Jump to content


Sanjutsu


Engine

Recommended Posts

Maiden-i. Kao klinac 90-ih godina sam imao i slušao njihove sada kultne albume, još negdje imam majcu Killlers koju sam kupio u 7. razredu. Dosta kasnije iako sam  i dalje pratio rad Miden-sa prešao sam u neke mirnije žanrove roka, i sada najviše vremena slušam jazz. Na kraju krajeva i hifi setap mi naginje za tu vrstu muzike. 

I onda se 3.septembra poajavljuje Sanjutsi... Moje oduševljenje, svaka pjesma je vrijedna pažnje i dobra. Čak mi se veoma sviđa i tradicionalna keltska- Death of The Celts, za koju kritike tvrde da je najslabija na albumu.

Naslovan Sanjutsu je pravi Iron Maiden, tako sam Meidense zamišljao čitavo vrijeme. 

Al postoji jedna još bolja- Hell on Earth. Savršenstvo! Zrela, kvalitetna. Čitam preko11 minuta traje?! Meni se čini 2 minuta max, pa zašto bi je vraćao toliko puta iz početka da je tako dugačka?

Na kraju posle ovolikog oduševljenja, o produkciji. Zvučnike sam izvukao još više nego obično, nikako da dodju do vazduha. Veća Glasnoća je 50% potrebnija nego za jazz recimo?! Podrazumijeva se da sam zatvorio sve prozore i vrata da nebi komšije zvale policiju, ali album se jednostavno ne može slišati tiše. Dali je do Maiden, produkcije, mojih ušiju, ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Sve potpisujem!

 

Ovo mi najviše liči na onaj bend koji sam zavoleo zbog albuma snimljenih tokom osamdesetih.

Ni meni se ne sviđaju produkcijske intervencije na zvuku, koje su s druge strane verovatno neophodne da bi dede zvučale kao momci. 

Ali šta je - tu je. 

 

Up the Irons!

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Engine said:

Maiden-i. Kao klinac 90-ih godina sam imao i slušao njihove sada kultne albume, još negdje imam majcu Killlers koju sam kupio u 7. razredu. Dosta kasnije iako sam  i dalje pratio rad Miden-sa prešao sam u neke mirnije žanrove roka, i sada najviše vremena slušam jazz. Na kraju krajeva i hifi setap mi naginje za tu vrstu muzike. 

I onda se 3.septembra poajavljuje Sanjutsi... Moje oduševljenje, svaka pjesma je vrijedna pažnje i dobra. Čak mi se veoma sviđa i tradicionalna keltska- Death of The Celts, za koju kritike tvrde da je najslabija na albumu.

Naslovan Sanjutsu je pravi Iron Maiden, tako sam Meidense zamišljao čitavo vrijeme. 

Al postoji jedna još bolja- Hell on Earth. Savršenstvo! Zrela, kvalitetna. Čitam preko11 minuta traje?! Meni se čini 2 minuta max, pa zašto bi je vraćao toliko puta iz početka da je tako dugačka?

Na kraju posle ovolikog oduševljenja, o produkciji. Zvučnike sam izvukao još više nego obično, nikako da dodju do vazduha. Veća Glasnoća je 50% potrebnija nego za jazz recimo?! Podrazumijeva se da sam zatvorio sve prozore i vrata da nebi komšije zvale policiju, ali album se jednostavno ne može slišati tiše. Dali je do Maiden, produkcije, mojih ušiju, ne znam...

Mora glasnije da se slusa. Ja sam svojevremeno, kada je izasao ovaj album kupio, i slusao ga na Tosca 10.  Kada je ovo bilo, uf, pocetak 80-tih. Ploca je jos uvek tu, ali gramofon nemam.

IRON MAIDEN - KILLERS ( Novo!!!) - Kupindo.com (67167285)

Link to comment
Share on other sites

Ali kako sam sa ovom majcom išao u školu, moje klince sad sigurno nebih pustio :)
Imali smo dilera HM kaseta koji je snimke nabavljao iz Njemačke a mi smo se trudili da kupimo što bolju hrom kasetu da bi nam nasnimio dobru kopiju. Moje sreće kad sam se domogao originalne kasete albuma Seventh Son of a Seventh Son.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Engine said:


Imali smo dilera ...
 

Taj sektor je danasnjim klincima  "apgrejdovan" 😬

U vreme Killersa mi smo vodili bitku da se resimo uniformi u OŠ. Ja odsecem makazama rugave i na ledjima rucno precrtam Edija. To uzme maha ... i tako se resismo plavih komunjarskih uniformi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nula bodova za produkciju. Jos jedan album pravljen da se slusa u kamionu.
Idi slušaj one CD za testiranje sistema, ne maltretiraj istinske ljubitelje muzike default_wink.png
PS
Siguran sam da na tvom sistemu album brutalno zvuči, ali nećeš da nam priznaš.
Послато са SM-G960F помоћу Тапатока



Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je ipak u pitanju ono što je Arn rekao, prvo hevi metal ima svoj zvuk i produkciju, drugo, u pitanju su dede, Dikenson je operaisao kancer grla nedavno, a ipak glas zvuči odlično. Nerealno je da Zdravko Čolić ima bolju produkciju od ikone hevi metala.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da pametujete bas toliko - pogotovo ovaj sto ne bi prepoznao dobar zvuk ni da se saplete o njega.

Slusam i volim metal skoro 30 godina.

Nisam rekao da ne znaju - vec da nece.

Moze metal brutalno da zvuci.

Poslusajte malo Riverside - da cujete kako metal moze i treba da zvuci. Poslusajte Hammerfall, Nightwish, Amorphis, Opeth, Rammstein, Within Temptation...

Ovo jednostavno zvuci lose.

Nazalost - jer je muzika sjajna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...