Jump to content


Mission Lx 2 vs Argon Alto 5


Ultravox

Recommended Posts

5 minuta ranije, Ultravox said:

SUROKVL 

Vec mi bio prst na prijavi moderaciji, ali nema potrebe, neko je u politici strucnjak za "strane spijune i izdajice" a neko u hifi za forumske" trolove ". Moraju i takvi kao vi da postojite. 

 

Sav se tresem od straha :rolleyes:.

 Ajd' postavi sliku sistema i ta dva zvučnika zajedno , pa me prijavi kome hoćeš B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zašto izvinjence, eto uspeo sam da prvi put otkada pišeš po forumu da  okačiš neku autentičnu sliku, što je i normalno za forum.

Sada još da ispuniš Sondekovu sugestiju da probaš još neko pojačalo, što je i normalno za test ovog tipa i eto imamo mnogo validniji test i eto, nisi više trol, makar slušao i Lexington....^_^

Link to comment
Share on other sites

Pa ja kad nekog opljunem i to masu puta pa se ispostavi da sam pogresio, izvinem se coveku , ljudski je to, heb ga, al dobro, nismo svi isti. 

Sto se tice Sondeka i tog drugog ampa, em sto nemam ortake koji su u hifi em ne vidim logiku da gospodinu Missionu od 200 e nije nivo Denon od 400 e, a taj Mission lx2 je ionako jeftini budzetski zvucnik koji vlasnik nijednog skupog ampa nece ni pogledati. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Ultravox said:

Sto se tice Sondeka i tog drugog ampa, em sto nemam ortake koji su u hifi em ne vidim logiku da gospodinu Missionu od 200 e nije nivo Denon od 400 e, a taj Mission lx2 je ionako jeftini budzetski zvucnik koji vlasnik nijednog skupog ampa nece ni pogledati. 

 

Logika je ono što ti je Sondek napisao, inače ako ne možeš da uradiš valjan test onda ga i ne radiš i ne iznosiš javno parcijalne zaključke. Ako po tvojoj logici nema smisla probati neko drugo pojačalood 400E, jer to je sve isto, onda su po toj logici i zvučnici od 200E svi isti, pa ni njih ne treba testirati..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u startu napisao da je to moj subjektivni test, onako kako sam ja cuo u mom sistemu i mojoj sobi. Nista vise, nista manje, ionako je dozivljaj zvuka subjektivna stvar. Ovo je forum za razmenu misljenja, dozivljaja, utisaka a ne za iznosenje nekakvih apsolutnih hi fi istina, koje i ne postoje. 

Uostalom da sam i probao sa nekim drugim ampom od 400 e pa Mission opet neslavno propao, opet bi se nasao neko da kaze - probaj i sa trecim, cetvrtim, stotim, heb ga mozda mu bas ta prva dva nisu legla... 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne sporim subjektivnost, svaki test je subjektivan i u načelu podržavam sve napisano u prvom pasusu, ALI... da bi došlo do razmene mišljenja, mora da se to mišljenje stekne, ja  ne sporim subjektivnost mišljenja već  se zalažem za objektivnost metodologije koja je potrebna da se formira subjektivno mišljenje. Ako je metodologija pogrešna, pogrešno je i formiranje mišljenja.

Tako da u tom smislu podržavam i probu sa još nekim pojačalom. A šta ako sa drugim pojačalom bude Mission bolji, šta ako se nađe neko kome je Mission bolji i sa DENONom, to su sve pretpostavke, subjektivni test, trla baba lan.... Jedini način je da se proba inače ovakav test nije validan

Link to comment
Share on other sites

Nemam nista protiv. Sto se mene tice test je gotov, Mission u torbi u podrumu a oglas za prodaju dolazi sutra. Naravno  u oglasu linkovacu ovu hvalu iz What Hifija, top zvuk, muzikalnost, zvucna pozornica, ma vrh vrhova, bre. 😁

PS Ako prodam ovu zvucnicku legendu, trazicu dalje, nove oglase i zvucnike do 200 e.  Eto me opet ovde sa novim nedoslednim testom. 

Do tada. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...