Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

Aj počeću iz početka AVR imam PIONNER VSX-923, cilj mi je u jednom trenutnu za XY vremena da dodjem do sistema 7.1 zarad filmova ali mi slušanje muzike nije ništa manje bitno. Prostorija u kojoj će se nalazi ozvučenje je oko 50 kvadrata. Meni ovo nije pasija, tek sam se sada igrom slučaja zainteresovao i zarazio, imam drugu pasiju na koju trošim novac , pa mi za ovu i ne preostaje mnogo. Želim da AVR povežem i na komp i na TV. Obzirom da sam prilično ograničen količinom para kojom raspolažem , odlučio sam se za kupovinu polovih zvučnika . Trenutno na kompu imam Logitech X-620 6.1 koji ne zadovoljava moje potrebe ni u jednom smislu pa ću ih prodati. Na osnovu onoga što i je posavetovano na ovom forumu i na HI-Files forumu imam neko sitno predznanje ali ni dovoljno blizu da zadovolji ono što meni treba.
Kako mi je posavetovano za moje potrebe i shodno mom AVR-u, trebam za početak uzeti dva što bolja podnostojeća zvučnika od najmanje 6 oma. Koja je preporučena snaga ta dva zvučnika je ono što ne znam ??? Koja je u opšte preporučena snaga za bilo koje zvučnike koji mi trebaju , takodje ne znam ??? Izlazi na AVR su 150w. Da li ta dva zvučnika prva, da budu tačno 150w ili jača od toga ??? šta je bolje ? Nakon kupovine prva dva , kupio bih jedan centralni i bas, koja njihova snaga da bude kako bi se orjentaciono uklopili ??? posle bih u nekom trenutnu pazario dva satelita, pa još dva. Kada njih budem birao da budu jači ili slabiji od centralna dva ? Koji odnos snage da bude izmedju centralna dva i satelita ?
Gledam, čitam interesujem se pa onda pronadjem nekoliko varijanti na KP od onoga što bih potencijalno mogao da se uklopim i deluje mi da će možda zadovoljiti moje potrebe, a onda to napišem ovde . Ovde u mesto da dobijem komentar recimo, druže zvučnici koje si naveo ne mogu da se uklope sa tvojim AVR-om ili ne zadovoljavajutvoje potrebe za toliku prostoriju ili ta Yamahina serija se loše pokazala , potraži neku drugu( pa navedu koju) ili taj proizvodjač koji si napisao se pokazao loše, ili ta dva pada deluju veoma korektno, ako imaš vremena i volje idi pogledaj, poslušaj možda bi bili adekvatni za tvoje potrebe ..... I slični saveti.... da to se zovu saveti na osnovu iskusvta.

Odgovori koje ja dobijam, jesu ko zna u kakvom je stanju, moraš da poslušaš, moraš da uporediš, moraš više para da daš.

Ljudi meni trabaju saveti koji su se proizvodjači u cenovnom opsegu kojim raspolažem najbolje pokazali, imaju najbolji odnos cene i kvaliteta, koje serije da izbegavam jer su se pokazale loše , koja snaga zvučnika bi bila optimalna shodno mom Risiveru i prostoriji a ne savet da to moram da poslušam.

Podjimo od pretpostavke da to što se polovnmo prodaje je ispravno, a zašto od te pretpostavke, pa zato što ako nije ispravno i neko mi kaže da jeste, pa mi uvali neko *****, meni veoma žao ali nije mu pametna rabota.

Hvala PUno

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хмм, питање је да ли имају искуства са тим кутијама. Лично сам написао за модел који сам имао и знам да може испунити већу просторију. Кутија мора бити подна, већа са мин 8" бас драјверима. Добио си од Делије предлог, човек има већу просторију и навео је пример шта је може испунити.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, gvlada said:

Хмм, питање је да ли имају искуства са тим кутијама. Лично сам написао за модел који сам имао и знам да може испунити већу просторију. Кутија мора бити подна, већа са мин 8" бас драјверима. Добио си од Делије предлог, човек има већу просторију и навео је пример шта је може испунити.

Upravo ovaj odgovor sa tvoje strane je dobronameran odgovor. Ako neko nije upoznat sa kutijama za koje sam postavio pitanje jednostavno napiše da mu je nepoznato il ne napiše ništa a ne potencira na tome da se mora poslušati, da znam da mora ili bi bilo poželjno. A ako mi neko i preporuči neku kutiju pa opet je poželjno poslušati a ako ne pslušam i tek tako kupim, pa sam sam kriv.

Ali ako dobijem od vas smernice ili neki primer kao i od Delije,. ja mogu da se pozabavim, proguglam, raspitam se u krajnjem slučaju možda i kupim.

Hvala ti na iskrenom odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Jos nesto da ti napisem,   

Postavio si zilion oglasa.  Svi bezvredni. Niko od nas nece da ti kaze, kupi TO! Ovo je igra bez granica, u kojoj moras sam da citas, ucis, probas, kupis, prodas itd. Niko ovde nije dobio sve na tacnu.   Svi su ucili, ama bas svi.

Necu da se obeshrabrujem, kreni u  ove vode polako, koje su HIFI, i ovde ces uvek dobiti   odgovor. 

Srecno. I da, jos ovo. Nemoj ovde da nas prozivas, ko je i kakve odgovore dao na tvoju temu.

Nije u redu. Ovde ima odlicnih ljudi koji se razumeju u HIFI. 

Jos jednom.

Srecno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nesone said:

Jos nesto da ti napisem,   

Postavio si zilion oglasa.  Svi bezvredni. Niko od nas nece da ti kaze, kupi TO! Ovo je igra bez granica, u kojoj moras sam da citas, ucis, probas, kupis, prodas itd. Niko ovde nije dobio sve na tacnu.   Svi su ucili, ama bas svi.

Necu da se obeshrabrujem, kreni u  ove vode polako, koje su HIFI, i ovde ces uvek dobiti   odgovor. 

Srecno. I da, jos ovo. Nemoj ovde da nas prozivas, ko je i kakve odgovore dao na tvoju temu.

Nije u redu. Ovde ima odlicnih ljudi koji se razumeju u HIFI. 

Jos jednom.

Srecno.

Druže,

 

dobar poznavalac nije dobar i učitelj. ako ne znaš da podeliš svoje znanje, meni je bezvredno. Njemu koji zna beskonačno vredno i bitno. I opet se vrtimo u krug . NEĆU DA MI KAŽETE ŠTA DA KUPIM NEGO KOJI MODELI , MARKE, PROIZVODJAČI OD NAVEDENIH ZAVREDJU PAŽNJU .

I ne, neprozivam, ko želi da mi pomogne hvala, iskreno i beskonačno hvala, a ko neće da mi pomogne i njemu hvala beskonačno ali ako ne želi, ne može, ne zna da pomogne bolje da mi ne odmaže.

Vidi naj lakše je reći idi i poslušaj. I zamisli da ja odem i poslušam svaku kutiju koju vidim na oglasima ??? Pa moram da suzim izbor, da bih suzio izbor tražio sam pomoć a od pomoći dobijem idi i poslušaj. da li shvataš u kom začaranom krugu se vrtim ???

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dr.Pop said:

Druže,

 

dobar poznavalac nije dobar i učitelj. ako ne znaš da podeliš svoje znanje, meni je bezvredno. Njemu koji zna beskonačno vredno i bitno. I opet se vrtimo u krug . NEĆU DA MI KAŽETE ŠTA DA KUPIM NEGO KOJI MODELI , MARKE, PROIZVODJAČI OD NAVEDENIH ZAVREDJU PAŽNJU .

I ne, neprozivam, ko želi da mi pomogne hvala, iskreno i beskonačno hvala, a ko neće da mi pomogne i njemu hvala beskonačno ali ako ne želi, ne može, ne zna da pomogne bolje da mi ne odmaže.

Vidi naj lakše je reći idi i poslušaj. I zamisli da ja odem i poslušam svaku kutiju koju vidim na oglasima ??? Pa moram da suzim izbor, da bih suzio izbor tražio sam pomoć a od pomoći dobijem idi i poslušaj. da li shvataš u kom začaranom krugu se vrtim ???

Slusaj buraz, kako ti kazes tj. pises. Drago mi je da nas tako ovde sve oslovljavas. :). Ozbiljno. 

Vidi. Sa tvojim AVR ce se slagati svaki pristojno ocuvan zvucnik za stereo. Tu si u BGD i vidi sa par prodavaca i otidji i vidi i probaj.

Nego, koji bike vozis? Ja sam svojevremeno vozio neke. Zelja mi je bila STROM. ZA GS 1200  se nema para.

Javljaj sta si uradio.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, nesone said:

Slusaj buraz, kako ti kazes tj. pises. Drago mi je da nas tako ovde sve oslovljavas. :). Ozbiljno. 

Vidi. Sa tvojim AVR ce se slagati svaki pristojno ocuvan zvucnik za stereo. Tu si u BGD i vidi sa par prodavaca i otidji i vidi i probaj.

Nego, koji bike vozis? Ja sam svojevremeno vozio neke. Zelja mi je bila STROM. ZA GS 1200  se nema para.

Javljaj sta si uradio.

Hvala na lepom odgovoru buraz

GS 1200 nemoj da kupuješ ni ako imaš para . Izvikani BMW prepun preskupih mana, za početak kardan koji riknjava čak i dok je motor u garanciji( a onda muka do garancije za kardan jer neće da prihvate) . Prepun grad GS motora. Kako koji tatin i mamin sin dodje do nekih većih para od matoraca kupe GS...

Strom je dobra mašina pogotovo 650 se pokazao vrh, izdržljiv nije skupo održavanje , sve u svemu veoma lep, povozan i kvalitetan motor. Agregat je ugradjivan i u Suzukijevog SV 650 koji je drugačiji tip motorcikla ali agregat je extra. Ako misliš na jačeg stroma 1100kubika, nije loš ali bih pre uzeo Hondu Varadero 1100kubika , u istoj je klasi, mada malo teži i teže upravljiv van asvalta od stroma , ali ipak kvalitetniji i bolji.

Ja trenutno imam samo Harley Dina Super Glide.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dr.Pop said:

Hvala na lepom odgovoru buraz

GS 1200 nemoj da kupuješ ni ako imaš para . Izvikani BMW prepun preskupih mana, za početak kardan koji riknjava čak i dok je motor u garanciji( a onda muka do garancije za kardan jer neće da prihvate) . Prepun grad GS motora. Kako koji tatin i mamin sin dodje do nekih većih para od matoraca kupe GS...

Strom je dobra mašina pogotovo 650 se pokazao vrh, izdržljiv nije skupo održavanje , sve u svemu veoma lep, povozan i kvalitetan motor. Agregat je ugradjivan i u Suzukijevog SV 650 koji je drugačiji tip motorcikla ali agregat je extra. Ako misliš na jačeg stroma 1100kubika, nije loš ali bih pre uzeo Hondu Varadero 1100kubika , u istoj je klasi, mada malo teži i teže upravljiv van asvalta od stroma , ali ipak kvalitetniji i bolji.

Ja trenutno imam samo Harley Dina Super Glide.

Strom ja planiram. Kad tad, kao i ti HIFI. Znam sve testove. Nisam ga vozio, ali 1000 je blizu. Varadero mi se ne svidja, ali znam koncept motora . Sto kazes, mnogo je tezak, ako pamtim 281 kg.. Ima ga moj drug. Nove Yamahe su dosta dobre po izgledu... Bas dobre.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ćeš pazariti pa da se vidimo na drumu . Kao što i sam znaš, i moja pasijaje veoma skupa, kao i svaka u ostalom. zato su moje mogućnosti kod muzike ograničene.

I puno ti hvala na odgovorima. Skro si ehtra lik pa te molim za nekoliko saveta, koje ovde pokušavam da dobijem ali ne uspevam : '' Koja je preporučena snaga ta dva zvučnika je ono što ne znam ??? Koja je u opšte preporučena snaga za bilo koje zvučnike koji mi trebaju , takodje ne znam ??? Izlazi na AVR su 150w. Da li ta dva zvučnika prva, da budu tačno 150w ili jača od toga ??? šta je bolje ? Nakon kupovine prva dva , kupio bih jedan centralni i bas, koja njihova snaga da bude kako bi se orjentaciono uklopili ??? posle bih u nekom trenutnu pazario dva satelita, pa još dva. Kada njih budem birao da budu jači ili slabiji od centralna dva ? Koji odnos snage da bude izmedju centralna dva i satelita ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nesone said:

Skoro extra lik ti odgovara. Moraš buraz uši da treniraš. Evo moj predlog sa oglasa sa foruma. RS6 a kasnije sub. I jos ovo. Prodacu ti ja centralni. Imas popust pošto si biker! 

Hteo sam napisati Skroz si ehtra lik.

Mi imamo internu šalu, braća iz mog moto bratstva i ja : Bajkeri pričaju Bajke, mi smo motoristi :)))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nesone said:

Skoro extra lik ti odgovara. Moraš buraz uši da treniraš. Evo moj predlog sa oglasa sa foruma. RS6 a kasnije sub. I jos ovo. Prodacu ti ja centralni. Imas popust pošto si biker! 

Buraz, preporuka ti je skroz na mestu, ali na žalost toliko par ne mogu da se ispružim.

 

Hvala ti svakako

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, gvlada said:

Хмм, питање је да ли имају искуства са тим кутијама. Лично сам написао за модел који сам имао и знам да може испунити већу просторију. Кутија мора бити подна, већа са мин 8" бас драјверима. Добио си од Делије предлог, човек има већу просторију и навео је пример шта је може испунити.

I na ovom i na onom forumu sam skontao da ti kao i još nekoliko pojedinaca zaista ima želju da mi pomogne pa ću i tebi postaviti isto pitanje kao i nesone . Molim te za nekoliko saveta, koje ovde pokušavam da dobijem ali ne uspevam : '' Koja je preporučena snaga ta dva zvučnika je ono što ne znam ??? Koja je u opšte preporučena snaga za bilo koje zvučnike koji mi trebaju , takodje ne znam ??? Izlazi na AVR su 150w. Da li ta dva zvučnika prva, da budu tačno 150w ili jača od toga ??? šta je bolje ? Nakon kupovine prva dva , kupio bih jedan centralni i bas, koja njihova snaga da bude kako bi se orjentaciono uklopili ??? posle bih u nekom trenutnu pazario dva satelita, pa još dva. Kada njih budem birao da budu jači ili slabiji od centralna dva ? Koji odnos snage da bude izmedju centralna dva i satelita ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...