Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stvarno ne znam. Obrati im se lično, odgovoriće ti . Nikada nisam ostao uskraćen za njihov odgovor.
Svojevremeno sam nešto o tome učio u srednjoj školi. Kasnije , u to vreme u ulici 27. Marta br.80 , a sad Kraljice Marije , Prof. dr Aleksandar Sedmak držao mi je predavanja , između ostalog i iz te oblasti. Izgleda da me sve pogrešno učio....
Ovde se to može mnogo bolje naučiti, ima stručnih ljudi da objasne


Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Na koji Furutech misliš, japanski ili šabački 
Stvarno ne znam. Obrati im se lično, odgovoriće ti . Nikada nisam ostao uskraćen za njihov odgovor.
Svojevremeno sam nešto o tome učio u srednjoj školi. Kasnije , u to vreme u ulici 27. Marta br.80 , a sad Kraljice Marije , Prof. dr Aleksandar Sedmak držao mi je predavanja , između ostalog i iz te oblasti. Izgleda da me sve pogrešno učio....
Ovde se to može mnogo bolje naučiti, ima stručnih ljudi da objasne

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kako Furutech objašnjava taj postupak?
Stvarno ne znam. Obrati im se lično, odgovoriće ti . Nikada nisam ostao uskraćen za njihov odgovor.
Svojevremeno sam nešto o tome učio u srednjoj školi. Kasnije , u to vreme u ulici 27. Marta br.80 , a sad Kraljice Marije , Prof. dr Aleksandar Sedmak držao mi je predavanja , između ostalog i iz te oblasti. Izgleda da me sve pogrešno učio....
Ovde se to može mnogo bolje naučiti, ima stručnih ljudi da objasne

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, 13071977 said:

Stvarno ne znam. Obrati im se lično, odgovoriće ti . Nikada nisam ostao uskraćen za njihov odgovor.
Svojevremeno sam nešto o tome učio u srednjoj školi. Kasnije , u to vreme u ulici 27. Marta br.80 , a sad Kraljice Marije , Prof. dr Aleksandar Sedmak držao mi je predavanja , između ostalog i iz te oblasti. Izgleda da me sve pogrešno učio....
Ovde se to može mnogo bolje naučiti, ima stručnih ljudi da objasne emoji1787.png

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Ja nisam tebe ni pitao....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 13071977 said:

Stvarno ne znam. Obrati im se lično, odgovoriće ti . Nikada nisam ostao uskraćen za njihov odgovor.
Svojevremeno sam nešto o tome učio u srednjoj školi. Kasnije , u to vreme u ulici 27. Marta br.80 , a sad Kraljice Marije , Prof. dr Aleksandar Sedmak držao mi je predavanja , između ostalog i iz te oblasti. Izgleda da me sve pogrešno učio....
Ovde se to može mnogo bolje naučiti, ima stručnih ljudi da objasne emoji1787.png

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Ne kapiram tvoju logiku. Pitaš Furutech oni ti odgovore, išao si na predavanja kod čoveka koji je prof. dr i sad kao ne znaš pa postavljaš pitanje na VBS temi: ''...koliko može da razvije?''

Pošto (pre)prodaješ Furutech švercovan iz Hrvatske na KP, nekako računam da bi ti mogao da objasniš kako se pravi monokristalni bakar pošto ga i Furutech koristi.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5.2.2022. at 23:49, Iron man said:

IMG-5990c9e108e2b9c2eb59b74c2840969f-V.thumb.jpg.12ee5f2f150e9cfe683b97dfadc06f6d.jpg

Treba jos dodati da Shiit pravi te kablove za povezivanje njihovih malih sprava koje kostaju po 100 USD. Zato su i tako kratki. A kostaju 20 usd (bilo bi glupo da kostaju vise).

To medjutim ne znaci da su nesto posebno dobri - za to za sta su napravljeni su sasvim ok. Ali sa njima neces (cak ni fizicki) moci da povezes jedan Mark Levinson ili Esoteric ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Bitno je klijentu uzeti pravu meru...

Pa da - oni pecaju u segmentu jeftinih HiFi uredjaja i akcesorija, pokazujuci i da jeftine sprave ne moraju nuzno da sviraju lose. Nekad u tome uspeju a nekad i ne bas ali su zanimljivi zbog takvog pristupa. Osim toga oni do te niske cene ne dolaze masovnom proizvodnjom u Kini, vec imaju svoju radionicu u USA. To sa poslovne strane cini stvari jos interesantnijim.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 5.2.2022. at 9:53, Dražo said:

Nisi u toku. Ima vise od godinu dana kako se sapa creva ne koriste. Vec naprotiv, koristi se sirmovanje kvalitetnim bakarnim folijama, gustim pletenicama, i spiralama od monokristalne zice (u premijum modelima kablova). Izolacije su gusto vezeni pamucni buziri (uz opciju svile, po zelji), tu je brdo 0,2mm teflona u slojevima izmedju, termobuziri samo u zavrsnim slojevima (iznad pamuka i teflona), kvalitetni finisi (gde god je moguce izbegavaju se jeftini pvc snake-skinovi)... Veruj mi da je tako, i nikako drugacije, poslednjih godinu dana...

Inace, sapa crevo uopste nije lose, vec naprotiv, odlicna opcija za zastitu kabla. Medjutim, meni se licno ne svidja ni saznanje da sapa crevo i postoiji u konstrukciji, sto sam svojevremeno nekoliko puta sugerisao Andreju, zbog cega je i promenio. I da, sapa crevo ne daje krutost, vec naprotiv, nista ne oduzima od savitljivosti kabla. Sapa crevo daje tvrdocu, i nepotrebnu debljinu kablova (kod duplog ili troduplog sirma). Krutost VBS kablovima daje snop solid-core zica, sto se ne moze izbeci, ako se zeli vrhunski zvucni kvalitet. Ko nije spreman na krutost, uvek moze da koristi bakarne licnaste provodnike...

     

 Само још ово да предочим, квалитетан проводник (као што је ВБС) је само део рецепта за квалитетан кабл…поред тога наравно и геометрија али најважније од свега паметно решена изолација коју ВБС очигледно нема.

Наводи се у AQ следеће битно:

All insulation slows down the signal on the conductor inside. When insulation is un-biased, it slows down parts of the signal differently, a big problem for very time sensitive multi-octave audio.

а, као решење њихов патент: DIELECTRIC-BIAS SYSTEM (DBS, US Pat #7,126,055)

 

…и наравно већ више пута спомињано, прелазни контакти проводник/конектор…

Link to comment
Share on other sites

Дражо, право кажеш -треба то Андреј да чује…али и сви који купују од њега неизоловану жицу монокристалну или прилично лоше изоловану.

поздрав и сада знам да ипак пратиш шта се дешава ;)

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, ab said:

Наводи се у AQ следеће битно:

All insulation slows down the signal on the conductor inside. When insulation is un-biased, it slows down parts of the signal differently, a big problem for very time sensitive multi-octave audio.

а, као решење њихов патент: DIELECTRIC-BIAS SYSTEM (DBS, US Pat #7,126,055)

I dok je ovakvih vernika u "bitne stvari", barem ću znati koliko nemaju pojma. I Slovneci su patentirali Ajvar pa opet ne znaju da ga naprave kao neki južnije bez patenta.

... Ajde ne loži se na bla bla truć HiFi korporacija, nisi mali.

Samo kada se setim ona dva jadna Furutech stujaša koje si donosio na poređenje sa Father Hi9 (ne patentiran). Kakva bruka dovoljna za harakiri monokristalnim čelikom zračenim u Fukušimi.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Father said:

I dok je ovakvih vernika u "bitne stvari", barem ću znati koliko nemaju pojma. I Slovneci su patentirali Ajvar pa opet ne znaju da ga naprave kao neki južnije bez patenta.

... Ajde ne loži se na bla bla truć HiFi korporacija, nisi mali.

Samo kada se setim ona dva jadna Furutech stujaša koje si donosio na poređenje sa Father Hi9 (ne patentiran). Kakva bruka dovoljna za harakiri monokristalnim čelikom zračenim u Fukušimi.

:lol:

…па то није моја брука него Furutech.

Аууу, лоша прича и осећања због чега ми је јако жао, зато ћу само ово написати и искључујем се јер се као по правилу када се овако нешто напише јављају “произвођачи” којима то буде као да сам им прстом у око…покварио продавање магле :(

Потежеш ниско (као да се не знамо?) идентично као што су прошли твоји каблови у мом систему (и не покушавај да оправдаш ту чињеницу)…ко се оружја потеже…:heat

а то је већ твоја лична брука

Ајде имаш и олакшавајућу околност јер то није био репрезентативни систем…али и даље се сећам покорног звука твог “Хи9” у твом систему када је милозвучно засвирао ФТА струјаш пред тројицом у публици…

…тада као по правилу власник кабла почиње предавање осталима шта и како требамо да чујемо, а сви смо чули…
Или твој УСБ на гостовању у Земуну, има и стара тема која је као сведочанство све то сачувала за анале.

Link to comment
Share on other sites

Ih, i vas dvojica ( @ab@Father ) kao da ne znate da svaki proivođač (mali i veliki) mora imati "nešto" što ga izdvaja od ostalih, bilo to "kvantno tunelovanje", DBS, korekcija faze, korekcija impedanse (Zobel pre Zobela) ili neki specijalno poseban materijal bilo za provodnik ili izolaciju ili neku patentiranu geometriju, koju niko sem njih ne zna da uradi "kako treba". U suprotnom bi se sve svelo na prodavanje žica različite boje. Mora svaki proizvod da opravda svoju cenu na ovaj ili onaj način i mora da se izdvoji od konkurencije.

Nemojte me pogrešno shvatiti, smatram da kablovi imaju uticaja i smatram da ne postoji univerzalno najbolji kabel već sve zavisi šta kom sistemu (i vlasniku istog) više prija, tako da bilo kakva priča u hifi u apsolutnom smislu (bilo da se radi o komponentama a pogotovo kablovima) je po meni u napred osuđena na propast i nepotrebna.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, somilenko said:

Nemojte me pogrešno shvatiti, smatram da kablovi imaju uticaja i smatram da ne postoji univerzalno najbolji kabel već sve zavisi šta kom sistemu (i vlasniku istog) više prija, tako da bilo kakva priča u hifi u apsolutnom smislu (bilo da se radi o komponentama a pogotovo kablovima) je po meni u napred osuđena na propast i nepotrebna.

Nema šta da se pogrešno shvati. Suština je upravo i tome što si napisao. :thumbsup2

"Tupljenje" dotičnog je upravo mahanje praznom slamom "patentiranih" Snake Oil priča, imena od autoriteta... Zato i kažem, da mali nema pojma.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, somilenko said:

 @ab@Father

 smatram da kablovi imaju uticaja i smatram da ne postoji univerzalno najbolji kabel već sve zavisi šta kom sistemu (i vlasniku istog) više prija, tako da bilo kakva priča u hifi u apsolutnom smislu (bilo da se radi o komponentama a pogotovo kablovima) je po meni u napred osuđena na propast i nepotrebna.

Otisao bi jos korak dalje od ovoga. Potpuno neozbiljnim smatram neke koji pisu o nekom(najcesce svom) kablu kao o nekom svetom gralu. 100 puta se vec uverio da je kabl ne jednom mestu "spasioc", a na drugom mestub"grobar" sistema. Negde spasonosno otvori, a negde provristi i sl. Kabl je fine tjune,ali koji je jako bitan. Preferiram kablove koji ne unose svoj karakter. Tako sam recimo izabrao tozin.Uporedio sa stalnim kablom u sistemu i jos jednim koji mu je bio konkurencija. Oba su bila bolja od postojeceg ali je ovaj unosio porrd detalja i nekih neprirodnosti u srednji ton, konkretno vokal. Uopste ne garantujem da bi u drugom sistemu odabrao drugi..jednostavno se potrefilo da amp ili nesto drugo imaju neki peak na istom mestu. Tako razmisljam i o druhim delovima sistema.Zapravo se uvek slusa sistem.

Na temu monokristala... postao sam vlasnik Dh labs  zvucnickog kabla od monokristalnog bakra   https://silversonic.com/products/speaker-cables/q-10-signature/ 

koji je prevucen tankim slojem srebra. Oni tvrde da to rade jer je povrsinska obrada bakra teska i da to utice na zvuk. Mogao bih pisati neke "Nebo se otvorilo tekstove" ali bih rekao da je kabl izvanredan, zvuk izuzetno cist i u odnosu na stari prociscen u svakom delu spektra, narocito u basu, ali daje i puno detalja vise. To je jednostavno u karakteru naimovog kabla i on se kao takav uklapa u njihov sistem. Narocito uz tipove zvucnika koji im leze. Da se vratim na Dh labs, osnovna karakteristika je potpuna neutralnost i ne pravi niti dodatnu neprijatnu ostrinu, niti utopljavanje basa. Nema "srebrni karakter" zvuka, zapravo ono sto sam ranije dozivljavao od srebrnih zica, pa mozda i generalizovao. 3d je fantastican i sad se vec moze pricati o tackastoj preciznosti scene tj pozicioniranju svakog instrumenta u orkestru, sto i jeste odlika esl. Opet mozda sa druge strane lezi ovde gde je. Ali ono sto mi se na kraju svidelo je da je samo otkrio najbolje strane sistema dodatno bez svog veceg upliva i promene karaktera. Btw inace prvi utisak "skuvane zabe" bio je ..vracaj Nacu, ocu nazad svoj muljavi bass😁  Cudo bozje kako su usi jedna "navikaška" stvar, ali i na bolje se navikne. Malo boli, ali prodje. 

Sve u svemu ozbiljna preporuka...za makar probati. Ja sam ga uzeo bez probe, na osnovu nekih pisanija po esl mestima na forumima i grupama gde je postavljan kao ozbiljna alternativa dosta skupljim. Bio je polovan i povoljan, oko 30-40% cene(oko 200eur je u pitanju), pa rekoh ajd da proverim neciji izbor, zabavim se i prodam ga po istoj ceni ako ne legne ... isplatio se mali rizik. 

Ozbiljna firma je u pitanju i zanimljivih stavova imaju. Cak i takvih da sirm ne mora da bude ako bas nemora zbog RFI , i bolje da ga ne bude. Takodje imaju odlicne konektore od pravog bakra i tvrde da vecina koji se nude su od vrlo loseg materijala. Ja sam vec porucio jedan za gramofonski DIY kabl koji planiram. Pregledajte im malo sajt. Imaju i sekciju za DiY.

https://silversonic.com/products/

PS. Racunam da ovo nije reklamna tema za VBS i Andreja, pa nisam u Offtopic

Edit. Post nema nikakve veze sa father i ab ..jednostavno pri citiranju nisam mogao da obrisem njihova imena

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...