Jump to content


65.Audioberza - Дорћол Platz - 03.10.2021.


zogra

Recommended Posts

Odlicna berza je bila.Dosta izlagaca i dosta izbora, a i poseta je bila solidna.Bilo je svakojakog izbora i cena,od prekupog do normalnog. Samim tim i dobar ulov, 8 komada i to mahom u zameni kako mi je naravno vise odgovaralo.Lep ulov je Pat Metheny/Charlie Haden dupli u Near Mint stanju za 2500 din,ali i Cool strutin' Sony Clark-a i Grant green... nove ploce Verve izdanja iz 2021. Sa analognih traka pise, videcemo...za 20eur, ploce koje lovim vec neko vreme i skuplje bi me izaslo da sam odnekle porucivao.

Bilo je i zestokih noviteta poput novog Mofi lux izdanja Kind of Blue, Stockfisha, Patricie Barber i sl. audiofilskih izdanja ali su cene paprene ali i albuma "normalnih" po ajd da kazem OK cenama, ali po meni jacim.Utisak je da su ploce dosta skupe,ali se prodaju i skupe ploce,iznenadjen sam visokim cenama domace muzike.Doduse ima uvek malo dogovaranja,berza je to. 

Malo price i druzenja na prelepom danu uz kaficu i pivce na terasi sa par forumskih drugara ulepsali su iovako lep, suncan dan. 👍

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4.10.2021. at 13:58, sondek said:

a i poseta je bila solidna

ja ne znam da li smo bili na istoj berzi, ali poseta je bila katastrofalna, što je i najveća boljka ovih berzi sa ugla prodavca jer nema apsolutno nikakvog marketinga i potencijalni kupci nemaju pojma da uopšte postoji.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, milos said:

ja ne znam da li smo bili na istoj berzi, ali poseta je bila katastrofalna, što je i najveća boljka ovih berzi sa ugla prodavca jer nema apsolutno nikakvog marketinga i potencijalni kupci nemaju pojma da uopšte postoji.

Eto, ja mislim da se za berzu (sa)zna, ali da ljude odbijaju cene. Bar to slucaj sa mnom. Nisam dugo dolazio, ali ako skoknem, to ce biti zbog neke kafice sa par finih clanova Foruma... 
Pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

Ja odavno više ne dolazim na berzu, novo mogu da kupim povoljnije na drugom mestu, a stare ploče su uglavnom precenjene, i cenovno i kako su očuvane (čast nekolicini korektnih prodavaca od kojih mogu da kupim i da ne idem na berzu).

Što napisa Mića, eventualna kafica, ali kad malo umine ovo pandemijsko ludilo.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu zaista da poredim sa ranijim berzama u ovom prostoru kad nisam bio... ali mi je ujedno bilo i prvi put da na nekoj ostanem od pocetka do kraja.Bio sam zapravo tamo i sat pre pocetka,pomogao sam drugaru koji je redovan prodavac. Btw.meni ujedno najzanimljiviji sat jer sam tada napravio zamenu za 4-5 prodavaca za albume koji su mi duplikati. Moj osnovni utisak je da berza predugo traje.Od nekih 10 do 16.30 mi je bilo puno.Konstano je nekog sveta bilo,mada promenjivo oko 2-3 se prilicno ispraznilo, ali sam iskoristio vreme za druzenje sa par forumasa u kaficu u dvoristu...bilo je dosta forumasa.Nije guzva ko u autobusu,bilo je i bas praznjikavih momenata...jbt valjda  je jasno da se u vreme pandemije nece odazvati broj ljudi kao da je sve normalno.S te strane je mozda i dobro sto duze traje pa se ne stvori guzva u 2-3 sata.

Sto se cena tice sareno, od jako visokih do normalnih(neke sam i naveo i iskoristio).Kao i uvek,ulov se svede na par povoljnih,par skupih.Cene vinila ne rastu samo kod nas, sveCki trend.Meni recimo nije normalno da neko plati 80 ili 100eur za P.Barber,skupa su ta izdanja i napolju. Kupio i dva nova Verve izdanja iz 2021. za 20 i 25 koliko kostaju i nabavljena iz inostranstva ali je nekom ocigledno to skupo,sasvim OK.Skupo je to i napolju, vinil hajp.

Negativna energija koja se prosipa po bilo kakvom zivom dogadjaju i odsustvo bilo kakvog entuzijazma ponekad baš brinu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...