Jump to content


AAA vinyl club


joyba

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Stigla je :)

Zvuk kao najbolji tone poet, blue note zvuk iz najboljih dana nema šta, prva razlika koju sam primetio je u basu Kevin je po prvi put imao priliku da radi miks pa je jednostavno snimao po današnjim standardima - mnogo je bolje pojačati bas(istrument) u miksu nego u masteringu na ekvilajzeru. Zvuk je svež nema degradacije traka od 60 godina, za moj ukus bi možda bilo bolje da je bubanj sniman sa više mikrofona ali to bi valjda pokvarilo stejdž koliko sam razumeo…bunanj mi zvuči isto kao ranija izdanja blue nota-a.

Sve u svemu vrhunski zvuk i super svirka :)

93DFBD55-DE3C-4A9B-A69F-30E4E660B274.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

IMG_8279.thumb.jpeg.bef21b6561acff416a546d8e53a1029e.jpeg

IMG_8280.thumb.jpeg.27411c76ac8f1f90574f099bb4da0001.jpeg

IMG_8281.thumb.jpeg.423db9019f1f03166b0cb1565801cc18.jpeg

Velika preporuka za ovu ploču, koja ispunjava AAA kriterijume. S tim što je još i direktno rezana. Fenomenalna prirodnost i dinamika koja dosta prevazilazi dinamiku kod ploča kod kojih je snimak išao prvo na traku. Nisam do skora posedovao ni jednu ploču Chasing the dragon produkcije… može čak da se poredi i sa starim Sheffield lab direct-to-disc pločama :)

Link to comment
Share on other sites

IMG_8286.thumb.jpeg.ab9dc08411cb20e37ccaa7fe50723b2a.jpeg

IMG_8287.thumb.jpeg.a49c8becc9b72ebf37d0e86a8f5c1886.jpeg

Fenomenalni smimak, sve puca od dinamike.

IMG_8282.thumb.jpeg.38caa180e2d54ad7e10eb20a290a3838.jpeg

IMG_8284.thumb.jpeg.b8bbbeba968c483528cfba0ed5b23e79.jpeg

IMG_8285.thumb.jpeg.9ad0336dc334127050409390f3a605f5.jpeg

Takodje za preporuku!

IMG_8288.thumb.jpeg.0bdd9c480f3d98456ec1a6cffbc210cc.jpeg

IMG_8290.thumb.jpeg.2be19f6a19db761c441cf067a80cb3f6.jpeg

IMG_8291.thumb.jpeg.662eed312df0da495f34a1311554e5e7.jpeg

Poslednji album je naročito zanimljiv, jer sadrži dve ploče na koje je snimljeno isto izvodjenje, ali na prvu je narezano direktno “iz miksete”, tj. uživo, a na drugu sa trake… iako je i ploča snimana sa trake odlična, ipak joj nedostaje magija živog izvodjenja. 

IMG_8289.jpeg

Link to comment
Share on other sites

s tim cenama ploča mogli su da angažuju nekog poštenog dizajnera/e da im srede najpre sajt a onda i omote ploča....od nabacanih fotki do fontova kao da je rađeno na win 3.1...na nekim fotkama ne znaš da li su na njima bebe iz epruvete ili neki paraziti...logo kao za igrice iz 80-ih...ali koristili su sennheiser slušalice, to je baš wow i takva retkost...tip deluje kao ozbiljan prevarant...khm, khm, mofi analog master...

Link to comment
Share on other sites

Možda si i u pravu, mada meni lično deluje da tu ipak ima još nečega. Iako čovek izgleda kao slatkorečivi šoumen, on se ipak mnogo angažuje i na snimanju materijala koji kasnije objavljuje, a ne samo na remasteru i narezivanju odavno snimljenih čuvenih dela. I ono što je najvažnije - te ploče zvuče izvanredno. Recimo Četiri godišnja doba koja sam gore postavio stvarno zvuče spektakularno! Mislim da nikada nisam čuo bolje snimljeno čembalo koje se čuje u pozadini (a da se razumemo, nisam sad neki posebni fan čembala :)). Eto predlažem tu ploču kolegama za nabavku, ko je bude čuo biće veoma prijatno iznenađen i poželeće da čuje još neku.

 

    

Link to comment
Share on other sites

Za one koji slušaju klasiku, ne znam jeste li poslušali išta iz nove Deutsche Grammophon-ove "Original source" serije. Meni su prvi albumi stigli prije nekoliko dana (za sada Stravinsky i Schubert, danas bi mi trebali doći Mahler i Beethoven) i izdanja su apsolutno za svaku preporuku. Vrlo dinamično, prekrasno prirodan i stvaran timbar svih instrumenata, prostor u kojem je snimano se savršeno čuje, vinili ravni, nisu prljavi, tihi. Imam originalnih Decca izdanja iz ranih 70ih, nizozemskih Philips izdanja iz njihove analogne faze, digitalnih Telarca (koji su doista dobri, iako digitalni) i ništa od njih nije ni blizu ovome. Ljubiteljima klasike, svaka preporuka. Nisu jeftine ploče, ali nisu ni skupe...gledajući koliko obična izdanja koštaju ili koliko nas u europi dođu izdanja usporediva s ovima iz amerike, ovo je super cijena.

 

Više informacija:

The original source series 

DG dućan:

DG shop - Original source

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam. Hvala na informaciji. Cene su visoke za albume "klasične" muzike. Ali ako je kvalitetno kao što navode mogu biti prihvatljive. Problem su previsoki troškovi transporta za zemlje van EU kojima i mi pripadamo.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, lars said:

Pogledao sam. Hvala na informaciji. Cene su visoke za albume "klasične" muzike. Ali ako je kvalitetno kao što navode mogu biti prihvatljive. Problem su previsoki troškovi transporta za zemlje van EU kojima i mi pripadamo.

Ovo sa cijenama je kako se uzme. Istina je da polovna klasika obično manje košta iz nekog razloga, ali ono što valja isto nije jeftino. U svakom slučaju, ovo su izdanja koja po meni vrijede u potpunosti novac koji koštaju - vrhunski odrađeno. Moram reći da sam oduševljen i time da konačno klasika dobiva pravi audiofilski tretman, a da nisu neke edicije u 300 primjeraka i koje koštaju po par stotina eura. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa napisanim. Ko želi da ima na vinyl LP-u ovo je stvarno odličan izbor. 

Da ne započinjem temu analogno vs digitalno, nije mi to namera. Ja dajem prednost digitalnom (HiRes) zapisu i digitalnom izvoru zvuka kada su dela "klasične" muzike u pitanju. Razlog je praktične prirode. Ne moram da imam prekid u reprodukciji muzičkog dela da bih okrenuo drugu stranu lp-a ili više njih. Slušam u kontinuitetu.:listen

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Classic Vinyl Reissue Series – Release Schedule:

September 15, 2023

October 20, 2023

November 17, 2023

  • Tina Brooks – True Blue (1960)
  • Wayne Shorter – Night Dreamer (1964)

December 15, 2023

  • Sonny Rollins – Newk’s Time (1957)
  • Grant Green – Green Street (1961)

January 19, 2024

  • Bud Powell – Amazing Bud Powell, Vol. 1 (1949-51)
  • Clifford Brown – Memorial Album (1953)

February 16, 2024

  • Lee Morgan – Search for the New Land (1964)
  • Joe Henderson – Mode for Joe (1966)

March 15, 2024

  • Miles Davis – Volume 2 [BLP 1502] (1952-54)
  • Donald Byrd – A New Perspective (1963)

April 19, 2024

  • Bobby Hutcherson – Happenings (1966)
  • Herbie Hancock – Speak Like a Child (1968)
Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Mingus,Mingus said:

https://store.acousticsounds.com/d/175354

 

 

 
Zwischensumme EUR 63,02
  Versandkosten (Serbien) EUR 8,01
  Gesamtsumme
Die angezeigten Preise gelten nur bei Versand außerhalb der EU.
EUR 71,03

Acoustic Sounds prodaje ovu ploču za 40 USD, a JPC za 75 EUR (ta cena stoji kad ja pogledam na sajtu)??? 😄 pa to je stvarno lopovluk, i posle neko kaže da preprodavci ovde u Srb nabijaju cene bez ikakvog smisla i razloga 🤨

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...