Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slažem se da ima bolje od roksana, slažem se da PMC nije teški aj end, ali nisu kante.

A pogotovo zvuk koji iz njih izlazi.

Savršeno sam siguran da 95% forumaša takav zvuk nikad i nigdje nije čuo. Oni rijetki koji znaju o čemu pričam, ili ćute jer ih nije briga da raspravljaju na forumu, ili uopšte nisu na forumu.

Link to comment
Share on other sites

U ovom trenutku, moj sistem ima neke stvari koje su bolje nego recimo kod @Delija

Naravno da moje sprave nikad neće da dobace do njegovih, ali pojedine karakteristike su trenutno kod mene bolje, ne ukupno gledajući, naravno.

To nešto mogu da donesu samo monokristalne žice.

Pedigre ezoterije i teškog aj enda naravno da nemogu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Toza said:

Upravo su to fascinacije na koje se treba navići pa tek onda sagledati kuda i kako dalje.

Potpuno je uobičajena pojava da pričam o nečemu šta mnogi uopšte nisu doživjeli.

Redovno sam i sam bio u takvoj situaciji družeći se sa @Nomimasenom i @TurboMaximusom. Dok su oni na prvu prepoznavali šta i kako, meni je bilo potrebno vrijeme. I iskustvo prije svega. 

Tek kad je sistem stigao na takav nivo bilo mi je 100% jasno o čemu su pričali.

Idemo dalje.

 

Možda će ovo nekom koristiti. Pričica je skica nekih osam godina mog audiofilskog formiranja.

 

POČETAK - U hifu sam ušao 1982. Kako nisam bio sklon tematskim druženjima, nisam znao ništa.

AKUSTIKA PROSTORA - Već sam pominjao debeli vuneni tepih koji je otišao na pranje, da se više nikad ne bi vratio u sobu za slušanje.

POZICIJA ZVUČNIKA - Nakon višegodišnje faze pretumbavanja sobe, bar jednom mesečno, tema značaja pozicioniranja je zatvorena. Tema pozicioniranja je otvorena.

FUNDIRANJE KRITERIJUMA - Ne skup sistem jednog prijatelja, starijeg audiofila, stavio mi je do znanja koliko je moj kolorisan i koncepcijski promašen i redefinisao moja očekivanja od kućne reprodukcije.

PODLOGA - Na modifikovanom MEBLO pisaćem stolu, STABI i HITACHI HT41S zvučali su ... pa, HITACHI je zvučao bolje. Sredinom osamdesetih su police i kablovi već bili tema, ali ne i za mene. Konačno, napravio sam hrastove police, s jednostavnom namerom da budu čvrste. Rezultat može da se pretpostavi.

KABLOVI - I sistem i ja smo bili spremni za novi korak. Mnogi nisu.

CEVI - Sigurno su doprinele da identifikujem emociju prema samom zvuku.

90% od 50% je više nego 50% od 90% - Uključio sam se u audiofilsku družinu i čuo sve i (uglavnom) svašta. Dovoljno uređaja mi je prošlo kroz sistem i prešao sam na male zvučnike. Tada sam se, napokon, ozbiljno zamislio.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...