Jump to content


Prepravka Weltron 2007


Mirkons87

Recommended Posts

Pozdrav svima 😁

Novajlija, so bare with me. Elem, skoro sam došao u posed  uređaja weltron 2007. E kako sam zaljubljenik izgleda space age, želim da ga zadržim, i sredim. Šljaka fino radio i kaseta, gramofon je bio u lošem stanju, nosio sam na servis, odrađeno, mada i dalje zvuk nije to to, naspram Filipsa kojeg već imam, dosta je lošiji gramofon.

BSR C 141 je u njemu.

Pitanje koje ja imam,(nisam našao sličnu temu), je da li je moguće zameniti ceo gramofon, nekim finim dualom sličnih dimenzija, ili tako nešto. Serviser reče da ne može, mada, ne čini mi se da je nešto raspoložen za to u suštini...

Znam, za iste pare čak i manje kupim solidan uređaj, ali BiH da zadržim baš taj izgled samog aparata.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Mirkons87 said:

Pa u suštini gramofon je 33x33 ako sam dobro izmerio, ima još malo lufta da stavim nekih sličnih dimenzija, više me brine povezivanje sa pojačalima .

Који год да нађеш од модернијих грамофона а да може да стане посао ти је узалудан. Оригинални БСР 141Р грамофон се испоручивао са керамичком главом а самим тим је и улаз у преамп (Велтрон 2007) прилагођен за њу, тј. модерни грамофони са ММ главом без преправке фоно преампа тешко да ће иоле добро звучати!

Link to comment
Share on other sites

Traba ti phono pretpojačalo sa trafoom i  stabilisanim napajanjem, za ugradnju u to kutiče. Al neko malecko da stane. Plus ovo što je @giZ_Mo napisao, prepravka ulaza za tu starinsku glavu, znači obaška mnogo posla. Mislim da je uzaludno, odnosno vrednost tog zahvata prevazilazi vrednost samog uređaja, i ne verujem da će neko prihvatiti. A verovatno je potrebna i zamena svih elektrolitskih kondenzatora, eventualno servis kasetofona i zamena elektrolitskih kondenzatora u zvučnicima ako ih ima unutra. To ti je posao za zaljubljenike, par meseci mlaćenja.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Nixie said:

Ma ugradi se unutra pojačalo D klase sa bluetooth risiverom, sa Aliexprress. Puštaš muziku sa telefona, tableta, laptopa. Originalni izgled uređaja ostaje samo ništa nije u funkciji osim bluetoth pojačala.

Ma gramofon mi najbitniji od svega 🤣 Radio i kasetaš(manje više bitno,nemam kasete) ferceraju fino, ali nije to to..

Link to comment
Share on other sites

Evo ga još jedan Dual, bez kućišta, spreman za ugradnju:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/dual-gramofon/oglas/123027079

U pitanju je 1237 model sa manjim tanjirom, tako da bi trebao da stane.

Malo je štrokav i cena je nekako previše niska (2.000 din), ali na slikama izgleda ceo. :)

Kod tih Duala je jedino potencijalni problem kačenja zvučnice pošto su koristili neki svoj sistem, tako da bi bilo potrebno neko dodatno budženje ako je potrebno montirati neku standardnu ili juriti adapter.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, 空也 said:

Evo ga još jedan Dual, bez kućišta, spreman za ugradnju:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/dual-gramofon/oglas/123027079

U pitanju je 1237 model sa manjim tanjirom, tako da bi trebao da stane.

Malo je štrokav i cena je nekako previše niska (2.000 din), ali na slikama izgleda ceo. :)

Kod tih Duala je jedino potencijalni problem kačenja zvučnice pošto su koristili neki svoj sistem, tako da bi bilo potrebno neko dodatno budženje ako je potrebno montirati neku standardnu ili juriti adapter.

E hvala 😁 Videh već taj, i iskulirao sam baš zbog stanja u kom je, mada nije loša stvarčica za proveru. U suštini, dok ne probam neki da prikacim, kontam da neću znati šta mi konkretno još treba...more toys 🤣

Link to comment
Share on other sites



U suštini, dok ne probam neki da prikacim, kontam da neću znati šta mi konkretno još treba...more toys


Ако си из престонице могу да ти понудим на пробу батеријски ММ преамп ако набавиш неки модернији уградни грамофон

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...