Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imam jedan princip oko probe, a to je da nikad ne probam to sto ne mogu/necu da platim.Ono laletovo je preskupo.Ima naciljan DH labs kabl od monokristalnog bakra koji jako hvale u kombinaciji sa mojim ESL i da sam ostao pri lampama verovatno bih to porucio...sad sam neke izmene napravio oa me uhvatilo da probam jos nesto.Mnogo je zivnuo zvuk pa mu prija ovaj bakar koji koristim...pa reko sto da ne probam i taj monokristal.Hajpujete za sve pare, zapravo za sav popust, pa sam naseo na marketing 🤣

Link to comment
Share on other sites

Cek, ima primera iz sudske prakse sta je kolaboracija.. Po zakonu o krivicnim delima prodiv naroda i drzxave iz 1945 godine.. 

Primer iz sudske prakse:
Sud za suđenje zločina i prestupa protiv srpske nacionalne časti u Čačku osudio je u celom okrugu 39 lica od kojih je bilo 17 žena. Od ovog broja, sedam žena je osuđeno zbog kvalifikacija koje su se, između ostalog, odnosile i na prijateljske odnose sa pripadnicima okupatorske vojske i vlasti.
Među optuženima od suda časti u Čačku našla se i bivša učenica gimnazije koja je osuđena na godinu dana lakog prinudnog rada i dve godine gubitka građanske časti jer je za vreme okupacije održavala prisne prijateljske odnose sa pripadnicima okupatorske vojske. Krivica se sastojala u tome što je viđena u dva maha na plaži u Čačku u kupaćem kostimu sa jednim nemačkim oficirom sa kojim je u vrbaku kraj Morave ostala nekoliko časova, kao i zbog toga što je održavala prijateljske odnose sa takozvanim domaćim izdajnicima.


Naravno sala, nadam se da mi nece zameriti. 

Nazad na temu.. Ubedili me  svojim pisanjem drug kolaborator, i ovaj sa mokrim carapama (verovatno neuspesni pecaros, u Valjevu se kaze, "U ribara mokre gace, za veceru ne zna sta ce") tako da mi uskoro stizu prvi elementi od monokristalnog bakra.. Ne kompletno, al za pocetak dovoljno. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2021 at 2:10 PM, sondek said:

Imam jedan princip oko probe, a to je da nikad ne probam to sto ne mogu/necu da platim. Ono laletovo je preskupo.

Par hiljada  doloresa za preteran zvucnicki kabel (2x3m duzine , presek 4mm2 , Neotech monokristalni bakar) sa Tozinim potpisom na njemu, tebi mnogo ?

Pa samo potpis vredi pola love !

Salu na stranu, vredi probati zbog sopstevnog sistema vrednosti , mozda promenis misljenje i shvatis da je to bagatela u stvari .

Ja sam tako probao svasta i slozio kockice i shvatio da je to u stvari odlicna opcija.

Za sada, bolji jos nisam cuo , ali Toza preti nekim novotarijama pa mozda i promenim misljenje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je zaista jedan prvorazredni kabel i najbolje zvučeći kabel koji sam ikad čuo. Do tad.

Bolji je bio i od mojih zvučničkih.

Međutim, ovo iznuđeno rešenje trenutno, s lakoćom je izbacilo iz igre moje stare kratke kablove od neotech žice.

Ne mogu da tvrdim, i ništa bez direktnog poređenja, ali za mene je ovo sad kraj igrice 

I ako postoji bolje, ne vidim potrebu za tim boljim.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Toza said:

To je zaista jedan prvorazredni kabel i najbolje zvučeći kabel koji sam ikad čuo. Do tad.

Bolji je bio i od mojih zvučničkih.

Međutim, ovo iznuđeno rešenje trenutno, s lakoćom je izbacilo iz igre moje stare kratke kablove od neotech žice.

Ne mogu da tvrdim, i ništa bez direktnog poređenja, ali za mene je ovo sad kraj igrice 

I ako postoji bolje, ne vidim potrebu za tim boljim.

Jedva  cetkam godisnji da ukrstimo kuvano vino i kulen sa monokristalnim casama !

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i zašto su moji zvučnički kablovi iznuđeno rešenje...

Zbog izmještanja sistema na drugi zid i reorganizacije životnog prostora, kablovi od 1.8m nisu više mogli da dobace kad se zvučnici izvuku na poziciju za ozbiljno muziciranje.

U tom trenutku sam imao žicu spremnu za napojni kabel do strujne letve pa sam od njih i "privremeno" napravio zvučničke u dužini od 3,5m.

Najtanja žica je presjeka 1,5mm2 i to jeste "problem", kao i poliolefinska izolacija u vidu termo skupljajućeg bužira. Nisu u vazduhu.

Međutim, ta "privremena" skalamerija osta izgleda kao trajno rešenje.

U međuvremenu sam ih nešto malo skratio, pa su sad malo duži od 3m, ali to je to.

End of the game!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...