Jump to content


Prepravka Weltron 2007


Mirkons87

Recommended Posts

7 minuta ranije, giZ_Mo said:


 

 


Ако си из престонице могу да ти понудим на пробу батеријски ММ преамп ако набавиш неки модернији уградни грамофон emoji106.png

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока
 

 

E hvala puno na ponudi, ali nisam, iz NS-a sam.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, giZ_Mo said:


 

 


Ако си из престонице могу да ти понудим на пробу батеријски ММ преамп ако набавиш неки модернији уградни грамофон emoji106.png

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока
 

 

E hvala na ponudi 😊 Ali nisam , iz NS-a sam

Link to comment
Share on other sites

@Mirkons87 Samo napomena da nije to samo da se stavi neki drugi gramofon, treba videti da li može da se obezbedi odgovarajuće oslanjanje celog gramofona i povezivanje na napajanje kao i ugradnja predpojačala za zvučnicu i povezivanje na pojačalski deo - ako većinu stvari ne možeš sam da uradiš, onda se verovatno ne isplati išta budžit.

Link to comment
Share on other sites

RIZ  Zagreb  je  koristio  nekoliko  BSR  sasija  za  svoje  gramofone...

Kolegi  za  Weltron,  ustvari  treba  sasija  BSR 128 koja  koristi  MM  glavu  Shure  M75 6S...

Cuvena  TOSCA  HI_FI..image.png.6b977c2996fb9d4def9f2f904755b35c.png

BSR  128  je  po  dimenzijama  i  sa pogonom  rolerom   passent  za  zamenu.. Da  i  dalje  postoji  servis RIZu Mutapovoj, majstor bi  ti  izmenu  uradio  dok  kafu  i  cigaru   ubijes..😄

https://www.google.com/search?q=turntable+BSR+128&client=firefox-b-d&channel=trow5&sxsrf=AOaemvLLwq-CT4gr2ZU5VN8OXuZk71oVyQ:1632042270529&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjIw6ue14rzAhWMiqQKHXX2B38Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1280&bih=871&dpr=1

Na  izboru  imas  i  sasiju  Garrard  SP 25  koja je  istih  dimenzija table  a  koristila  ih  je  firma  ISKRA-Kranj.

Sretno! 

P.S.  Secam  se  proizvoda   Weltron.  Prodavali  su se krajem  70-ih godina proslog  veka,  kod  istog  zastupnika, kao  i  za Marantz, u  Zagrebu..

VELEBIT...Draskoviceva ul...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Treba skroz otkačiti preamp za kristalnu glavu i zakačiti izlaz MM phono preampa direktno na preklopnik. Najlakše je secnuti štampu gde treba ili izvaditi sprežne kondenzatore. Šemu bi valjalo imati.

Зашто би губио време када већ има улаз.

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, lokomotiva said:

RIZ  Zagreb  je  koristio  nekoliko  BSR  sasija  za  svoje  gramofone...

Kolegi  za  Weltron,  ustvari  treba  sasija  BSR 128 koja  koristi  MM  glavu  Shure  M75 6S...

Cuvena  TOSCA  HI_FI..image.png.6b977c2996fb9d4def9f2f904755b35c.png

BSR  128  je  po  dimenzijama  i  sa pogonom  rolerom   passent  za  zamenu.. Da  i  dalje  postoji  servis RIZu Mutapovoj, majstor bi  ti  izmenu  uradio  dok  kafu  i  cigaru   ubijes..😄

https://www.google.com/search?q=turntable+BSR+128&client=firefox-b-d&channel=trow5&sxsrf=AOaemvLLwq-CT4gr2ZU5VN8OXuZk71oVyQ:1632042270529&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjIw6ue14rzAhWMiqQKHXX2B38Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1280&bih=871&dpr=1

Na  izboru  imas  i  sasiju  Garrard  SP 25  koja je  istih  dimenzija table  a  koristila  ih  je  firma  ISKRA-Kranj.

Sretno! 

P.S.  Secam  se  proizvoda   Weltron.  Prodavali  su se krajem  70-ih godina proslog  veka,  kod  istog  zastupnika, kao  i  za Marantz, u  Zagrebu..

VELEBIT...Draskoviceva ul...

Kod nas nisam našao takvog majstora🤣Hvala puno na savetu, barem znam koji gramofon da tražim. Jest da sve ovo za premp mene zbunjuje, jer sam težak laik.

Ali Svi se trude da pomognu, što je skroz cool,

Hvala svima 😁

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Mirkons87 said:

 barem znam koji gramofon da tražim. 

И тај који нађеш ако га нађеш питај бога у каквом је стању, зато је и понуђен модернији грамофон а не канте + преамп.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Krca44 said:

Iskra sa Garrard gramofonom treba pogledati da gram bude model SP-25MKIV, to je idler, taj sam imao, zabavna reprodukcija.

Ako staje i moze da se napaja sa postojeceg napajanja to bih preporucio.

Našao sam već jedan takav, i to ovde kod nas, za neke fine pare. Tako da ako je dobar izbor, taj problem rešen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...