Jump to content


Ansuz X-TC Power Switch


Father

Recommended Posts

Svakome za hi-fi pricu (hipoteticki) treba jedan i samo jedan - na endpoint-u iliti renderer-u.

Ali nije isti taj jedan ugradjeni "sirotinjski" i ovaj eksterni koji kosta koliko i ceo server sa sve tim sirotinjskim i srdacna preporuka proizvodjaca je da uz taj server sa sirotinjskim obavezno ide i taj eksterni - za naksimalne rezultate 🙃

Link to comment
Share on other sites

Zato sam ja sve vreme gledao da sklopim varijantu jedne kutije, u kojoj se nalaze kolekcija muzike na SSD-u + server + plejer (tj. renderer).

Ako ide plejbek sa diska, mreža je tu samo za kotrolu istog. Kada se napuni plejlista, uređaj može i da se otkači sa mreže i nastaviće samostalno da svira.

Ako se sluša Qobuz, pesme se u celosti učitavaju u RAM disk, tako da je sem prvih nekoliko sekundi učitavanja u RAM, playback takođe potpuno nezavistan od mreže i kvalitet bi trebao da bude jednak kao kod slušanja lokalne kolekcije na SSD-u.

Nikakvu razliku u zvuku nisam primetio kada u toku plejbeka naizmenično ubadam i izbadam mrežni kabl, tako da mi se čini da je ovako ustrojen sistem prilično imun na audiofilske svičeve i kablove. :)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Father said:

Razmisliš o kupovini D-LINK DGS-108, njegovom otvaranju i nalivanju voska za depilaciju unutar kutije, zatvaranju i "Give it a go!"

Šta može da se desi!? :lol:

 Mislim da si propustio da pogledas ceo video i vidis kljucan element koji je dodat u switch. Illuminati confirmed!

 Linus jeste malo cudan lik (da ne kazem nesto gore), ali video ima i par mreznih inzenjera koji su pregledali taj switch, plus ima blind test sa vise ispitanika. Nije samo "dodje on kaze scam".

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Mislim da si propustio da pogledas ceo video i vidis kljucan element koji je dodat u switch. Illuminati confirmed!

Ma pogledao sam sve i video neke kristalne cincilatore ... Smole i lepljenje šrafove...

Zato sam se i zezao za depilator vosak.

Ja sam svoj zaključak izveo još u uvodnom postu, a na dalje možemo i malo da se šegačimo. Koga uopšte boli uvo za ove skalamerije, ako se loše udao.

Ko ima da se ispruži za tesline kalemove u ansuzu ili kristalne cincilatore u ovom scam sviču neka uživa u boljem zvuku, ja to pozdravljam i podržavam. Kako bih uopšte čuo takvu spravu da ne poznajem čoveka kome su takve sprave pristupačne. Zato se družimo i posećujemo da nešto novo naučimo,  zabvimo se i održavamo otvoren um za nove ideje i prilike da unapredimo zvuk sistema ...

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, DejanM said:

Ovu sliku je vec jednom neko na forumu postovao, pa cu je samo ponovo postaviti, jer mislim da je jako interesantna. Radi se o unutrasnjosti ovog switcha ...

Ansuz_X-TC-inside-s.jpg

A vrlo je moguće da zapravo i jeste ovo iznutrica X-TC-a. Moja slika je D-TC, sad videh bolje.

Razlika je samo nekih 12k dollars :lol:

https://www.lowbeats.de/test-ansuz-acoustics-lan-powerswitch/

Link to comment
Share on other sites

Tip: Mrežni prekidač
Funkcija: QoS, Half Duplex Mode, Full Duplex Mode, Funkcija uštede energije
Dimenzije: 69 × 261 × 377 mm (V × Š × D)

Preporučena cijena:


X -TC - 2,400 USD
A2 - 3,600 USD
D2 - 6,000 USD
D-TC Supreme - 14,400 USD

 

X-TC poseduje regulisano napajanje IRM-10-15 od $9.65

D-TC poseduje regulisano napajanje IRM-20-15 od $12.06

(Meni ovo malo zaparalo u oči)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

Možda kada se izvade ostali delovi? Cincilatori, ferfutne i Teslini kalemovi ...

 

1219230112_AnsuzPowerSwitch1.jpg.e358d1f

 Imas vecu sliku ovoga? Interesuje me da li su cinculatori i teslini oscilatori na bilo koj inacin vezani za plocicu na kojoj je switch, ili samo stoje u kutiji?

 Takodje, je'l neko probao da iznad stavi i Teslinu Purpurnu Plocu, ili sliku Alana Cumaka?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Imas vecu sliku ovoga? Interesuje me da li su cinculatori i teslini oscilatori na bilo koj inacin vezani za plocicu na kojoj je switch, ili samo stoje u kutiji?

 Takodje, je'l neko probao da iznad stavi i Teslinu Purpurnu Plocu, ili sliku Alana Cumaka?

Ovo sve može, ali Alana Čumaka nikako, preporučujem isključivo Sai Babu :lol:

Link to comment
Share on other sites

 Ja vidim switch na plocici, dve zicice koje dovode struju i da je to povezano na blok (Switch Mode PSU)koji je ispravljac. Ovi silni kalemovi su.... negde. Vezani na nesto. Zato i pitam za celu sliku - je'l ovo negde u putu signala, ili visi?

 Cemu ovoliko napajanja za non-PoE switch? Ozbiljno pitam? \i postoji li, aman, nesto efikasnije od ovoliko zavojnica.... ?

 Iskreno dobijam tikove kad cujem za Tesline kalemove, Kvantne kontrolore i ostale marketinske budalastine. Ostajem otvoren da ovo nesto radi, ali bi za to moralo da bude negde u putu signala. :) Zato pitanje za sliku.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, nkrgovic said:

Iskreno dobijam tikove kad cujem za Tesline kalemove, Kvantne kontrolore i ostale marketinske budalastine. Ostajem otvoren da ovo nesto radi, ali bi za to moralo da bude negde u putu signala. :) Zato pitanje za sliku.

Kako je i specificiarn i prodavan poseduje power deo koji služi za nekakvu struju koja služi kao zaštita kod Ansuz kablova viših klasa (lan kablova). Lan kablovi poseduju dodatno jednu bananicu 3.5mm koja napaja neke patentirane šildove i tako dalje. MIslim da i ostali kablovi poseduju ovaj tip šildinga, i da ih je moguće vezati na power deo odakvog sviča. Nisam se udubljivao, ali i synergistic research je imao nešto slično pre par godina kao opaku foru... mislim da su odustali od toga par godina posle...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...