Jump to content


Y spliter (1 mono na 2 mono)


lo-fidelion

Recommended Posts

Pozdrav.

Hteo bih da povežem dva para zvučnika na jedan audio interfejs koji ima jedan par mono izlaza. Video sam da Y spliter koriste za vufer pa bi verovatno odgovaralo i za ovo. Tražio sam kod nas na sajtovima nešto ovakvo link i pisao mejlove ali niko nema. Da li ste imali priliku da ovo vidite negde? Alternativa bi bila da pokušam da napravim sa kablovima ili neka treća opcija ako vam pada na pamet.

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, lo-fidelion said:

Hteo bih da povežem dva para zvučnika na jedan audio interfejs koji ima jedan par mono izlaza.

Moraš da vodiš računa o ukupnoj impedansi takvog sklopa, odnosno da li pojačalo može da izdrži impedansu koja bi bila sa tako paralelno vezanim zvučnicima.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzim odgovorima.

zek,

nisam napisao da interfejs (Focusrite Scarlett 2i2) ima linijske izlaze. Jel to menja nešto u vezi impedanse? Zvučnici su obični kompjuterski Microlab FC-330 a drugi par je u stvari muzički stub sa aux ulazom. Frankenštajn kombinacija, ali mi se svidelo kako zvuči na integruši koja ima više izlaza.

CJbolland

to mi nije palo na pamet.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetima za ovako niskobudžetne stvari. Stub je Panasonic SA-AK250 i nema record out.

Kontaktiraću Silken. Vidim da imaju adapter sa činčevima. Šteta šta nemaju sa džekom pošto imam takve kablove. Svakako ću ih kontaktirati.

Imam pravljeni kabl iz druge prodavnice, 2 mono džeka na ženski mali stereo za 2.1 zvučnike koje sam imao pre. Izgleda da se unutrašnji kontakt na stereo kraju bio olabavio jer se čulo glasno zujanje kada bih pomerio kabl. Možda je problem bilo metalno kučište stereo konektora. Ti zvučnici su crkli. Da li je "flisovanje" na linijskom delu kola moglo to da izazove? Pitam pošto bih sad na taj kabl stavio stereo muški džek koji bi išao u aux stuba. Da li je bolje uzeti konektor sa plastičnim kućištem?

IMG_2281.JPG

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VU metar said:

Onda iz phones out na stubu u Microlab.

Ova kombinacija ne može pošto stub isključi svoje zvučnike kad bocnem kabl u aux.

1 hour ago, VU metar said:

Ili iz phones out na Scarletu u Microlab

Ovo za sada može ali ću ipak potražiti splitere pošto je vzuk u slušalicama dosta bolji direktno iz Scarlett nego iz stuba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...