Jump to content


Gramofon koji moze da radi sa poklopcem


nkrgovic

Recommended Posts

 Ispostavilo se da, kad na plocu koju svira skoci macka - ploca stane da svira a glava strada - iskrivi se kantilever. :)

 Kako macke nece ici iz stana, moracu da menjam gramofon i trazim neki koji moze da ima poklopac i da svira poklopljen. Kapiram da moze uticati na zvuk, ali recimo da je to neki "constraint" koji ne menjam. Trazim ideje sta gledati, za Naim/Linn sistem, uz StageLine-N (MM) pretpojacalo:

  • Rega Planar 3, Exact - nov.  (komforno u budzetu)
  • Rega Planar 6, Exact - nov.  (malo nategnuto, zahteva da prodam brzo stari koji jos nije na oglasima ;) )
  • Linn LP12, polovan? (Kako? Ne znam dovoljno o tome...)
  • Nesto cetvrto?

 ClearAudio ce morati da se proda, kad budem imao vremena da napravim oglas... :/ Super svira, ali nije kompatibilan sa mackama.... :) 

 Tagujem @sondek za svaki slucaj - da ne propusti.

Link to comment
Share on other sites

+1 за @Zexx-ов предлог. Изванредно израђен, естетика гарантована, релативно јефтин (ако се уопште може свакако поручити).

Тиме да, Cover It 1 је чини ми се највећи и најскупљи. Верујем да би мање димензије више одговарале. Зашто мењати уређај који добро свира због поклопца.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ispostavilo se da, kad na plocu koju svira skoci macka - ploca stane da svira a glava strada - iskrivi se kantilever. :)

 Kako macke nece ici iz stana, moracu da menjam gramofon i trazim neki koji moze da ima poklopac i da svira poklopljen. Kapiram da moze uticati na zvuk, ali recimo da je to neki "constraint" koji ne menjam. Trazim ideje sta gledati, za Naim/Linn sistem, uz StageLine-N (MM) pretpojacalo:

  • Rega Planar 3, Exact - nov.  (komforno u budzetu)
  • Rega Planar 6, Exact - nov.  (malo nategnuto, zahteva da prodam brzo stari koji jos nije na oglasima ;) )
  • Linn LP12, polovan? (Kako? Ne znam dovoljno o tome...)
  • Nesto cetvrto?

 ClearAudio ce morati da se proda, kad budem imao vremena da napravim oglas... :/ Super svira, ali nije kompatibilan sa mackama.... :) 

 Tagujem @sondek za svaki slucaj - da ne propusti.

Za takvo okruženje koristim isključivo Technics SL-10.

I drugi gramofon mi je sa poklopcem ali to i dalje nije bezbedno po iglu.

Link to comment
Share on other sites

 Zasto da menjam - pa da bi iskoristio i uzeo bolji? :)

 Aman, zaman, pitam za predlog za gramofon, svi u fazonu "ne znam..." Da sam pitao za nove kablove dobio bi 20 preporuka :) 

 Kapiram ideju, hvala za predlog - postujem, razmisljao sam o tome (i dalje razmisljam, zato delom clearaudio jos nije na oglasima), ali zelim da, kad vec ulazim u analizu razmislim i da li iskoristim priligu da uzmem neki drugi gramofon.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Zexx said:

Ovaj poklopac je teži od mnogih gramofona plastikanaca, pa ga neće tek tako pomeriti ni neka dobro podgojena mačka...:rolleyes:

To stoji, pitanje je koliko je praktično rukovati svakodnevno sa tolikom masom.

Inače moj drugi gramofon ima 13kg, ogibljenje...ali kad se 3kg zatrči iz sve snage tu nema pomoći. Doduše moja mačka još uvek ne petlja oko gramofona. Samo oko kablova.

Link to comment
Share on other sites

Nisi razmisljao o nekom elegantnijem resenju, koje bi sprecilo macke da se penju do gramofona? Recimo mini verzija elektricne cobanke, samo za Hi Fi police. Kad bolje razmislim, takav uredjaj bi mogao i dobro da prodje na trzistu. a otvara i dodatne mogucnosti, tipa prodaje specijalne zice za Hi fi maciju cobanku, pa konektore, pa.. Svasta nesto bi tu moglo da se napravi. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, joyba said:

Moj klinac(1,5 godina) pre neki dan isčupao 300b lampu i počeo da trčkara po stanu, sreća pa nismo dreknuli na njega inače bi letela lampa pravo na parket…ali kada gore lampe ne prilazi pojačalu :)

Jbs glupu lampu.

Sta bi bilo da ja pao sa njom ili na nju? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, nkrgovic said:

Aman, zaman, pitam za predlog za gramofon, svi u fazonu "ne znam..."

Bilo koji stariji model gramofona. Svi imaju poklopce! :D

Tada su još uvek znali kako da naprave/izliju/ispresuju normalan poklopac, a ne kao ove nove skalamerije od ispresavijanog i lepljenog klirita.

Meni na polici stoje Thorens TD-126MkII i Technics SL-151MkII jedan pored drugog.

Thorens je prilično imun na vibracije, pošto je kućište koje drži poklopac uz pomoć opruga izolovano od tanjira i ručice, pa praktično nema razlike ako svira sa i bez poklopca.

Kod Technics-a se razlika već čuje, ali kod njega su izolacione opruge u nogama, a poklopac je u čvrstoj vezi sa bazom, tanjirom i ručicom.

 

Link to comment
Share on other sites

To stoji, pitanje je koliko je praktično rukovati svakodnevno sa tolikom masom.
Inače moj drugi gramofon ima 13kg, ogibljenje...ali kad se 3kg zatrči iz sve snage tu nema pomoći. Doduše moja mačka još uvek ne petlja oko gramofona. Samo oko kablova.

Jel kibicuje bakarne ili se navrzo na monokristal?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...