Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo da ne bude sve na strani monokristala.

Kod mog komšije Velibora, usb monokristalični i spdif monokristalični, ispadoše falični. 

Neće da rade. Kako? Zašto? 

Svi ostali njegovi obični kablići rade, a ova dva neće.

Ima li ko ideju ili je samo njegov komp alergičan na monokristale.

Link to comment
Share on other sites

Да ми се није десило, па да не тврдим…правио свој УСБ са конструкцијом за дата плетеницу од 4 без ширма са одвојеном масом и 5В која је ширмована…проводник чисто сребро солид кор у свили који сам ја хтео да паметујем па убацио још и у памучну пертлу која је условљавала већи размак и крупнију плетеницу…од звука са таквим каблом било само неко штуцање и крцкање, па када сам уклонио памучне пертле и поново исплео са правилним одстојањем кабл просвирао савршено. Сличну причу али нешто другачију имао и са својим лан кабл правишом.

Link to comment
Share on other sites

Da, da, vrlo moguće. Imao sam slična iskustva.

Zanimljivo je da na mojim laptopovima radi besprekorno i na usb2 i usb 3 i 3,1 ulazima, kao i na nucu kao i na ostalim kompovima gdje je proban.

A dešavalo mi se da usb kabel na jednom ulazu 3.0 neće da radi dok na drugom ulazu, takođe 3.0 radi.

Link to comment
Share on other sites

@ThecokiPogledaj post na 36. strani moje teme (od 26. marta), odmah drugi od gore.

Jeste da nije direktno poredjenje, ali postoji jasna gradacija.

U tom postu opisane folije, jos uvek koristim u main sistemu, i mnogo puta su se odlicno pokazale. Bolje od svakog fabrickog sa kojima sam ih licno kod mene poredio. Najbolji od tih sa kojima sam poredio jeste Acoustic Zen Hologram II (600-700e cena polovnih, 2x2m).

A moje folije su slusane i u S.Mitrovici, i poredjene sa nekim skupim Cardasima od 1700e, no licno nisam prisustvovao tom testu, vec SV (a mislim da je i vlasnik tog sistema clan foruma), i tada mi je receno da su Cardasi bili dobro posramljeni.

Uglavnom, za mene su moji folijski zvucnicki kablovi referenca.

I od njih je u martu jedan kabel po prvi put bio bolji - prototip VBS-a.

U medjuvremenu je Toza napravio zvucnicke od VBS zice, i ti su bili jos bolji od VBS prototipa. Tozi su zbog kvaliteti tih njegovih zvucnickih porasli apetiti, toliko da ima pik da posrami one nam poznate Transparente... :)

U medjuvremenu i ja imam napravljen jedan par, koji mi se nalazi u 2. sistemu, i koji mi je posluzio (pored toga da svira u 2. sistemu) pripremi i eksperimetnisanju za izradu zv. kablova od VBS zice, za glavni sistem.

Toza ih je cuo pre neki dan, cuo je Wharfedale, pise mi posle, ostao mu zvuk u glavi, sto je naravno zasluga izmedju ostalog i tih probnih zvucnickih...

Ovih dana cemo ih zajedno ubaciti u prvi sistem, da vidimo sta ce da prikazu.

A ja krecem ovih dana da cistim VBS zicu i za te zvucnicke za main sistem, 7,65 kvadrata po polaritetu, 6 razlicitih preseka VBS zice, izolacija verovatno pamuk (ako ne bude sirova svila), trostruki plivajuci sirm od posebne bakarne pletenice (izuzetno guste) i spirale od VBS zice (sirmovi odvojeni debelim pamukom), karbonski snake-skin... Sve u full-u, pa cemo videti na sta ce sve to izaci.

Eto mog skromnog odgovora, i malo marketinga, pa da bude i anti-marketinga, valja za sapunicu... ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

E sada : [mention=16169]Aibo[/mention][mention=29606]Toza[/mention][mention=15818]Vlajo[/mention] i ostali korisnici-ljubitelji VBS-a jedno konkretno pitanje.
Sa kojim ste komercijanim zvucnickim kablovima poredili kabel proizveden od VBS-zice?
Ja nemam niti sam probao zvučnički njegov još uvek. Ali planiram do kraja godine da ga nabavim. Na poređenje će moći sa Neotech monokristalnim trakastim i Marohei koji ti je već odlično poznat.

Ako se tu pokaže dostojnim uvek može i da se donese kod tebe na ultimativnu probu, mislim ako smeš.
Link to comment
Share on other sites

@Thecoki, više se ne opterećujem time. Sa kablovima, tj konstrukcijom i poređenjima sam završio. Pojavio se bolji, ljepši, pametniji...

Akhm, pazi sad...

Ja sam meni posve ugodio. Ko hoće da proba, može, da poredi do iznemoglosti, može, mene to apsolutno više ne zanima. Jednostavno, kraj igrice.

Meni moj sistem srednje klase svira toliko dobro da me više ne zanima nikakvo unapređenje bilo čega. 

Onda mi Andrej "uvali" na probu usb kabel i ja ga zaplijenim. Ne zanima me cifra, jednostavno, neću da ga vratim, a platiću ga kad se steknu uslovi.

Nedugo zatim pošalje mi rca interkonekt iako ja preferiram xlr i opet ista priča. Ne želim da ga vratim. Ajde sad, ako sam zaplijenio usb, ovaj ne mogu, mislim, nema smisla. Rca mogu i sam da napravim.

Ne rekoh, digitalce ne radim.

I tako... od planiranih još nekoliko stvari sam odustao i mooožda nekad, negdje i to završim, a to su napojni do letve i terminali na ampu.

Brand kablovi me odavno ne zanimaju. Pretekao sam ih skoro sve još sa neotechovim monokristalom.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod komšije Velibora smo probali prvo VBS interkonekt na Naim xs2 valjda i JBL 4312 ako se ne varam sa jangom jedinicom.

Pizdarija. Ne da je oduvao neki chord i naročito kimber, to stvarno nije za poređenje.

Onda smo postavili zvučničke, iako sam bio skeptičan da će uopšte da rade sa Naimom zbog poznatih stvari vezanih za Naim, ali su i tu pokazali raskoš u odnosu na one blentave linn kablove mada ne u toj količini kao zamjena interkonekta.

Ajde što je komšija ostao zbunjen. Zbunjen sam bio i ja kako u stvari ti JBLovi mogu dobro da sviraju.

Znam da mogu, ali je, kao i svaki put kad se zakače monokristalčići iznenađenje toliko da prosto zabezeknuto slušaš zvuk.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, sondek said:

Zainteresovan i za zvucnicke da probam.Uslov je da su savitljivi i da im svakodnevno pomeranje nije problem.

Ajaoj. Prvo probaj one što vise kod tebe i skupljaju prašinu toliko već od običnog bakra.

Kad ti Lale nudio njegove od neotecha?

Kod mene uvijek imaš za probu u dužini od 3 i kisur metara. U sapa crijevu, ali je dužina dovoljna da ih pomjeraš kako hoćeš.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Delija said:

Cek polako, pioniri...

Do Transparent-a morate prvo da prodjete pretkvalifikacije, pa kvalifikacije... Nista bez pecata.

Imate vi jos mnogo mleka da pijete do Lige Sampiona! Trnovit je to put.

 

 

:lol::lol::lol:

Tebe ću da poćeram u ćošak da klečiš na kukuruzu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...