Jump to content


Monokristalni bakar II sezona


Thecoki

Recommended Posts

1 hour ago, laky said:

hvala ali tesko je naci taj stari rg ove sto sam gledao imaju kako da nazovem polu alu sirm samo malo uvrnuto okolo.

Televes kabel T100, serije 2141 i 2155, ima odlican bakarni sirm, kao i vrlo korisnu bakarnu foliju tretiranu sa jedne strane poliesterom. Moze se naci po nasim online radnjama na metar.

Ali je najeftiniji u ICP Nis, s tim da oni prodaju samo na kolut od 100m (uz dodatnu molbu vlasniku (Dragan) da prodaju fizickom licu). Ja sam uzimao kod njih, s obzirom na kolicinu sirma koja mi je bila potrebna za sve kablove. Sirm se siri do nekih 12-13mm u precniku, i nije onako jadan kao na starim rg kablovima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 487
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slažem se sa tim šta je dovoljno, ali u praksi se uvek pokazalo da je preterano mnooogo bolje. Matematika je jedno, a Audio nešto sasvim drugo.

To je kao da se kaže da je dovoljno obezbediti bilo kakve gume za kišu na trci F1. Naravno da će bolid ići stabilno do izvesnog nivoa vožnje, ali šta ćemo kada se pojavi potreba za vrhunsku vožnju i više rizika. ;)

Nismo mi ovde domaćica vizač u analogiji Automobila sa Audio-m. Mi cedimo svaki elektron i dajemo mu smisao zašto postoji.

Zato bih zamolio ..... BEZ OPUŠTANJA! :P

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Father said:

ali šta ćemo kada se pojavi potreba za vrhunsku vožnju i više rizika

U smislu prenosa podataka u audio streamingu se to neće desiti, audio stream traži jako mali protok za današnje standarde, opet, bitnije je obezbediti kabel od smetnji. Ja tu ne očekujem probleme (opet to nije garant da ih neće biti), parice se uvrću zbog poništavanja indukcije koja ima velikog uticaja na 100 m, na 1 m, verujem da neće biti ama baš nikakvih problema...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, somilenko said:

U smislu prenosa podataka u audio streamingu se to neće desiti, audio stream traži jako mali protok za današnje standarde, opet, bitnije je obezbediti kabel od smetnji. Ja tu ne očekujem probleme (opet to nije garant da ih neće biti), parice se uvrću zbog poništavanja indukcije koja ima velikog uticaja na 100 m, na 1 m, verujem da neće biti ama baš nikakvih problema...

Jel neko od "vernika" uopste probao ultra jednostavan test koji sam pomenuo vise puta - "cupanje" kabla u sred reprodukcije i slusanje bez tih famoznih "smetnji" dok se ne isprazni buffer?

Ili je to dogma i kraj... A jeretike na lomacu :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aibo said:

Videćemo, čućemo... iza moje twist tehnike stoji neka logika koju me mrzi da obrazlažem.

Ja sam u duši hipik i zalažem se za prirodan flow energije, žice koje nisu mehanički stresirane, puštao im se mocart dok su motane u organski pamuk... :)

Šta god da mu radiš foliju zaobiđi.

Ako želiš vrhunske "performanse", onda bez folije. Samo širm.

Link to comment
Share on other sites

Folija kod svih kablova, a naročito digitalnih unosi nekakvu distorziju, zaobljava krajeve nota... unosi nekakav šum i rasplinutost.

Jednostavno, zvuk ne "diše" kako treba. Kao da ta folija emituje sa zakašnjenjem refleksije koje se miješaju sa glavnim signalom.

Doduše, fokus može biti bolji, ali izvan njega ostaje razlivenost. 

Akvarel.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Jel neko od "vernika" uopste probao ultra jednostavan test koji sam pomenuo vise puta - "cupanje" kabla u sred reprodukcije i slusanje bez tih famoznih "smetnji" dok se ne isprazni buffer?

Ili je to dogma i kraj... A jeretike na lomacu :)

Imam neki osecaj da ce odgovor biti u fazonu:"Jedinicu i nule u baferu su ucitane dobrim mreznim kablom, i bolje se od onih ucitanih losijim kablom." B)

Link to comment
Share on other sites

Који је попречни пресек тог проводника?

корак парица је дефинитивно важан сегмент, проверено у пракси.

постоји начин када се ширм не везује за конектор (то прави одређену звучну разлику) и тада нпр.Cat6a кабл испуњава стандард Cat6. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Jel neko od "vernika" uopste probao ultra jednostavan test koji sam pomenuo vise puta - "cupanje" kabla u sred reprodukcije i slusanje bez tih famoznih "smetnji" dok se ne isprazni buffer?

Ili je to dogma i kraj... A jeretike na lomacu :)

Kad iščupaš kabl, nema razlike sigurno, ali će nadrkani Ethernet kabl napuniti buffer kvalitetnijim signalom.:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...