Jump to content


Спољни и унутрашњи омоти за плоче


CA-RIA

Recommended Posts

Поштоване колеге љубитељи и продавци плоча,

 где купујете унутрашње и спољашње омоте за плоче ?

 Видим да су на Алију цене све скупље, спољашње омоте сам узимао јефтино преко КП, сада човек више то не продаје.

Узимао сам унутрашње омоте два пута преко Алија. Први пут су били перфектни, ништа боље нисам видео у животу.

 Други пут сам узео 100 комада за 17 евра, омоти су били солидни, мало лошији од оних првих.

 Имате ли неки предлог за квалитетне унутрашње омоте за плочу који су од јаке пластике ? Такви су били први омоти, јака, крута пластика која се не лепи за плочу.

 Такође молим предлог за спољашње омоте, где купујете да је најповољније. Хвала.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poslednji put kupio unutrašnje omote, ali papirne sa šuškavcem zalepljenim sa unutrašnje strane, preko ebaya, od nekog tipa iz Holandije, izašlo me oko 35 EUR 100 komada, ali su jako dobri i imam još oko pola kutije. Verovatno mi zapamtio ebay, pa mogu da ti pošaljem koji je tačno prodavac.

Što se tiče spoljnih, i mene ovo zanima, ali me prevashodno zanima da kupim omote adekvatnih dimenzija za single LP i za double LP, jer dosta toga sam probao i retko koji je napravljen da valja, tj. ili je prevelik, pa vinil landara unutra ili je pretesan, pa ne može da se gurne, da prostiš, ceo unutra. Ali u većini slučajeva su preveliki, ne legnu lepo uz omot, a takve ne želim da kupujem.

Link to comment
Share on other sites

Ja сам узимао на КП спољне, димензије су биле око 32 центиметра, рецимо сваки 50 је био неадекватан, јако сам задовољан са квалитетом, али човек више не ради са тим.

 Мени је цена јако велика, 35 евра за сто комада, ја сам оне пластичне узимао пре пандемије код кинеза за 10 евра преко Алија. Не бих давао више од 20 евра за 100 комада, али не знам да ли има повољније и који продавац је добар за унутрашње омоте.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji unutrašnji (i najskuplji) omoti su od pirinčane hartije, jer ona ne "haba" vinil. Danas je teško naći, imaju je japanski prodavci na ebayu i cena je dosta veća od ovih 35 EUR za 100 komada.

Ako planiraš "šuškavac", tu ti ne mogu pomoći, pošto ih nisam kupovao.

Za spoljne omote javi ako ubodeš nešto dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravo naručio od čoveka iz Zrenjanina koji ih sam proizvodi. Šalje mi sutra i spoljašnje i unutrašnje.

50 kom - 1000 dinara.

Tražio sam uzorak i za dupli LP, pošto i to proizvodi.

Potražite na KP “omoti za ploce” pa je prvi medju pretragama. Vrlo prijatan čovek. Deluje mi da razume “problematike” oko omota…

Mogu da javim u petak kakvi su, kad mi stignu.

Tražio sam ja ponudu za izradu po uzorku relativno skoro...

Otprilke je 10.50 dinara komad (uračunatPDV) za nekik 1.500 komada da se izradi.

To nije loša varijanta ako se udruži više ljudi…

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Koumbare said:

Tražio sam uzorak i za dupli LP, pošto i to proizvodi.

Uzeo ja od njega 50 kom ovih za duple, 900 dinara. Ako je to isti čovek, a verujem da jeste, ja sam uzeo na berzi u Zrenjaninu.

Materijal je odličan , kao i izrada. Gatefold dupli staje bez problema, još ima i mesta malo sa strane, komotni su.

K&D Sessions 5xLP je stao bez problema u ovaj omot.

Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Javi kakvi su omoti kad stignu.

Hoću.

7 hours ago, savudin said:

Uzeo ja od njega 50 kom ovih za duple, 900 dinara. Ako je to isti čovek, a verujem da jeste, ja sam uzeo na berzi u Zrenjaninu.

Materijal je odličan , kao i izrada. Gatefold dupli staje bez problema, još ima i mesta malo sa strane, komotni su.

K&D Sessions 5xLP je stao bez problema u ovaj omot.

Preporuka.

Verovatno jeste. Baš je naglašavao kako je najzad zadovoljan materijalom koji je dobio da proizvodi jer je valjda nešto, nešto "čista granulacija" pa nešto, nešto... uglavnom, ostavio mi je utisak da se razume u proses izrade plastike i što je važnije šta je važno za spoljne omote.

 

Pošto mi se učinio dovoljno iskusan i da poznaje temu pitao sam ga i za ove omote, jer sam na nekoliko mesta tražio ko može da ih napravi - za sad niko (pa ni on).

1223749369_ImagefromiOS(6).thumb.jpg.d25940e1ee687239d51228fde278223f.jpg

339590127_ImagefromiOS(7).thumb.jpg.82e74e0d3f4525da1159de9d4364001c.jpg

Lično ih smatram među boljima koji postoje jer ploče u njima su praktično "konzervirane" par decenija... 

Na žalost izgleda da se radilo nekada, u "stara dobra vremena" i danas niti ko ima taj materijal niti ko ume da uradi ili ima mašinu koja može ovaj "vez" po ivicama da uradi.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Tema koja me i licno zanima pa da podelim skromno iskustvo.

Uglavnom drzim US izdanja ciji omoti cesto znaju biti veci za par milimetara a neretko i centimetar od evropskih. Bez obzira, gatefold ili obican, jednostavno ne ulazi u spoljasnji zastitni omot. Krenuo sam da zapitkujem prodavce za tacnu dimenziju omota koje nude ali sam primetio da ili im je tesko da izmere ili ne umeju, kazu 32cm ili 31,8cm ali kad posalju, retko koji je duzi od 31.5-31,6cm sto meni ne odgovara.

Izvesni Direktor pa jos nesto, zaboravio sam a i nemam sacuvane podatke, nudi na limundu, prodaje spoljasnje omote. Merio ih je, kaze 32cm. Uzeo sam 3000 kom, ima ih od 32 ali ima i manjih. U svakom slucaju imaju prosecnu zadovoljavajucu dimenziju, debljinu i bistrocu. Nedostatak ili ne su losi varovi na ivicama ali sasvim podnosljivo. Cena 1000-1200 din 100 kom.

Najbolje mi se pokazao Levi, nudi na kupindu. Skuplji je skoro duplo, omoti su mutni ali po velicini odgovarajuci.

Unutrasnje papirne trazim, vidoh na kupindu nudi neko 1500 din 50 kom, sa rupom u sredini, mozda cu i da uzmem da vidim o cemu se radi.

Zivi bili! :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pompi said:

Pozdrav! Tema koja me i licno zanima pa da podelim skromno iskustvo.

Uglavnom drzim US izdanja ciji omoti cesto znaju biti veci za par milimetara a neretko i centimetar od evropskih. Bez obzira, gatefold ili obican, jednostavno ne ulazi u spoljasnji zastitni omot. Krenuo sam da zapitkujem prodavce za tacnu dimenziju omota koje nude ali sam primetio da ili im je tesko da izmere ili ne umeju, kazu 32cm ili 31,8cm ali kad posalju, retko koji je duzi od 31.5-31,6cm sto meni ne odgovara.

Izvesni Direktor pa jos nesto, zaboravio sam a i nemam sacuvane podatke, nudi na limundu, prodaje spoljasnje omote. Merio ih je, kaze 32cm. Uzeo sam 3000 kom, ima ih od 32 ali ima i manjih. U svakom slucaju imaju prosecnu zadovoljavajucu dimenziju, debljinu i bistrocu. Nedostatak ili ne su losi varovi na ivicama ali sasvim podnosljivo. Cena 1000-1200 din 100 kom.

Najbolje mi se pokazao Levi, nudi na kupindu. Skuplji je skoro duplo, omoti su mutni ali po velicini odgovarajuci.

Unutrasnje papirne trazim, vidoh na kupindu nudi neko 1500 din 50 kom, sa rupom u sredini, mozda cu i da uzmem da vidim o cemu se radi.

Zivi bili! :cheers

 

Kaко мислиш лоши варови на ивицама ? Омот се одлепљује због неквалитета ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, CA-RIA said:

Kaко мислиш лоши варови на ивицама ? Омот се одлепљује због неквалитета ?

Ne, ne odlepljuje se nego vizuelno nisu "pod konac". Malo su talasasti ali kao sto rekoh, nista strasno. Primetio sam da u unutrasnjosti ima neke bele prasine pa moraju da se prebrisu. Slikacu i postovacu prvom prilikom.

 

Link to comment
Share on other sites

On 30.9.2021. at 19:31, CA-RIA said:

Kaко мислиш лоши варови на ивицама ?

Evo fotografije. Rekoh, nije strasno. Veci mi je problem sto moram iznutra da ih prebrisem.

On 30.9.2021. at 19:26, Krca44 said:

Ovi moji su 33cm.

Da li je 33cm strana kroz koju ulazi ploca? Gde se to moze nabaviti? Hvala.

IMG_5145.JPG

Link to comment
Share on other sites

Stigli su mi omoti danas. Malo je reći da sam zadovoljan.

Unutrašnji su kao Jugotonovi oni "šuškavi" sa polukrugom.

Spoljni odlični. Malo lufta oko ploče a isečeni laserski precizno. Bočna ivica praktično nevidljiva kad se gleda "kičma" ploče na polici. Stigli su mi vakum slepljeni, odnosno ne znaš koju ivicu treba da otvaraš da bi gurnuo ploču unutra. Treba biti samo pažljiv oko otvaranja i ubacivanja ploče unutra jer mi se čini da su podložni lomljenu, odnosno da ostaju tragovi ako se zalomi malo u nekom pravcu.

Pošto mi je dostavljeno na adresu na poslu nisam imao prilike (niti čime) da ih izmerim niti da slikam pa ću to uraditi prvom prilikom (možda već sutra).

Link to comment
Share on other sites

On 1.10.2021. at 20:17, Koumbare said:

Pošto mi je dostavljeno na adresu na poslu nisam imao prilike (niti čime) da ih izmerim niti da slikam pa ću to uraditi prvom prilikom (možda već sutra).

Дали је било прилике измерити параметре омота? Важно ми је колико су конзистентни и издржљиви при уметањем плоча? И још - дали су лепо провидни или мало мутни?

Премишљам се да позовем човека - питам се да ли би био расположен да изради модел за gatefold омоте по мојим димензијама.

Link to comment
Share on other sites

Izmerio sam 32.3 x 32.5

Imam i slike. Postavljam kasnije pošto pišem u pokretu.

U omot staju komotno i dupli albumi i gatefold.
Moram da proučim i taj omot za “dupli LP” kako ga proizvodjač zove. Ne znam dal je taj za gatefold… u drugom je pakovanju, kao uzorak, koji nisam otvorio.

Sve postavljam, samo malo strpljenja…

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Stigli upravo i meni omoti iz Zrenjanina, Zoran Reljic. Sto se tice providnosti i debljine, ok su. Cini mi se da su malo tanji od omota koje prodaje Direktor80. Nego.. evo copy paste poslednje poruke upucene Zoranu posto sam pregledao omote. Javljacu novosti:

Pozdrav Zorane.
Omoti stigli i, pravo da Vam kazem, malo sam neprijatno iznenadjen.
Kada sam Vas pitao za tacnu duzinu i pomenuo da mi je to veoma vazno, napisali ste mi sledece: "Druže širina kroz koju prolazi ploča za 1lp je 32 cm a za 2lp je 32,3 cm".
Ja sam Vama onda napisao:
"Porucio bih 100 kom. spoljasnjih za 2LP, (32,3 cm)".
Zamolio bih Vas da i sami proverite prepiske.
Neprijatno sam iznenadjen jer su mi stigli omoti kojima je stranica kroz koju prolazi ploca dugacka 32, 8 cm!
Eto, iskreno sam Vam ukazao na neslaganje dogovorenog a Vi sada postupite kako mislite da bi trebalo.
S' postovanjem
Aleksandar

Iako je Zoran video ovu poruku, jos uvek cuti.

Link to comment
Share on other sites

Zoran odgovara i to u stilu pravog gospodina:

"Izvini druže u pravu si sad sam opet proverio moja greška pošto vam ne odgovaraju te dimenzije vi mi vratite omote napišite otkup 2000 plus poštarina još jednom se izvinjavam. Nije mi bila namjera da vam prevarim i razočaram nadam se da će te uvažiti moje izvinjenje, dosad nisam imao primedbe ali pošto vam to ne odgovara vi vratite nema ljutnje ja sam kriv živi i zdravi bili"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...