Jump to content


Koji vintage zvucnici? .... Advent, Dynaco, Saba, AR, Sansui, Pioneer, Yamaha, Kenwood, Celestion, Technics, Whafedale .…


Dražo

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

35 minuta ranije, Nixie said:

Ovaj drugi verovatno nije loš, makar je noviji, deluje da su SEAS driveri. Ferofluid u dva kalotna drivera može biri problem. 3" kalotni mid je sigurno SEAS 76MF.

Onaj prvi ima mešano meso, SEAS, Phillips, Perless, verovatno brez FF.

Taj prvi ionako nije interesantan, piše da je samo za poznavaoce...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

100 ljudi 100 ćudi, 100 žena, ko zna koliko cipela...
Taj s75 navodno, prema review-erima zvuči lepršavo, živo i bude puna soba muzike. Imajući u vidu planirani položaj kutija zvučna slika @Dražo nije bitna a kutija sa mrežicama vrišti "vintage" i bogami dobro izgleda, a na priloženom snimku, ne zvuči uopšte loše (jeste da YT snimak nije neko merilo...) i nebi ih bilo loše čuti, verujem da bi se lepo uklopile u Dražine potrebe...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To se više odnosilo na model 120.2, navodno radi dobro samo sa njemu pripadajućim B&O kompletom.

I meni se s75 kao koncept sviđa pošto i sam koristim sličnu stvar - četvorostistemske kutije sa kalotnim tekstilnim gornjim srednjetoncem i visokotoncem (AR-90).

Naravno ja uvek navijam za Acoustic Research, neki od modela sa nekom varijantom njihovog kalotnog srednjetonca.

AR-3, AR-5 i AR3-a su previše matori, AR-10Pi i AR-11 su OK,

...ali ja bih ganjao još kasnije trosistemske modele iz serije 9 kao što su AR-91 i AR-915 (sa 30 cm bass drajverima), AR-92 i AR-925 (manje više isto to, samo sa 25 cm bass drajverima), AR-58S koji su iste kutije kao 91 i 915 samo u drugačijem kućištu (obratiti pažnju da treba da budu S a ne B ili BX), kao i još kasnije AR-78LS.

Sve ove kutije vode poreklo od legendarnog modela AR-3 i predstavljaju njegovu evoluciju.

Kao što @sondek kaže pitanje da li bi Tandberg mogao da ih dobro gura, ali možda vredi probati.

Kada se propisno osveže i eventualno apgrejduju, ovi kasniji AR-ovi mogu da zvuče dosta moderno.

Tada nemaju muljavi "topli" zvuk koji se obično vezuje za vintage starudije, već mogu da sviraju vrlo dinamično i detaljno.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dynaudio-audience-52se/oglas/122060627?filter_id=1304717989#photoBig

Samo dobro pogledati  membrane visokotonaca, ako je počelo da se mreška, zaobići.

Ako ima mnogo visokih, stave se maske, ako  ni to nije dovoljno, lako se rešava intervencijom na skretnici.

https://www.audioholics.com/bookshelf-speaker-reviews/dynaudio-52se/page-3

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, 空也 said:

 

Naravno ja uvek navijam za Acoustic Research

AR-3, AR-5 i AR3-a su previše matori, AR-10Pi i AR-11 su OK,

...ali ja bih ganjao još kasnije trosistemske modele iz serije 9 kao što su AR-91 i AR-915 (sa 30 cm bass drajverima), AR-92 i AR-925 (manje više isto to, samo sa 25 cm bass drajverima), AR-58S koji su iste kutije kao 91 i 915 samo u drugačijem kućištu (obratiti pažnju da treba da budu S a ne B ili BX), kao i još kasnije AR-78LS.

Sve ove kutije vode poreklo od legendarnog modela AR-3 i predstavljaju njegovu evoluciju.

Kao što @sondek kaže pitanje da li bi Tandberg mogao da ih dobro gura, ali možda vredi probati.

Kada se propisno osveže i eventualno apgrejduju, ovi kasniji AR-ovi mogu da zvuče dosta moderno.

Tada nemaju muljavi "topli" zvuk koji se obično vezuje za vintage starudije, već mogu da sviraju vrlo dinamično i detaljno.

 

AR 11 ima sve osim muljavi zvuk vintage zvucnika...Na hifi engine ga opisuju kao most Accurate AR speaker...Taj ispupceni srednjetonac je cudo.Vrlo detaljan i dinamican zvuk,puni sobu sjajno.Ima od nazad i preklapace kojima se srednji i visoki u par decibela mogu podesiti,prema ampu, sobi.Po meni uz malo osvezenja lako moze da ugrozi zvuk zvucnika iz A sistema. Mozda bi ih trebalo probati, verujem da bi  bolje bilo od wharfedale, a to da li im je Tandberg dovoljan videlo bi se. Recimo da tu ima smisla promenuti ozicenje jer se o tome tada nije puno vodilo racuna i naravno osveziti skretnicu vodeci racuna da se ispostuje originalni dizajn. Meni je kao i vecini taj polozaj zvucnika na zidu neadekvatan ali daje smek starih vremena kad su po kaficima visile mrge i tukle odozgo po masi. Najbolje sto sam iz te pozicije cuo su sub-sat kompleti, Jbl,Canton,Heco naravno sa odredjenim zanrovima muzike...nema tu puno hife ali ima se klubski party šmek.U takvom polozaju bi svemu dobrodosao sub jer se zbog polozaja gubi bass.

Jednu firmu niko nije pomenuo,a metalci i rockeri je jako vole, a to je Carvin Vega.

Ako neko ima bilo bi lepo da ponudi Drazi probu. On je nesebicno delio svoje uradke i uvek lepo opise sve sto prodje kroz sistem, ima ih vise,a meni se najvise svidja onaj iz radionice sa malim bookshelf spendorom zbog posebne atmosfere. Bio bi to lep uporedni vintage rewiew. Fali malo te zabave, nije ni sve u vrhunskom hifi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...