Jump to content


AAA vinyl club


joyba

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Извор информације?

Бојим се (надам се супротном) да је преурањена таква вест, нарочито што су и најновији Tone Poet-и (и један наслов од пре пар недеља, па данас) одложени за даље.

Link to comment
Share on other sites

Не бих се превише ослањао на JPC.de.

Они имају и навику да пишу да је нешто на стању, па када се поручи, да не шаљу пошиљку неколико недеља због разлога "чекамо робу од дистрибутера".

Поузданији извор су официјалне продавнице Blue Note-а, или њиховoг власника, UMG.

Свакако, надам се да грешим. Чекам repress издања Ballads, JPC каже крајем 02.2022, UMG каже 06.2022.

Link to comment
Share on other sites

Takvim informacijama se dize cena, zivi bili pa videli da ce na 50eur,pa ce da se dalje prave "nestasice" , manje i ogranicene serije bez ikakvog razloga osim planske alavosti.Vec vidjeno ....

Dok je ovaca bice i šišaca, a ovaca u trenutnom vinil hajpu k'o nikad. Na mene nek ne racunaju,necu vise da placam nista preko 25-30 eur ...ima drugih izdanja,starih ili novih.

Kupio Walz for Deby za smesne pare na Dol-ki, nije bilo vise od 10 funti... zvuk odlican,bas sam se iznenadio.

Link to comment
Share on other sites

S’obzirom da imaš odličan audio sistem čudi me da ti je zvuk sa DOL-a odličan oni ne mogu da nabave ni originalni digitalni fajl a kamo li traku za master…

Ova reizdanja o kojima pričamo nisu ograničena serija i ne verujem da može cena da toliko skače.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, bas sam šokiran sa Dolkom. Btw. inace bas ih uzmem cesto za primer kad pljuckam po losim izdanjima.Uzeo sam je da dopunim racun i smanjim shipping ..da imam plocu za menjazu na berzama po sistemu novo za staro sto cesto radim to mi je nacin na koji sam dosao do dosta starih dobrih izdanja povoljno. Radoznalost mi nije dala mira pa je ipak otpakujem...kad ono uopste nije los zvuk,ne pucka uopste ... Kolega mi dao da cujem Audio analogue izdanje nije da nisam cuo bolje ali ta razlika u ceni ... nisam bas siguran. Jednostavna je to muzika, 3 instrumenta realno i nema tu puno mesta da se pokaze dobar zvuk ili sistem.Ambijent prostora je recimo jako dobro usnimljen...pokaze Esl pri slusanju i mane i prednosti ali ovde se ne cuje puno toga hrdjavo odradjenog.Losa ploca ume da zvuci ko kazna za usi ...ova ne.

Link to comment
Share on other sites

Naleteo sam na par izdanja Blue Note i Impulse kod Metropolisa pre neki dan.

Pregledajte njihovu ponudu na Kupindu (tamo je ažurnije nego na sajtu).

Zvao direktno da pitam za Art Blakey - Indestructible, da vidim dal je Tone Poet ili je regularno reizdanje. Bolje da ništa nisam pitao gospođicu/gospođu sa druge strane... 

- ".... proveriću sa kolegama pa ću vam javiti..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

May 20th

Ronnie Foster: Two Headed Freap (1972)
Brother Jack McDuff: Moon Rappin’(1969)

June 17, 2022—Hard Bop

Lou Donaldson—Blues Walk (1958)
Sonny Clark—Dial ‘S’ For Sonny (1957)

July 15, 2022—Hidden Gems

Don Wilkerson—Preach Brother (1962)
George Braith—Extension (1964)

August 19, 2022—Post-Bop

Larry Young—Unity (1965)
Wayne Shorter—Adam’s Apple (1966)

September 16, 2022—Rebirth

Charlie Hunter—Bing Bing Bing! (1965)
Joe Lovano—I’m All For You (2003)

October 18, 2022—Soul Jazz

Big John Patton—Oh Baby! (1965)
Stanley Turrentine—Common Touch (1968) 

November 18, 2022—The Avant-Garde

Andrew Hill—Point of Departure (1964)
Grachan Moncur III—Evolution (1963)

December 16, 2022—Bebop

Thelonious Monk—Genius of Modern Music Vol. 1—BLP 1510 (1947-48)
J.J. Johnson—The Eminent Jay Jay Johnson, Vol. 1—BLP 1505 (1953-54)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio sam skeptik kad je Fli objavio da je album snimljen za audiofile ali kad sam ga pustio bilo je jasno da nije lagao :)

Još uvek nije jasno da li je ploča u potpunisti AAA (verovatno nije) ali je sigurno mix snimljen na traku pa je odtatle Bernie Grundman radio master.

049EDE59-D574-4238-B024-5232FF90A34E.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
1 sat ranije, InSides said:

Bice interesantno uporediti sa starim izdanjem ..imam neko švapsko staro. Coltrane/Hartman sam kupio i imam neki osecaj da mi je na starom holandskom dosta nekako životnija numera Lush life.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...