Jump to content


BRrrrrrr Sistem


B.R.

Recommended Posts

Slusalice ce biti novi model RAAL-a, RAAL Circumaural sa punom skoljkom.Ne SR1A, koji nisu slusalice, nego near fiield monitorii kojii stoje na glavi, nego potpuno novi model. Slika funkcionalnog prototpia vec ima na netu, finalnni proizvod ce siguran sam biti odlican. Imao sam priliku da prototip poslusam na kratko, i da nisam imao usi, otpao bi mi gornji deo glave, jer je osmeh pretio da se razvuce na svih 360 stepeni. 

Za pojacalo ima vise opcija, jedna je Schiit Jotunheim R, napravljen da se nosi sa izuzetno malom impeendansom RAAL-a, a druga opcija je cevno pojacalo, ali prilagodjenno cimanju po svetu. Ne moilno, ali svakako prenosnno, da moze da stane normalno u kofer. 
 

Link to comment
Share on other sites

Za sada unapredjenje sistema ide po planu. Stiglo je novo pojacalo. Izvinjavam se na losoj slici, ali ce leci na mesto tek kada zavrsim policu, pa onda bolje da se odmah kaze nesto o njemu. 
HPA.jpg.ac6cdeed16c3a3d470b6f886caa0b064.jpg

U pitanju je Solaja HPA-250, hibridno pojacalo, sa parom 6N6P u ulazu, i parom EL84 koje rade kao drajveri za tranizstorski izlazni stepen. 50w na 8 oma, sasvim dovoljno za prostor u kome slusam, i zvucnike koji su planirani. 

Red je i da napisem nesto vise o urtiscima. Prvi, i pre nego sto sam ga ukljucio, napravljen je kao tenk. Pokupio sam ga, stavio u prtljaznik auta koji vozim po gradu, i na jednom od semafora, udario me je otpozadi strucnjak, koji je "samo" pogledao u ekran telefona. Posledice su dve trzajne povrede vrata i postene masnice kod treceg putnika,, zguzvan prtljazni prostor, poprilicna steta na autu, slomljeno vozacko sediste. Posle provere da li su svi na broju, sledece je bilo da se spuste sedista i proveri pojacalo. A njemu nista :D, ni ogrebotine. 

Stres, bolovi u vratu, vodanje po doktorima i sredjivanje svega ostalog su me sprecili da se posvetim sliusanju nove konfiguracije na pocetku, medjutim zadnja dva dana sva paznja mi je usmerena na njega. 

Prvi skoncentrisani utisak, poredjenje sa obnovljenim Nikkom, je otprilike kao poredjenje Thorney tuniranog BMW-a ili Opela sa  Datsun Charade iz 1977, koga je komsija pera sredio u dvoristu, pa eto ide. Uz duzno postovanje prema Nikku, koji je bio vrlo konkurentan u klasi uredhjaja u kojoj je bio, poredjenje sa Solajom jednostavno nema smisla.

Ono sto se prvo primeti kod slusanja, je da su krajevi tonova daleko bolje artikulisani u odnosu na ono sto sam navikao. JEdnostavno pojacalo znatno bolje kontrolise zvucnike, koji su sada definitivno najuza karika u sistemu. Scena je prosirena, daleko detaljnija i po dubini i po sirini, no najveci dobitak bar po dosadasnjem utisku je sto se kod snimaka uzivo odjednom pojavio prostor u kome je muzika snimana. Ne polozaji instrumenata, vec zidovi, visina plafona.  Recimo, to se izuzetno primecuje u Kuando el Rey Nimrod Apollo's Fire,  Sephardic Journey, numeri sa porilicno baroknih instrumenata, u kojoj se jasno dobija utisak sale. Potvrda ovoga je Come Together u izviodjenju Musica Nuda, sa albuma Live a Fip, ili Ler due cordi Vocali sa istog izdanja.

Sledece iznenadjenje je preciznost u izvodjenju klasicne orkestarske muzike. HPA je doneo mogucnost izdvajanja pojedinacnih instrumenata iz vrlo komplikovane slike. U zadnja dva dana sam odlusao Vagnerovu operu Sumrak Bogova, u izvodjenju Becke filharmonije, uz ogromno uzivanje, jer je svaki ton donosio novo iskustvo (O topme kako se osecaju komsije, ne zelim no da pomislim :D

Sve u svemu, ekstremno sam zadovoljan sa onim sto sam dobio. Sve ovo je za sada sa najobicnijim kablovima, na zvucnicima starim 40 godina. A tek otvara mogucnosti za dalje usavrsavanje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...