Jump to content


Tascam da-30 mkII Error 01


Zburic

Recommended Posts

Cao drugari jel moze jedna pomoc. Imam dat plejer Tascam DA-30 mkII i kad ubacim kasetu posle par sekundi izbaci gresku Error 01 na google sam trazio sta je greska i kaze da je greska u mehanizmu ucitavanja trake. Pa bih vas zamolio ako je neko imao taj problem ili zna nekog koje iz Novog Sada i okoline da mi resi proble . Jos da dodam kad sam otvorio da vidim mehanizam ispao je deo gumice i u servisnoj knjizici nemogu da nadjem gde je mogla da stoji ta gumica saljem slike i video da vidite o cemu se tacno radi.

 

 

 

1631897396625.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Zburic said:

Samo da te pitam tu gumicu sto si zaokruzio jel to ta zupcasta i gde da je nabavim.

I ako je zubasti remen mozes li mi reci ako znas koje su dimenzije posto sam nasao u mgelktroniku. Aj ako ti nije tesko i znas sve dimenzije svih tih remena da mi napises pa da to kupim. Hvala ti i na ovim slikama. Ja sam skinuo original servisnu knjizicu ali slabo se razumem u nju posto nisam elektronicar nego volim te hifi komponente pa ta ko malo nesto probam da popravim.

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Zburic said:

I ako je zubasti remen mozes li mi reci ako znas koje su dimenzije posto sam nasao u mgelktroniku. Aj ako ti nije tesko i znas sve dimenzije svih tih remena da mi napises pa da to kupim. Hvala ti i na ovim slikama. 

Појма немам за димензије али то се лако утврди мерењем само што је потребно извадити комплетну механику напоље.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...