Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А каблови крути до бола? Поштујем али не разумем тај мазохизам када је савладавање каблова на граници да савладаш мађионичарски занат.

Један предлог као допринос против мазохизма - избаците сапа црева, ако морате убаците ширмове и ал. или бакарне фолијске заштите око сваког поларитета или заједнички али све то убаците у силиконско црево које ће и изоловати али и обезбедити савитљивост која вашим кабловима фали.

обратите пажњу на то да је право силиконско црево изузетно мекано и флексибилно, ако није онда то није прави силикон.

срећно на ино тржишту

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 5:41 PM, gvlada said:

али је на огласима писало да се не бави продајом него да се распродаје вишак који је прављен за своје потребе

Kolega, pobrkali ste KP oglase. To sto pominjete su bili moji oglasi (Drazen mi je ime na KP). U pitanju su bili interkonekti od VBS monokristalne zice (sa Cardas i WBT terminacijama), koje sam pravio za svoje potrebe, i koje sam prodavao (gotove interkonete), jer sam napravio jos bolje, od iste zice. Dakle, kupio VBS zicu, i onda sam napravio kablove za sebe. O izradi tih kablova sam u par navrata (u svojoj temi) nesebicno delio iskustva sa forumskom zajednicom.

U ovim jucerasnjim postovima, rec je od Andreju Sokicu iz Sevojna, proizvodjacu pomenute VBS monokristalne zice, i proizvodjacu kablova od iste, kao i drugih monokristalnih drangulija (zvucnicki terminali, viljuske, hilzne i dzamperi, zatim schuko i iec viljuske, iec sasijske uticnice, rca konektori). Covek je imao komercijalni oglas na KP, sa preko 60 pratilaca. I da, uklonio ga je sa KP, jer nije stizao da odgovara na sve poruke i pozive, desetine na dan, sto ga je onemogucavalo da se posveti izradi svojih proizvoda (mahom se sve rucno radi, i jednostavno nije moguce biti istovremeno majstor i sekretarica).  

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Delija said:

I kojom ocenom bi ih ocenio za izradu, kontakt i procenjenu trajnost - na skali 1-10?

Vlado, mozes li mi objasniti, koja je svrha tvog pitanja?

Koliko znam, nisi korisnik VBS proizvoda, niti to ikada zelis da budes. A koliko znam, i nemas nikakvog direktnog korisnickog iskustva. Cak se moze reci i da si zakleti protivnik VBS-a, sto si bezbroj puta do sada javno iskazao ovde na forumu.

Pa me zanima, da li se u tvom stavu nesto promenilo, ili samo zelis da i dalje budes sakastican, da ne kazem zlonameran?

Ako si kojim slucajem promenio stav, mogu ti napraviti genezu koriscenja VBS RCA konektora, prve (razvojne), druge, i sada trece serije, sa sve ocenama. No, samo ako si se preobratio, ta ne trosim uzaludno vreme...  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ab said:

А каблови крути до бола? Поштујем али не разумем тај мазохизам када је савладавање каблова на граници да савладаш мађионичарски занат.

Један предлог као допринос против мазохизма - избаците сапа црева, ако морате убаците ширмове и ал. или бакарне заштите око сваког поларитета или заједнички али све то убаците у силиконско црево које ће и изоловати али и обезбедити савитљивост која вашим кабловима фали.

обратите пажњу на то да је право силиконско црево изузетно мекано и флексибилно, ако није онда то није прави силикон.

срећно на ино тржишту

Nisi u toku. Ima vise od godinu dana kako se sapa creva ne koriste. Vec naprotiv, koristi se sirmovanje kvalitetnim bakarnim folijama, gustim pletenicama, i spiralama od monokristalne zice (u premijum modelima kablova). Izolacije su gusto vezeni pamucni buziri (uz opciju svile, po zelji), tu je brdo 0,2mm teflona u slojevima izmedju, termobuziri samo u zavrsnim slojevima (iznad pamuka i teflona), kvalitetni finisi (gde god je moguce izbegavaju se jeftini pvc snake-skinovi)... Veruj mi da je tako, i nikako drugacije, poslednjih godinu dana...

Inace, sapa crevo uopste nije lose, vec naprotiv, odlicna opcija za zastitu kabla. Medjutim, meni se licno ne svidja ni saznanje da sapa crevo i postoiji u konstrukciji, sto sam svojevremeno nekoliko puta sugerisao Andreju, zbog cega je i promenio. I da, sapa crevo ne daje krutost, vec naprotiv, nista ne oduzima od savitljivosti kabla. Sapa crevo daje tvrdocu, i nepotrebnu debljinu kablova (kod duplog ili troduplog sirma). Krutost VBS kablovima daje snop solid-core zica, sto se ne moze izbeci, ako se zeli vrhunski zvucni kvalitet. Ko nije spreman na krutost, uvek moze da koristi bakarne licnaste provodnike...

     

Link to comment
Share on other sites

Заиста нисам у току са изнетим променама великим делом зато што не делите те информације овде у теми.

Ја сам појаснио у мом претходном обраћању да право силиконско црево даје потребну савитљивост каблу и поред више ширмова и бакарних или ал.фолијских заштита, а сада бих додао да ће то учинити и са снопом солидкор ВБС жица јер у том случају можеш избацити те силне слојеве тефлона који ти такође дају крутост и уместо сваког слоја тефлона провући по једно силиконско црево одговарајућег пречника (има ту савладавање технике навлачења) што истина доста поскупљује материјал јер је силикон прилично скупљи од тефлона али ће се ВБС или било који каблови који спадају у правише (а такви су и ВБС) излечити од крутости и постати савитљиви. 

Потребно је још знати да особина силиконског црева испуњава све потребне особине тефлона по питању изолације, температуре, абразивности итд.

Због свега претходно изнетог мислим да делијино питање није да није на месту јер су ово оправдане замерке против ВБС мазохизма за које сам и изнео сматрам конструктивни предлог унапређења.

Сапа црева јесу идлична заштита од сметњи али мислим да им је место тамо где нису покретљива, у зиду.

едит: термо бужири у премиум сегменту каблова? А избегавате ПВЦ змијске кожице

Link to comment
Share on other sites

Znas i sam, jedna "monokristalna" tema je zakljucana zbog orkestrirane kampanje "elitistickog" dela ovog foruma, licemerja... Druga (Mihina, jedina koja nosi naziv VBS) je obesmisljena oftopikom. Ova tema je nastala kao parodija na celu pricu, i na zakljucavanje prve teme, pa je stoga i ne smatram adekvatnom za bilo kakvo konstruktivno pisanje na temu monokristala. U mojoj temi pominjem monokristal, ali pisem i o svim drugim mojim skromnim akcijama. Sve u svemu, deo foruma je vise puta jasno dao do znanja da ne zeli vise da cita o monokristalu, pa sto se mene tice, to postujem, uz evo ovaj subotnji izlet, gde nisam mogao da ne odgovorim na neka pisanja.

Sto se tice silikonskog creva, super ako ima takva mehanicka svojstva, to definitivno treba probati. Hvala na tipu.

Za termobuzire, ja ne vidim koja je bezbedna alternativa za vodove u strujnim kablovima? 

Link to comment
Share on other sites

И сам сам испробавао много тога, из свега сам изнео закључак да је узрок крутог кабла претеривање у изолацији коју користите, а не проводници.

Силиконска изолација је такође у употреби код изолације проводника,  то је општа позната ствар.

Мазохизам и опчињеност Вас спречава да сагледате целу ствар објективније, па Вас између осталог и то спречава да конструктивније прихватите критике на тему монокристалних каблова који многи сматрају полупроизводом јер их правите крајње непрактично. 
Због тога често чујем да је неком проблем да раскачи каблове јер му је кабл превише крут због чега се оправдано поставља питање механичке постојаности таквих каблова. Компромисе безбедности жртвујете употребом слојева и слојева тефлона и термобужира, а идете у ситна цревца органског памука и свиле…

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dražo said:

Vlado, mozes li mi objasniti, koja je svrha tvog pitanja?

Koliko znam, nisi korisnik VBS proizvoda, niti to ikada zelis da budes. A koliko znam, i nemas nikakvog direktnog korisnickog iskustva. Cak se moze reci i da si zakleti protivnik VBS-a, sto si bezbroj puta do sada javno iskazao ovde na forumu.

Pa me zanima, da li se u tvom stavu nesto promenilo, ili samo zelis da i dalje budes sakastican, da ne kazem zlonameran?

Ako si kojim slucajem promenio stav, mogu ti napraviti genezu koriscenja VBS RCA konektora, prve (razvojne), druge, i sada trece serije, sa sve ocenama. No, samo ako si se preobratio, ta ne trosim uzaludno vreme...  

To sto ih nemam u svom sistemu ne znaci da nisam prisustvovao slusanju i pokusaju slusanja u drugim sistemima. Bili su prisutni i neki drugi clanovi foruma. I ne samo RCA, vec i strujni, USB...

Postavio sam vrlo jednostavno pitanje - i odgovor je vrlo jednostavan. Zanima me napredak u odnosu na ono sto sam video - ako ga ima, kao i misljenje i iskrenost oko davanja misljenja.

Zasto je bilo koje pitanje oko "bolnih" tacaka po automatizmu zlonamerno?

Mozete i da zakacite ovde poneku sliku i kablova i konektora.

 

I sunac mu poljubim - nemoj da se non-stop prepoznajes i javljas kao Andrejev drveni advokat. Sto bi @sondek rekao - smaras, covece. Opusti se. Znamo se. Nismo neprijatelji.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Због свега претходно изнетог мислим да делијино питање није да није на месту јер су ово оправдане замерке против ВБС мазохизма за које сам и изнео сматрам конструктивни предлог унапређења.

Sada sam pitao konkretno za konektore - ne za ceo kabl.

Link to comment
Share on other sites




Због тога често чујем да је неком проблем да раскачи каблове јер му је кабл превише крут


Ne znam da li se ovo delom odnosi na moj jučerašnji komentar o krutosti i raskačinjanju koje me mrzi da radim. Tu je konkretno reč o Neotech UP-OCC zvučničkom. Solid core pa još u obliku traka u teflonu koje su međusobno usukane. Retko krut i svojeglav kabal.
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, 13071977 said:

Da li ima neko , ko to zna , a da bi bio raspoložen da objasni postupak dobijanja monokristala . Unapred hvala .

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Ugreješ bakar do tačke kristalizacije pa ga lagano ladiš , ali dugo sa malim padom temperature .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...