Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

Previse pametovanja i stavljanja svoje struke u prvi plan. Jasno je da neke stvari ne mogu da se strucnim jezikom objasne i nisu logicne, a jasno da se "cuju". Kao sto je jasno i da neko kome nije struka upotrebi ponekad ponekad pogresan strucan izraz u zelji da to objasni objektivistima pa naleti na banderu . Na zvuk utice kvalitet i vrsta izolacije. To je za ovaj forum dosta. Cemu trosenje 10 postova na medjusobno prepucavanje. Mslm i ako neko ko je strucan zna sta je neko pogresio i zbog cega je moglo doci do razlike u zvuku mogao je to u jednoj recenici. Ovako trla baba lan da joj prodje kišni dan...umesto da se iskoristi za slusanje muzike.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni pade temperatura, mogu lampe lakse da se slusaju, pa da malo cujemo sta kroz monokristalne zice brzinom svetlosti pa i brze dolazi do zvucnjaka, medjutim sa 100% vlaznosti esl panel muku muci. Ne mož' ugoditi ...samo da jos neki zemljotres ne natera gramofon u preskakanje.

Sve u svemu najbolje se brckati uz muziku sa terase i to obavezno na hrvatskom primorju 😆

Link to comment
Share on other sites

Takođe, postavlja se pitanje šta mi zaista i čujemo a šta umišljamo da čujemo, istina je negde između.

Često mi se desi da ništa ne diram a da mi sistem nekad zvuči odlično a nekad i ne toliko, sada bi neko (a i ja ranije) rekao prljava struja ili ko zna šta, a u zadnje vreme sve više mislim da je moje raspoloženje i moje psihičko stanje kada sednem da slušam muziku, to je mnogo veća varijabla nego sve ostalo zajedno...

Sve su to ćorava posla, uživajte u muzici i bavite se stvarima koje vam pričinjavaju zadovoljstvo.

"Izvod iz govora Izbor za Miss Sremske Rače"

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, somilenko said:

Takođe, postavlja se pitanje šta mi zaista i čujemo a šta umišljamo da čujem

Поставља се питање: А чему ова тема служи?

И наравно поздрав за Рачу, ал' Крагујевачку, Шумадија је је то! 🍻

Link to comment
Share on other sites

U pozadini svakog fizičkog događaja je interakcija.

Električne, elektromagnetne i sve klasične fizičke pojave samo su kumulativna slika nebrojenih kvantnih mikrointerakcija. Kvantna interakcija menja fizičko stanje oba aktera, samim tim i povezana svojstva, u ovom slučaju elektromagnetna ili električna. Ralzičiti učesnici, različita promena. Da bi bilo jasnije - svaki fizički odziv izolatora na fizički (npr. elektromagnetni) događaj u provodniku praćen je promenom fizičkog statusa provodnika.

Ne treba zaboraviti ni mehaničku interakciju provodnik/izolator. Identičan opšti princip, druga putanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...