Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

Вероватно али ако си заинтересован боље да ти дам контакт преко порука на форуму па се ви договарајте шта и како. Имао сам Л80 пре неколико година и то су одлични звучници али траже простора. Л серија је квалитетнија, по мени су бољи него поменути модели Клипша и Бовера али то је индивидуално. Прављени су у Данској, колико се сећам али видећете већ. Колико знам у добром су стању али опет, видећете већ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, gvlada said:

Вероватно али ако си заинтересован боље да ти дам контакт преко порука на форуму па се ви договарајте шта и како. Имао сам Л80 пре неколико година и то су одлични звучници али траже простора. Л серија је квалитетнија, по мени су бољи него поменути модели Клипша и Бовера али то је индивидуално. Прављени су у Данској, колико се сећам али видећете већ. Колико знам у добром су стању али опет, видећете већ.

Naravno da je to stvar ukusa. Jedini mi je problem omaza, jel to je razlog zasto menjam moje dalije. Ja sam njima trenutno zadovoljan, ali u perspektivu mi je da dokupljujem zvučnike i gradim 5.1 a kasnije i  7.2, pa gledam da mi svi zvučnici u sistemu budu iznad 4 oma , tačnije od 6 pa na više. Da budem iskren nisam siguran ni kolika je omaza kod ostalih JBL serija. Gledam da se rastegnem sto vise mogu za ta dva podnostojeća kvalitetnija zvučnika a kada prodam i ako prodam dalije za za te pare kupim dva satelita i centralni. 
kada već tezim da napravim neki korektan sistemčić , da bar bude koliko toliko uskladjen i da ne preopteretim AVR pa da izgori.

Naravno kasnije kada dodjem do 5.1 ili 5.2. Trebaće mi savet kako i čime da nadogradim AVR . Jer minje to sledeća stanica ka cilju koji imam.

Link to comment
Share on other sites

Нећеш наћи кутије за ту квадратуру а да их било који авр успешно тера. Инфинити каппе такође нису за авр.

Послао сам ти контакт па ти види са њим да ли ти одговарају кутије ако желиш.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gvlada said:

Нећеш наћи кутије за ту квадратуру а да их било који авр успешно тера. Инфинити каппе такође нису за авр.

Послао сам ти контакт па ти види са њим да ли ти одговарају кутије ако желиш.

Hvala bratac

Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje, polako jurimo neki centralni , mozda neki savet ?

i onda dva zvučnika da upotpunimo 5.1,

sad ono sto me interesuje je kakav treba da bude odbos jačine recimo ta dva drga zvucnika sa ovima i da li da uzmem jos dva podnostojeća ili dva manja da stavim na zid ?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Denny said:

Idealno bi bilo da uzmeš centralni i surround iz iste serije ako si odlučio da praviš 5.1

Da, slazem se , ali ako mi izleti u trenutku kada budem imao para. Treba mi savet za opcije ako se to ne desi 😀

moj problem je sto kada namenim neke pare za odredjenu stvar to se mora u najskorijem roku za tu namenu potrošiti . Ako se slučajno desi da ostavim da skupljam pa kad bude, pare se veoma lako kod mene prebace u neku drugu svrhu. Uvek nesto iskrsne, vezano za motor ili auto, uglavnom za motor 😍😍😍

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, gvlada said:

Уз Клипш напред иде само Клипш позади и центар. Комб се не уклапају.

Hmmmm

razmisljao sam o B&W , Kef kao opciju ili Tanoy… eventualno neki Heko kao centar ?

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dr.Pop said:

 

sad ono sto me interesuje je kakav treba da bude odbos jačine recimo ta dva drga zvucnika sa ovima i da li da uzmem jos dva podnostojeća ili dva manja da stavim na zid ?

AVR resava sve, 2 kom. manja. Mada treba jos 2 manja. Pozicije 2 surr i 2 surr back( obavezni).

I 2 suba. Posle atmos itd.

"Naravno kasnije kada dodjem do 5.1 ili 5.2,"

ako ti je ovo cilj surr back  ne trebaju. Mada su znacajni surr back spkrs.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nesone said:

AVR resava sve, 2 kom. manja. Mada treba jos 2 manja. Pozicije 2 surr i 2 surr back( obavezni).

I 2 suba. Posle atmos itd.

"Naravno kasnije kada dodjem do 5.1 ili 5.2,"

ako ti je ovo cilj surr back  ne trebaju. Mada su znacajni surr back spkrs.

Na zalost, moraćes da mi to malo pojasniš. Prvo sta je Atmos ? Drugo da malo usporimo. Za sada cilj 5.1  
znači fale mi centar i dva zadnja ???

posto imam ugaonu razmiljao sam da li je mozda potencijalno ok da imam dva slabija podnostojeća ( slabija u odbosu na ove ) i pozicioniram ih sa leve i desne strane ugaone garniture ili je bolja varijanta da napravim neke police na zidu i stavim ih iza ? I koliko je bitna jacina tih zvučnika ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...