Jump to content


Спољни и унутрашњи омоти за плоче


CA-RIA

Recommended Posts

Sve okay, niko ga neće okarakterisati kao prevaranta, lepo se čovek izvinio i ponudio ti da vratiš omote.

I meni je bitno ovo što si napisao oko dimenzija, jer ja nisam nigde kod nas našao spoljni omot u koji uđe LP, ali tako da lepo legne i da sve ivice prijanjaju kako treba. Obično izgleda kao da je 2 broja veći i u njemu LP landara i ispada, a zna i da se zaroza. Takvi mi ne trebaju, a ovi koji prave omote bi mogli da uzmu jedan najobičniji LP iz prošlih vremena i da naprave ljudski omot.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

Zoran Reljic je u stilu pravog gospodina ispravio gresku, poslao mi trazene omote o svom trosku!

Izuzetno prijatan covek, stekao sam utisak da moze napraviti omot po dimenziji koju vi zelite, posten, ljubazan, covecan.. ja do sada nisam saradjivao sa boljim prodavcem a kriterijumi su mi strogi, neki me nazivaju i cepidlakom.

Omoti koje on zove omotima za 1 LP su 32,3 (strana kroz koju ploca ulazi), cena 1000 din 50 kom., sam ih pravi, izuzetno uredni spojevi i velika providljivost. Mene licno, za vecinu ploca, zadovoljava i 32cm ali neka izdanja zahtevaju par milimetara vise tako da mi je ovo zavrsilo posao.

Sto se tice prijanjanja uz omot, iskreno, nisam kompetentan za to, problem mi je bila velicina omota, pretpostavljam da prijanjanje zavisi od velicine, tj. da omot mora biti pasent pa ce i prijanjati. Kao sto rekoh, cini mi se da Zoran moze napraviti omot po meri tako da..

Znaci, konacan utisak, vrlo sam zadovoljan!

Juce su mi stigli i omoti od direktor80, on je iz Temerina, dimenzija 32 cm, (proverio 15ak komada, svi su po 32, ranije mu se desavalo da ima dosta i kracih), meni je providljivost OK, deblji su od Zoranovih, cena na kupindu 1400 din za 100 kom., na limundu pocetna cena 1200 din.

Iskreno, i njegovi omoti su mi sasvim OK, deblji i manje providljivi od Zoranovih.

Ne znam koliko se to moze videti na fotografijama ali evo. Prva fotografija direktor80, druga Zoran Reljic.

Smatram da necete pogresiti bilo koje da uzmete :cheers

omot direktor80.JPG

omot zoki.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja сам већ узео од неког човека са КП, 1200 динара 100 комада. Дебљина солидна, али да сам знао да су Директорови дебљи омоти, сачекао бих њих.
У сваком случају у односу на претходне које сам имао, ови имају боље димензије, видећемо да ли су издржљиви. Мени је битно да не пуцају и да нису нешто много танки.
Link to comment
Share on other sites


Ako naručuješ od preko, savetujem ti da uzmeš te high end audiofilske/arhivatorske sa minimum statike i šta-sve-ne… to su one što pravi mo-fi mada ima i drugih proizvodjača…

https://vinylstoragesolutions.ca/

Kanadjanin… zapalio pola svetske kolekcionarske zajednice sa svojim proizvodima. Uzeću od njega sigurno samo prvo gledam da vidim dal neko može da donese jer mislim da će poštarina da “ubije” svaki smisao.

1 CAD = 0.70 EUR

Ja sam pisao za ove unutrašnje iz Zrenjanina - isti su Jugotonovi iz doba SFRJ, pa ako ti to odgovara isto vredi razmotriti.
Link to comment
Share on other sites

Кинески преко Алија - што се мене тиче задовољан сам. Те што наводиш су добри, али ми цена не одговара.
Југотонови су очајни, они су имали оне чисто беле кесице без натписа и са натписима, то је неретко оштећивало винил, а да не причам што је магнет за прашину, али буквално.
Мислиш да зрењанинац продаје унутрашње кесице које се не лепе за винил ? Да ли си то нашао преко КП ?
Link to comment
Share on other sites

Da, jesam. Uzeo sam unutrašnje.
Meni lično odgovaraju a mislim da nisu ti što se lepe jer su dosta “šuškaviji” od tih koje pominješ.

Nisu svi Jugotonovi bili krš, verovanto zavisi od serija koje su im stizale…

Imam i ja takve što se lepe ali ovo nisu ti. Ti što se lepe su manje šuškavi (ne znam bolje tehnički da se izrazim kad je pvc u pitanju).

Najjeftinije što može da se nabavi je da se proizvede ali toga onda mora mnogo i cena bude od 8 do 12 dinara po komadu (zavisi materijal, dal ide PDV, jel keš plaćanje i sl.)

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Koumbare said:

https://vinylstoragesolutions.ca/

Kanadjanin… zapalio pola svetske kolekcionarske zajednice sa svojim proizvodima. Uzeću od njega sigurno samo prvo gledam da vidim dal neko može da donese jer mislim da će poštarina da “ubije” svaki smisao.

1 CAD = 0.70 EUR

Definitivno ubija svaki smisao...

Screenshot 2021-10-18 at 18.52.43.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2021 at 2:52 PM, Koumbare said:

Da, jesam. Uzeo sam unutrašnje.
Meni lično odgovaraju a mislim da nisu ti što se lepe jer su dosta “šuškaviji” od tih koje pominješ.

Nisu svi Jugotonovi bili krš, verovanto zavisi od serija koje su im stizale…

Imam i ja takve što se lepe ali ovo nisu ti. Ti što se lepe su manje šuškavi (ne znam bolje tehnički da se izrazim kad je pvc u pitanju).

Najjeftinije što može da se nabavi je da se proizvede ali toga onda mora mnogo i cena bude od 8 do 12 dinara po komadu (zavisi materijal, dal ide PDV, jel keš plaćanje i sl.)

Која цена је унутрашњих кесица тог човека из Зрењанина ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uzeo sam spoljašnje omote za singlice, prezadovoljan sam!

Kad omot sa pločom uđe u njih liče kao one collectibles kartice sa sportistima ili slično.

Tako su precizno urađeni, nema lufta uopšte - ma milina!

 

Isti proizvođač iz Zrenjanina od kojeg sam ranije uzeo dosta spoljnih i unutrašnjih omota.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...