Jump to content


Roksan pojačalo vs Dynaudio zvučnici?


Narog

Recommended Posts

Oko 2 godine slusam kandy k2 sa MA bronze 5 Nije od neke pomoci za ono sto ti planiras, ali sto se tice pojacala, za mene je primetno bolje od Onkyo tx 3010 koje sam nesto kratko slusao sa istim zvucnicima. Ovde ne bih u poredjenje uvrstio jednog konfekcijskog Pioneer-a kojeg sam takodje kratko slusao sa ovim zvucnicima, jer nije ni za kakvu vrstu pordjenja.
Neko ce reci da poredim babe i zabe, ali to je ono sto ja mogu iz nekog iskustva da prenesem. Zvuk je detaljniji, meksi ali ne mutan, sa primetnim obiljem snage. Onkyo mi se nije ucinio toliko mocnim. Da ne zaboravim, slusam svasta - od klasike, preko jazz-a, akustike i rock-a do svih vidova elektronske muzike

Link to comment
Share on other sites

Baš nešto sam pratio YouTube kanale .Tu ljudi najviše imaju Roksan kandy i Dynaudio ,I Primare i22.Sada ja trebao poslušati,oba pojačala da vidim koji mi zvuk više odgovara.Mada koliko sam čitao razmišljanja ljudi.Roksan više naginje na rock muziku, Jazz..A Primare je puno finije pojačalo za klasičnu muziku, akustične gitare..Za sve žanrove.A od Dynaudio bi išao na emit 20, audience 52,. 2/7..
To bi si mogao kupiti bookshelf zvučnici sa stalcima.Volio bi ja i florstandig , samostojeće ali nažalost nemam mjesta za njih.U sobi ,dnevnom boravku,puno kauča, ormara, previše zauzimaju mjesta.Volio bih udomiti emit30, 3/7 ali to nije moguće ostvariti.U principu najviše slušam PC audio Toshiba laptop satelite i7.,sa USB kabel priključak za Dac Music Fideliiti v90,Cd player, Blue Ray.Imam, Yamaha,Sony i LG BDP ,koje ne koristim često.Imam USB kabel Audioquest forest,zvučničke QED , imam ručno pletene,od prijatelja.Znači Flac kao glavni izvor muzike.. Streaminga Radio Paradiso, nemam Deezer,Tidal..Ništa specijalno,samo volim dobru muziku,i da to zvuči korektno.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Proširi listu Dynaudio zvučnika sa Focus 160, razlika između Audience i Focus serije (pogotovo 160, 260 i 380 jer koriste još bolje drajvere) je poprilično velika.
Lično sam se uverio u razliku između Audience 72 i Focus 260, sve je bilo na strani focus 260-tke, mnogo ozbiljniji zvučnik a 160 je bookshelf verzija njega i koristi iste drajvere.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Focus serija je puno skuplja,ja govorim o početnim,entry level modelima
Koji su mi dostupni a nema ih baš puno ni u oglasima.Mislim da Dynaudio puno daje i u početnim modelima.Da ne govorim,o countour,special 40, ili confidence koji su mi nedostižni.Ne mogu si to kupiti.To je već puno ozbiljnije.Za ove entry level mora bit i skuplje pojačalo...Eto Roksan,Primare,Exspousure,Arcam....

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A52 sam slusao, doduse u manjij sobi koja je tu radila po meni za njih kod kolege sa mojim tadasnjim ampom. Naim nac 62/90 pre power kombo.Najmanji koji su imali ikad od svega 30w snage. To je jako lepo radilo. Taj amp je isto sto i nait3 i to je vise nego dosta za taj zvucnik. Sve je bilo na svom mesta uz bass kakav ne ocekujes iz tolikog zvucnika, tako da se mogla slusati bilo kakva muzika. Mislim da je tu soba samo pomagala, ali u nesto vecem prostoru se lako pridoda neki woofer ...iako ga u onoj situaciji ne bih trazio. Taj sam kombo prodao za 500eur, a i polovni zvucnici su tu negde dakle cist dokaz da se i za 1000 eura moze slusati jako lep zvuk.

Srecno sa kupovinom. Cheers !

Link to comment
Share on other sites

Focus serija je puno skuplja,ja govorim o početnim,entry level modelima
Koji su mi dostupni a nema ih baš puno ni u oglasima.Mislim da Dynaudio puno daje i u početnim modelima.Da ne govorim,o countour,special 40, ili confidence koji su mi nedostižni.Ne mogu si to kupiti.To je već puno ozbiljnije.Za ove entry level mora bit i skuplje pojačalo...Eto Roksan,Primare,Exspousure,Arcam....

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Razumeo sam da ti je budžet za zvučnike + amp 2000 e, Focus 160 se kreće oko 1200 polovan a Primare i22 je oko 600 bez DAC modula, za koji sam razumeo da ti ne treba, to je 1800 e.
To bi bio odličan kombo.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...