Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, Dr.Pop said:

Aj da malo ozivim temu....
 
Kao sto sam već pisao zelim da gradim sistem koji je preko 4oma, znači da mi zvičnici (podnostojeći) za početak a kasnije i ostali budu preko 8oma. Pa je došao trenutak da razmisljam o zameni Dalija.

Opet dolazim u nedoumice tačnije trazim savete za zvučnike cenovnog ranga oko 500-600e. Da li polovne, da li treba traziti neke nove ? Cene mi na kp deluju previsoke i nerealne. Vrte se isti oglasi konstantno a cene nepadaju. 
sub nebih menjao za sada . Znači trazim neka dva dobra podnostojeća zvučnika, privremeno kompatabilna sa mojim AVR om

Ne diraj nista! Samo uzivaj! 

Teraj ti tvoju makinu. Stale kise, pa vetar u kosi ispod kacige. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zek said:

Jel' to za novu sobu od 50-60m2 ???

Ako je za postojeću, ništa ne diraj dok se ne preseliš u novi prostor.

Nije za novu sobu , ali ako ne menjam ništa od postojećih, onda da trazim dva Dalijeva ili slična satelita za 5.1 ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nesone said:

Ne diraj nista! Samo uzivaj! 

Teraj ti tvoju makinu. Stale kise, pa vetar u kosi ispod kacige. :)

Hahhaha, lep i interesantan savet, ali za sada sam promenio motor i hteo malo da upotpunjavam zvuk . Voznje neće da manjka. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, zek said:

Zato što si nagovestio promenu prostora u znatno veći, tako da je bolje da skupljaš više $$$ za nove zvučnike koji će biti prikladni novom okruženju.

Е нека си му каз'о..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zek said:

Zato što si nagovestio promenu prostora u znatno veći, tako da je bolje da skupljaš više $$$ za nove zvučnike koji će biti prikladni novom okruženju.

Da budem iskren , tesko da sam spreman dati za dva zvučnika ni sada ni kasnije više od 600,700e. Tako da bih sa tim novcem sada planirao da zvučnike koje kupim budu prilagodjeni prostoru od oko 40-45m2 . Jedini je problem sto ako ne kupim sada ili u neko dogledno vreme, novac koji imam ode u drugu svrhu. Uvek se nadje neka rupa koju treba zakrpiti 😁

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Dr.Pop said:

Mislio sam na neke kipstich-e , pa da kasnije jurim neke satelite uz njih

Ja sam mislio na više od 8 oma, takvi zvučnici (obično 16 oma) se više i ne prave. Uglavnom se sve više prave zvučnici od 4oma, pa pri kupovini pojačala, risivera itd. voditi računa da može da radi pouzdano na 4oma. U principu svaki će da radi na 4oma ako se ne odvrće mnogo. Neki zvučnici od 8 oma imaju padove impedanse i ispod 4oma, 4 omski i do 2 oma idu, to je baš teško opterećenje za izlazni stepen,  tako da treba uvek biti oprezan, proveriti pre kupovine koliko je god moguće stvarno stanje, recimo ima li negde snimka impedanse, to puno govori.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nixie said:

Ja sam mislio na više od 8 oma, takvi zvučnici (obično 16 oma) se više i ne prave. Uglavnom se sve više prave zvučnici od 4oma, pa pri kupovini pojačala, risivera itd. voditi računa da može da radi pouzdano na 4oma. U principu svaki će da radi na 4oma ako se ne odvrće mnogo. Neki zvučnici od 8 oma imaju padove impedanse i ispod 4oma, 4 omski i do 2 oma idu, to je baš teško opterećenje za izlazni stepen,  tako da treba uvek biti oprezan, proveriti pre kupovine koliko je god moguće stvarno stanje, recimo ima li negde snimka impedanse, to puno govori.

Onda verovatno i razmisljam u ispravnom smeru. Ako deklarisani na 8oma spadaju i ispod 4 oma, onda deklarisani na 4oma spadaju i do 2 oma. Obzirom da je moj AVR deklarisan na 6-16oma, bolje da zvucnici vise deklarisani kako bih ga manje opterećivao!?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gvlada said:

За 700е једино неке веће Инфинити Каппе.

Hvala na savetu, u opste ih nisam uzimao u obzir, tačnoje totalno sam ih prevideo. Ono sto sam otprilike gledao je :

KLIPSCH 62mk2

Canton GLE 490 ; ERGO 91 ; Canton ERGO RC-L ; Canton Karat M 80 DC ; 

Quadral Corun MK IV

B & W 684

Razmisljam mozda i o nekom JBL-u ali ne znam sta bih gledao. 
Klisch i B&W su mi mozda najinteresantniji ali sada ću debelo da uzmem u obzir infiniti 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gvlada said:

Другар има јбл л80 који не користи а то је кутија за 40+ квм. Мислим да би био добар за ту већу просторију.

Jel voljan da ih proda ? U kakvom su stanju ? I samo da nisu varijanta koja se proizvodila u kini. 

kakav je JBL u odnosu na klipstich i b&w kada govorimo o kvalitetu kutija. Zvuk znam da je drugačiji . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...