Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 hours ago, Father said:

@Majda Samo ti računaj, a ja ću da merim. Radost večna na obe strane.

Hvala sto pises i u moje ime o "radosti vecnoj" . Nisam spominjao nikave strane nii mislim da postoje? Upravo u ovoj recenicom si definisao postojanje tih strana i odredio ih... :(

Izvini sto sam uzeo slobodu i primetio da pises o necemu o cemu ocigledno nemas dovoljno informacija. Ipak tacnost informacija je bazicna stvar i ima znacaja zar ne? Inace ne bih obratio paznju ali nije prvi put...

BTW Ako vec sam spominjes merenja, izvini ali moram da pitam koje merne uredjae imas? Verovatno osnovni unimer... Znam da zvucnike meris preko mobilnog telefona. Sto je isto OK. Sta jos?

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego da li u iec stavljas 2 ili 3 vbs viljuskice?
Isto pitanje za [mention=29606]Toza[/mention][mention=43871]Dražo[/mention][mention=16169]Aibo[/mention]
Samo 2 sam stavljao, jer na šukou već mora tako svakako. A i nismo ni u jednoj verziji strujnog koristili monokristalnu žicu za uzemljenje. Tj. zemlja dobija slabiji tretman što se tiče kvaliteta materijala od nule i faze.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Father said:

@Majda

Čitaj forum pa ćeš znati. Naporan si i maliciozan. Nemam nameru od tebe ništa da učim. Čuo sam tvoje uređaje i to mi je dovoljno iskustva za to tvoje nazovi znanje koje prosipaš.

Obicno onaj ko u konverzaciji prvi upotrebi rec maliciozan i druge epitete, time ustvari pokusava da iskljuci sebe iz toga. Sto skoro automatski znaci da je on sam upravo maliciozan.

Prethodni tvoj post, kao ovaj tvoj post to van svake sumnje i potvrdjuje.

Nisam pokusao da te obrazujem u domenu tehnicnih stvari. Samo sam primetio da postoje neke netacne stvari u tvom postu i to naveo. Ja te nista ne "ucim", samo delim informaciju u javnom domenu. Pomognem kada se od mene to konkretno zatrazi naravno ako mogu i ako znam o cemu se radi...

A ocigledno si potvrdio ovim postom i to tvoje definosanje "strana" - to znaci da je moja opaska na tu temu pre samo jednpg posta bila tacna...

Izvini ali smatram da si se ovakvim postovima pokazao kao veoma bezobrazan pa jednostavno moram da napisem ovo : svakom coveku ko je citao tvoje postove jasno je da je tvoje misljenje skoro o bilo cemu ultra irelevantno. BTW kod tebe je relativno duze vreme bio jedan uredjaj koji sam napravio i u tvojoj temi si rekao da po tvom mislenju radi dobro...

 

Link to comment
Share on other sites

@Toza Jesam, kabal je praktično bio gotov kada si pisao o foliji, tako da nije više bilo nazad. A na to sam potrošio najviše vremena. Ali znam da je već još jedan VBS LAN u planu, pa ako prihvati ovaj savet, biće to zanimljivo uporediti na kraju.

Inače, moram reći da posle 30ak sati rada i dalje menja karakter. Ništa od usviravanja na brzaka.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Majda said:

Izvini ali smatram da si se ovakvim postovima pokazao kao veoma bezobrazan pa jednostavno moram da napisem ovo : svakom coveku ko je citao tvoje postove jasno je da je tvoje misljenje skoro o bilo cemu ultra irelevantno. BTW kod tebe je relativno duze vreme bio jedan uredjaj koji sam napravio i u tvojoj temi si rekao da po tvom mislenju radi dobro...

Super si, baš nisi bezobrazan.

Vidi, da ja tebi kažem ko je bezobrazan. Bezobrazan je onaj koji ojadi čoveka za uređaj ožičen trulim kablovima iz kineskih igračaka.

Tvoj uređaj je bio najblaže rečeno neispravan u zvučnom smislu kada mi je poklonjen. Hteo sam odmah da ga vratim, ali mi je rečeno da probam da uradim šta god sa njim samo da prosvira. Samo sam mu zamenio tvoje trulo ožičenje i oživeo je. Nažalost samo dobro, što sam mnogo bolje shvatio, kada sam ponovo upalio svoj preamp.

Čovek koji nema blagog pojma o važnosti ožičenja i daje sebi za pravo da koristi takav trulež u svojim uređajima, ne može meni da drži predavanja o kablovima i konstrukciji istih.

Drži se ti elektronike i četke i daleko ti lepa kuća.

Link to comment
Share on other sites

@Majda

Vidim da ti se tresu ruke dok pišeš. Uređaj je ispraćen sa tim tvojim lošim lemom na tranzistoru. Zbog uvreda koje si mi u tom telefonskom razgovoru uputio zbog zamene žica, odlučio sam da te zaobiđem.

Oladi malo čovek si u godinama. Ja ću tebe na ignore da se ne bi sretali ni na ovom forumu.

Prijatno.

Link to comment
Share on other sites

Koje uvrede?

Ja sam ti samo rekao da tu nema dugackih vodova i da mislim da to nema potrebe da se manja ali da cu i to da zamenim ako zelis. Kao i konektore. Sa tim sto mozda necu moci to da uradim za jedno radno vrema i da nosis uredja kusci istog dana... Cini mi se da si ti vec menjao te zice i da je posle toga jedan kanal prekidao sto nije bio slucaj pre toga. Sada se vise ne secam...

kada je bilo ko izlozen ovakvim laznim stvarima u javnom domenu nije uopste prijatno. Sam mozda onom ko te gluposti pise...

(U svakom slucaju imam jos jedan primerak tog riaa preampa i svako ko zeli moze da ga dobije i poslusa. Ne kazem da je nalbolji na svijet, ali sigurno nije ovako kako se pise sada u odnosu na ranije pisanje istog autora...)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...