Jump to content


Kenwood KT1000


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • 1 year later...

  Kupio sam pre godinu dana i od tada povremeno secka.Nisam palio svaki dan.Kada je vreme vedro prijem je bio ok.Kada je oblacno i kisa signal je seckao.Juce sam cackao po netu i pronadjem podatak da na dugmetu za stanice treba da ima senzor za zakljucavanje stanica.Ujedno pogledam i zadnju stranu i vidim da ima vise prikljucaka.

Pogledam gde sam prikljucio kad ono u prvi cinc sa leve strane.Ubodem u srednji cinc i senzor proradi a signal pun i bez seckanja.Ne znam cemu sluzi onaj levi cinc.I tako sam godinu dana trazio resenje.

Od sinoc radi savrseno.Pun signal 202 na 6.Imam Iskrinu spoljnu antenu.

KT-1000backcloseup.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To seckanje, i potom blago bezanje sa stanice, i ja sam imao na jednom tjuneru (Thorens Restek D2). Problem je bio u napajanju (slozenom). Nazalost, do danas taj problem nije resen (tjuner je u servisu, a nemam potpunu shemu). Tako da moze biti da je do necega u samom Kenwood-u.

S druge strane, imao sam na desetine tjunera, i svaki ako je bio ispravan, hvatao je stanice i sa sobnom antenom (kod nekih uz slabiji signal, losiju selekticnost, gubljenje sterea...). A sa bilo kojom krovnom (i ovakvom usmerenom sa slike, i sa onom kruznom Dualovom), sve je radilo sasvim zadovoljavajuce (i uglavnom i bolje od toga).  

Link to comment
Share on other sites

Tako je bilo i na mom Kenwood KT1100 (po izgledu i opcijama, rekao bih naslednik KT1000). Kada se iskljuci muting, iskljuci se i stereo. 

image.thumb.jpeg.64255d7ec45652d0f43ff75beb694c75.jpeg

IF Band oznacava propusni opseg (usko ili siropojasni). Probaj obe opcije, pa sta ti vise odgovara. Zvucno se manifestuje cistijom pozadinom, uz smanjenu tonsku dinamiku i zatvorenost (ili obratno, u zavisnosti da li ces izabrati narrow ili wide).

FM RF Sel (normal ili direct) utice na prijem udaljenih stanica sa slabim signalom na mestu prijema. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...