Jump to content


Roksan pojačalo vs Dynaudio zvučnici?


Narog

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu.Konačno sam odlučio da kupim nove zvučnike i pojačalo.Zamolio bih ljude koji imaju iskustva sa ovom kombinacijom za mišljenje i savjet,i koji su imali priliku slušati Roksan i Dynaudio zajedno. Rješio se suvišnih recivera, i skupio nešto novaca,budget mi je negdje cirka 2000 eura.Nakon dugo razmišljanja i savjetovanja i lutajući internetom.Odluka je pala na ove dvije firme.Sa time da bih prvo kupio pojačalo,tek kasnije zvučnike,ne žuri mi se ...Kakva je sinergija Roksan kandy 1 ili 2 pojačala Dynaudio zvučnicima emit 20,ili 30.Čak i starije modeli 3/7 dolaze u obzir.Otvoren sam i za nove predloge..Muzika bi se slušala u 30 kvadrata sobe,koja baš nije akustično tretirana.... Najviše preko PC foobar HD audio,spojen sa Audio Quest forest kabelima kroz Music Fideliiti v90 Dac, ponekad povežem preko coaxialni cd player Yamaha i Sony sa optičkim.Sada imam zvučnike Jamo s606 i Marantz pm66se povezani s Qed kabelima.Svira to ali staro je i želim ići na više nivoa slušanje stereo muzike.Sluša se najviše Jazz, progresivni rock,P.Floyd,, klasične muzike, akustičnog jazz-a ,gitara i piano.Ponekad filmska muzika.Hvala na savjetima i na vašem vremenu.

 

33bc0cfd2c8ee5000e8437e9f8fd608b.jpgs-l400_1630412450128.jpg

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lično nisam čuo tu kombinaciju, ali sam čuo dosta kombinacija i Dynaudio zvučnici, pogotovo taj 17W75 drajver (kojih ima 2 komada u kutiji na slici po kutiji) mogu dosta da pokažu sa pojačivačem koji može da isporuči poprilično struje i koji ima visoki damping faktor. Ono što se meni svidelo jeste kako rade sa D klasom pojačivača. U tvom budžetu su od boljih D klasa Primare i22 i Primare i25 (ako imaš finansija, protegni se do i32), možda AI snagaš ako ga negde nađeš u kombinaciji sa nekim DAC-om koji može da bude i preamp ili eventualno neki Electrocompaniet od A i AB klasa, slušao sam ih na ECI1 i ECI4, kontrole i energije je bilo, doduše, oba su bila blago modifikovana, ali se to odražavalo na karakter zvuka pre nego na njihovu sposobnost da kontrolišu zvučnike.

Ono što jeste u tvom budžetu i može biti interesantno su Primare i22 (sa ili bez DAC modula) + Dynaudio Focus 260, naravno oba polovni. To će raditi odlično, za Roksan ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Pa na par postova na engleskom forumu, spominje se kombinacija sa Primare amp.Ja sam čuo audience 42 koja me oduševila sa Roksanom K2 .Sada me zanima sa floorstanding modelima... Iskustva ljudi,položaj u prostorijama.. Pojačalo je moćno ,a ovi zvučnici traže puno zbog niže impedancije i osjetljivosti,Sa 4 ohma i 85,6 dB...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Postoji verzija Primare i22 sa DAC modulom koji se posebno dokupljivao. Zato ti je somilenko dao preporuku, sobzirom da ima na KP baš takav na prodaju, rešavaš i amp i DAC istovremeno.

V90 je loš i zastareo DAC, imao sam prilike da ga slušam

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/primare-i22-sa-dac-modulom/oglas/117937688?filter_id=1306131894

Link to comment
Share on other sites

Ja bih dodao da smo taj i22 slušali kod mene... Dok se sa mojim DACom baš nije skroz složio, sa svojom internim je pokidao, jer je sinergija očigledno fenomenalna, ja ga bukvalno ne bih kupovao bez tog modula koliko je dobar. Taj sam oglas zato jedno vreme i sam pratio... Ali meni ipak trebaju odvojene komponente pa mi ne radi posao.

Uglavnom, baš odličan zvuk za skromne novce i još ne misliš o interkonektu.

Link to comment
Share on other sites

Postoji verzija Primare i22 sa DAC modulom koji se posebno dokupljivao. Zato ti je somilenko dao preporuku, sobzirom da ima na KP baš takav na prodaju, rešavaš i amp i DAC istovremeno.
V90 je loš i zastareo DAC, imao sam prilike da ga slušam
https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/primare-i22-sa-dac-modulom/oglas/117937688?filter_id=1306131894
Hvala na preporuci, to je moj oglas, a oglasio sam ga i na forumu...
Da ne ispadne da sam sebe reklamiram, preporuku sam dao jer sam razumeo da je@Narog negde iz Hrvatske, pa sam kontao da nije sukob interesa jer bi pazario amp tamo a ne iz Srbije...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jeste za te pare.
Ljudi, gde ćete integralcem na Dynaudio floorstandere.
Integralac ili posebno amp preamp kombo nema nikakve veze sa snagom i damping faktorom (osim možda kod A klasa zbog velikih trafoa hladnjaka i generalno prostora u kućištu), ima sa međusobnim smetnjama između sekcija i korišćenjem zajedničkih napajanja i intermodulacijama između njih, ali ako je uređaj dobro urađen, i to je kako treba urađeno.
PS:@Narog da sam na tvom mestu, zaobišao bi Audience seriju i išao na Focus i to ne sve nego 260 ili 160 (oni su ti u budžetu), imaju dosta bolje drajvere od Audience serije, pogotovo visokotonac (imaju isti naziv ali nisu isti).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Kakve veze DD Momentum ima sa konstatacijom da Dynaudio ne mogu da "voze" integralna pojačala? Kao što sam i ranije napisao, sasvim su ih dobro vozili i ECI1 i ECI4 i I22 i I32 i I35, kao i Devialet Expert 200, koji su sve integralci (ili all in one).

Današnje D klase ne traže posebno kućište, ni zbog veličine ni zbog disipacije, pakuju ih u posebna kućišta samo zato što se izgleda tako bolje prodaju.

Za A klasu sam napomenuo da je druga priča, ali ovde o tome ne razgovaramo.

Link to comment
Share on other sites

Eno kod M. Groznog lepo rade Dyn 42SE na SE pojačalu 2x18W sa babuškama u sobi od nekih 25m2 (ne znam tačnu kvadraturu). Zvučnici jesu dosta modifikovani, ali ta prepravka nije imala nikakvog uticaja na minimum impedanse od nekih 3.3 oma koji je isti kao u originalu. Ne mogu da pomeraju nameštaj, ali mogu dovoljno glasno da sviraju za neko normalno slušanje.

Ono što se meni ne dopada kod njihovih jeftinijih modela (i ne samo njihovih), to su: previše mala kutija za ugrađeni bas driver (veliki Q faktor drivera traži veće kutije), skretnica prvog reda koja dovodi visokotonac u nevolje, nelinearan FR opseg i loš materijal kutije, skretnice i ožičenja.  To ne bi bila primedba, da su dosta jeftiniji.

Ozbiljan problem je pojava smežuravanja membrane visokotonaca koja se često može videti, i neizbežna je izgleda.

Ako impedansa zvučnika ne pada ispod 3oma, to bi svako korektno dizajnirano pojačalo trebalo bez problema da pogoni, sve dok se ne pretera debelo.

Link to comment
Share on other sites

Da ostanem u temi.,da ne idem naširoko i duboko.Kakva su vaša iskustva sa Roksan pojačalom?Kakav je karakter zvuka?Imali velike razlike u zvuku između Modela Kandy i Caspiana.?Ili je to English zvuk ,tipa Arcam,Rega, Audiolab.Molim vas malo više o slušnim impresijama.Za koju muziku najbolje odgovara ,Jazz,Klasiku ili akustične gitare...


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cela serija D, kao i svi novi modeli serije C, su klasa D. Dakle sve osim 316 i 326, a i za njih je verovatno samo pitanje vremena kad će u penziju.

Koliko znam, Purifi je trenutno samo u M 33 i snagašu C 298. Možda naprave neku slabiju verziju pa ga spuste i u integralce cerije C, bilo bi dobro.

Link to comment
Share on other sites

@Narog, ja slušam Roksan caspian m2 već duže vrijeme, ali ti nisam od neke pomoći. 

Jesam vrlo vrlo zadovoljan zvukom. Slušam ga sa PMC twenty 22, ali ne znam kako moje iskustvo može da utiče na tvoju odluku.

Caspian je nepretenciozno pojačalo sjajnog zvuka. Bez problema gura svašta od zvučnika, doduše nikad nisam probao ni jedan dy sa njim ali je bilo par zahtjevnih i nije bilo problema. Nije apsolutno neutralan, malo je punijeg, sočnijeg zvuka, ali je prilično zahvalan za uparivanje. 

Kod mene su po malo modifikovani i PMC i Roksan i dovedeni na neki nivo koji ni u naznakama više ne liči na fabrički zvuk, pa nisam siguran da ti komentari o zvuku išta znače.

Mislim da postoje i bolje varijantde za uoarivanje Roksana od dynaudio zvučnika. Jedna od njih je i PMC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...