Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, ab said:

Ко ти прави кулен док си на печалби

Kumara. A dolazim par dana pre 29. novembra , taman na sveze cvarke !

@Thecoki mozemo da probamo  kad naletim na GO, ako vi ne probate i ranije.

Ja imam moj Neotech kabel (by Toza ) koji mi je kod brata , da se ne ulenji dok dodjem.  Mogu zamolim brata da Vam ga da za probu.

U Teksasu sam napravio  kabel po Tozinom recepisu ali sa Belden zicama od obicnog bakra u teflonu iz rasturenog Belden mreznog cat6 kabla ...  i to svira veoma dobro do odlicno. Nije da skida zvezde sa neba ali je jako pristojan i povoljan. To sam napravio jer sam hteo sam sebi da pokazem koliko sam materijal zice utice na finalni zvuk i pokazalo se da utice bas, bas dosta.

Monokristal brise ogranicenja za najfinije detalje, on omogucava protok muzike bez granica i limita. Sa pravilnom geometrijom  i Tozinim stosevima brisu se i dinamicke granice  ali uvek sam materijal napravi veliku razliku .

Obican bakar deluje stidljivo  u odnosu na monokristalni . Ako je ostatak sistem kako treba, steta je skrivati sve te fine detalje, treba ih pustiti da lete slobodno . . . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Thecoki said:

Pa dobro kolege ne vadimo bubrege u temi😁

Sada me baš zainteresovala proba tog monokristala(Neotech vs VBS,naravno zvučnički) ne mogu da poverujem @Tozasamo na reč da je VBS bolji od Neotecha i pogotovo nekog HIGHEND kabla (naravno mislim na Transparent).

Ali biće dana za megdana.

Što biće? Ajmo odma, ove nedelje. Samo nagovori @Delija i može kod tebe.

On donese providne, ja donesem moje, a nas dvojica možemo i pivo da donesemo da ti olakšamo situaciju...

A može i kod njega, taman da ne palim navigaciju kad krenem kući.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sondek said:

Cenim jako poeziju... ali kako u razlicitim sistemima i bez direktne uporedbe znate kakav je koji kabl i koliko je koji od kojeg bolji?

Veliko Iskustvo je u pitanju. Ali prave probe ce biti u vise sistema.

Ja sam jos dok sam bio u  Srbiji probao paklenu pomorandzu u slicnoj geometriji kao Tozin recept .

To je obican bakar u silikonu i njega smo Toza i ja uporedili sa Neotech monokristalnim, kada sam dosao na GO i razlika je bila kao sto sam opisao . Ovaj Belden sto sam u Teksasu napravio je jos blizi po svemu osim po materijalu zice i jos je bolji za poredjenje jer je teflon i na Beldenu i na Neotechu, a geometriju sam u potpunosti primenuo na oba.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...