:08 PM, boki80 said:

Nisam bas razumeo pitanje, slusalice su fabricke AKG (USB-C tip prikljucka) koje dolaze u kompletu sa Samsung Galaxy Note 20 Ultra telefonom. Kada se prikljuce na telefon, onog trenutka kada udjem u Tidal aplikaciju na tel, postavi mi pitanje da li dozvoljavam pristup USB portu, dozvolim, pustim muziku i zvuk se cuje sve ok ali komande na kablicu slusalica ne rade. Samo u Tidal, sve ostale rade u redu.

Imam isti telefon, iste slušalice. I moj utisak je da su ove AKG koje su stigle uz telefon običan krš od slušalica. Toliko je jadan zvuk da nemam reči. U poređenju sa NAD slušalicama koje imam, a koje ne spadaju u neku high class, ove su toliko jadne da ih je nemoguće uporediti. 

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je sa Tidalom i Deezerom, pre svega na stereo sistemu.

Deezer je apsolutno fantastična aplikacija. Jeftiniji (mada je u poslednje vreme Tidal spustio cenu), dok mu je pretraga i preporuka za novu muziku izvrsna. Količina nove muzike koja se nađe je pozamašna.

Tidal ima značajno lošije algoritme pretrage i mixovanja muzike, ali nudi master opciju zvuka. Takođe, tidal connect je opcija koja me je ubedila da pogasim sve ostale servise.

Razlika u zvuku između dve platforme je zanemarljiva, nije vredna pažnje. Master fajlovi sviraju bolje, ali tu razliku najbolje možda primetiti u A/B komparaciji (što govori u prilog i obimu iste).

Qoguz nek koriste oni kojima je dostupno, meni ne treba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/22/2021 at 10:35 PM, Dragan Penev said:

Imam isti telefon, iste slušalice. I moj utisak je da su ove AKG koje su stigle uz telefon običan krš od slušalica. Toliko je jadan zvuk da nemam reči. U poređenju sa NAD slušalicama koje imam, a koje ne spadaju u neku high class, ove su toliko jadne da ih je nemoguće uporediti. 

Ne znam, posto je serijska proizvodnja u pitanju mozda ti je zapao los primerak slusalica, recimo na Amazon-u neki komentari koje sam procitao su vrlo slicni, od toga da su krs ili da su odlicne. Meni sa onom opcijom UHQ u podesavanjima za zvuk zvuce odlicno. Doduse, nisu ni blizu Galaxy Buds Pro koje takodje koristim, ali ne vredi sa Tidal-om mi prave problem tako da ih ne koristim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...