Jump to content


Jamo s606 vs Nad c352 pojačala???


Narog

Recommended Posts

Zanima me da li imate iskustva sa ovom kombinacijom zvučnika Jamo s606 koji su dosta otvorena i svetlijeg zvuka sa Nad pojačalima .Nad je tamnijeg karaktera .. Nešto sam čitao po forumima da bi trebalo uključiti i tube preamp tipa Fosil...neki jeftiniji cijevaš..Da je to odličan match up.To je otprilike početni segment audio, otprilike oko 400 zvučnici i amp Nad 300,400 .I taj tube preamp oko 60 EU.Hvala na svim preporukama, komentarima i savjetima.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zato što je to realno u ovome trenutku.Lovu sam potrošio na nešto nepredviđene situacije., kupovinom bijele tehnike...Jbg.Ali ambicija postoji..Hvala druže što me pratiš.Daj mi reci koju pametnu na ovu temu.,kao iskusni član foruma.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam ga ,u kombinaciji sa Marantz pm66se ,sa Music Fidelity DAC.Pojačalo je staro i potrošeno , treba refreš , i veći probija i Levi i desni kanal,dali kondenzatori, potenciometar šteka također.Dao je on za 24 godine puno toga.,ali nemam nikoga da ga sredi.Zato bi išao Nad amp ,to je best buy, uloženo dobiveno.Spojen na laptop.,preko usb cable.Imam i dva CD player ali ih ne koristim.Znači najviše flac , streaming...Za ovu kombinaciju sam čitao na netu da dobro pogođena i da je zvuk izbalansiran.. Tu spominju i cijevni preamp marke Fosill uglavnom nešto jeftinije cijevi,cirka 50,60 $.povezani na Nad amp i baš sa Jamo zvučnicima posebno.Nisam u prilici da čujem sve te kombinacije,jer sam geografski dislociran,i daleko od svega....
..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako smem, moja 2 dinara. Na osnovu onoga sto sam video i procitao, nikad nisam slusao neko od ovih pretpojacala. Miisljenje je kao dupe, svako ga ima, pa eto i ja. 

Mene sve ovo podseca na prica o alatima i elektronici iz Lidla. Uvek ce se naci neko ko ce tvrditi da su to vrhunski proizvodi, i potrositi sate dokazujuci to. Sa druge strane, komentar bilo koga ko je iole navikao na nesto bolje ce biti pffft.. 

Sve to su igrackice cija namena je da se neko igra, ima osecaj posedovanja neko vreme, i da ga to sto brze prodje i da predje na nesto bolje. Natrcao sam i na jedan video naravno na trenutno najpopularnijem univerzitetu zvanom Youtube i poceo da se smejem. 

Jednostavno, ideja da se kupi kinesko pretpojacalo, pa se onda u njega ulozi 5-6 puta vise novca u zamenu komponenti, a onda ce da zvuci kao 3 puta skupljii uredjaj je samo mamac za povecanje poseta kanalu. dodao covek IFI napajanje, pa promenio 3 opampa, pa nove cevi, i to ne preterano jeftine, zakacio na skuplji interkonekt.. 
 



Sve u svemu,  ne ocekuj nista preko onoga sto bi ocekivao od "hi-fi" kompoinente kupljene u Lidlu. nIje skup, pa se neces mnogo zeznuti, ali je to i najvaznija karakteristika. 

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam svojevremeno te Jamo zvučnike na NAD C326 u 4audio salonu. Izvor je ako se dobro sećam bio neki Audiolab CDP. Takva kombinacija je zvučila sasvim slušljivo, tonalno čak punije i toplije malo.

Samo ne vidim kako bi jeftini cevni preamp doprineo toj priči sem da je zamulja.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, B.R. said:

Ako smem, moja 2 dinara. Na osnovu onoga sto sam video i procitao, nikad nisam slusao neko od ovih pretpojacala. Miisljenje je kao dupe, svako ga ima, pa eto i ja. 

Mene sve ovo podseca na prica o alatima i elektronici iz Lidla. Uvek ce se naci neko ko ce tvrditi da su to vrhunski proizvodi, i potrositi sate dokazujuci to. Sa druge strane, komentar bilo koga ko je iole navikao na nesto bolje ce biti pffft.. 

Sve to su igrackice cija namena je da se neko igra, ima osecaj posedovanja neko vreme, i da ga to sto brze prodje i da predje na nesto bolje. Natrcao sam i na jedan video naravno na trenutno najpopularnijem univerzitetu zvanom Youtube i poceo da se smejem. 

Jednostavno, ideja da se kupi kinesko pretpojacalo, pa se onda u njega ulozi 5-6 puta vise novca u zamenu komponenti, a onda ce da zvuci kao 3 puta skupljii uredjaj je samo mamac za povecanje poseta kanalu. dodao covek IFI napajanje, pa promenio 3 opampa, pa nove cevi, i to ne preterano jeftine, zakacio na skuplji interkonekt.. 
 



Sve u svemu,  ne ocekuj nista preko onoga sto bi ocekivao od "hi-fi" kompoinente kupljene u Lidlu. nIje skup, pa se neces mnogo zeznuti, ali je to i najvaznija karakteristika. 

Klin čorba...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...