Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

47 minuta ranije, Dr.Pop said:

Sve se prilično zakomplikovalo, meni bi splinter trebao da jedan ide u avr a drugi u Monitor od kompa a drugi kraj u HDMI od kompa.

Nadam se da sam dobro razumeo ?

Ali to mi je sada manja briga, veća mi je briga povezivanje TV a i AVRa.

Ako dobro shvatam ovu sliku sa Manuala

  Povezivanje sa TVom.pdf 405 kB · 2 downloads

Imam tri opcije da povežem AVR sa TVom

1 -HDMI out sa AVR-a na HDMI od TV , ali moraju biti ARC što je izgleda problem kod mog TV-a, jer ni na jednom ne piše HDMI ARC

2- Moraju biti spojeni i digitalni i coaxijalni kablovi, a ja na TVu imam samo Coaxial a ne i digotalni izlaz

3 varijanta Analogni audio OUT na TV što ja takodje nemam a na AVRu imam IN.

 

Tako je po manualu date opcije povezivanje

Ma biće i Splinter i Nindža Kornjače, samo da savladaš korišćenje tog risivera...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 sati ranije, Dr.Pop said:

Imam tri opcije

Imaš jednu opciju koliko vidim:

1. Iz MTS modema HDMI u AVR

2. Iz PC HDMI OUT u AVR

3. HDMI OUT iz AVR u TV

4. SPDIF koaksijalni OUT iz TV u AVR.

To ti je po uputstvu, svu ulazi u AVR, a on šalje sliku u TV i zvuk u zvučnike. I onda:

1. Da bi na TV gledao PC, na AVR treba da odabereš HDMI ulaz sa PC.

2. Da bi gledao TV program, na AVR treba da odabereš HDMI ulaz sa MTS modema.

3. Da bi slušao zvuk sa TV na AVR treba da odabereš taj digitalni SPDIF ulaz na AVR.

Druga opcija za audio signal sa TV je da se digitalni audio umesto sa SPDIF out na TV (koaksijalnim kablom), dovede sa MTS modema optičkim kablom na digitalni TOSLINK ulaz AVR. Za ovo nisam skroz siguran, ali trebalo bi da funkcioniše.

I da se nabavi daljinski kako se ne bi šetalo do AVR kad god nešto treba odabrati od ulaza.

Za ovo su potrebna 3 HDMI kabla i jedan koaksijalni SPDIF (odnosno u varijanti sa MTS modemom za audio jedan optički TOSLINK).

Nek me neko ispravi ako grešim. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ako se povežu PC i MTS modem preko HDMI kablova na AVR, i potom AVR na TV opet preko HDMI, neće trebati ni SPDIF veza TV sa AVR. Ta SPDIF veza verovatno služi kad se gleda TV nezavisno, recimo preko antene ili klasične kablovske veze da se sluša zvuk sa TV-a na AVR, jer drugačije ne može pošto TV nema HDMI izlaz. I onda samo daljinskim (koga nema za sada) prebacuješ PC ili MTS.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Nixie said:

Imaš jednu opciju koliko vidim:

1. Iz MTS modema HDMI u AVR

2. Iz PC HDMI OUT u AVR

3. HDMI OUT iz AVR u TV

4. SPDIF koaksijalni OUT iz TV u AVR.

To ti je po uputstvu, svu ulazi u AVR, a on šalje sliku u TV i zvuk u zvučnike. I onda:

1. Da bi na TV gledao PC, na AVR treba da odabereš HDMI ulaz sa PC.

2. Da bi gledao TV program, na AVR treba da odabereš HDMI ulaz sa MTS modema.

3. Da bi slušao zvuk sa TV na AVR treba da odabereš taj digitalni SPDIF ulaz na AVR.

Druga opcija za audio signal sa TV je da se digitalni audio umesto sa SPDIF out na TV (koaksijalnim kablom), dovede sa MTS modema optičkim kablom na digitalni TOSLINK ulaz AVR. Za ovo nisam skroz siguran, ali trebalo bi da funkcioniše.

I da se nabavi daljinski kako se ne bi šetalo do AVR kad god nešto treba odabrati od ulaza.

Za ovo su potrebna 3 HDMI kabla i jedan koaksijalni SPDIF (odnosno u varijanti sa MTS modemom za audio jedan optički TOSLINK).

Nek me neko ispravi ako grešim. :crno-na-belo

Oooooooo yeeeeee

Drugari ovo je bila dobitna kombinacija na lotou

Najzad povezano i radiiiiiii

Nisam samo povezao PS jer nemam dovoljno HDMI kablova. 

Kupio sam i Splinter za PS da mogu da povežem i monitor.

HVALA

Neizmerno hvala

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Nixie said:

Ja mislim da ako se povežu PC i MTS modem preko HDMI kablova na AVR, i potom AVR na TV opet preko HDMI, neće trebati ni SPDIF veza TV sa AVR. Ta SPDIF veza verovatno služi kad se gleda TV nezavisno, recimo preko antene ili klasične kablovske veze da se sluša zvuk sa TV-a na AVR, jer drugačije ne može pošto TV nema HDMI izlaz. I onda samo daljinskim (koga nema za sada) prebacuješ PC ili MTS.

TV sam morao da povežem sa AVR om i HDMI out sa TV-a i coaxijalnim , MTS modem sam povezao na HDMI 4 ulazu i na njemu sam dobio sliku i ton. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/3/2021 at 4:47 PM, nesone said:

Bajkeru gde si? Rade li svi uredjaji po PS? Gde su utisci :)

Pa i nisam nestao, tu sam povremeno, pratim dešavanja na forumu. da budem iskren uglavnom je sve onako kako bi trbalo, manje više. Ton sa TV-a mi baš i nije toliko zadovoljavajući, ali sve ostalo je ok. Kada slušam radio preko resivera zvuk je super i po mom ukusu, čist, lep više sam nego zadovoljan, pogotovo kada je neka dobra stanica u pitanju( pričam o internet rdjiu), preko kompa sam takodje zadovoljan zvukom i onim što dobijam.

Kada kažem zadovoljan, mislim za sada, siguran sam daću za recimo godinu dana početi sa nekim malim promenama , ali polako, nigde ne žurim :);) :) 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, nesone said:

Nemas uopste potrebe sa TV.  Sve je to jadno. Bajkeru sa PC-a i uzivaj.

Da budem iskren, zaista uživam u zvuku, i da se ne lažemo zarazili ste me, sve bih sada hteo nešto još, više, bolje...

ali polako.

za sada ovo što imam i ne korisim u predvidjenom prostoru .

Dnevna soba mi je veličine recimo 5*6m a tek treba u narednom periodu da se osposobi prostorija od nekih 50-60m2, gde bi uredjaji stojali i služili za druženje moj moto Bratstva .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Aj da malo ozivim temu. 
Vreme prolazi, utisci se slezu a apetiti rastu, kao sto ste mi u ostalom i pričali. 
za sada imam one Dali zvučnike sa centralnim i dobio sam SUB canton As 25. Nije to lose i daleko od toga da mi se zvuk ne svidja ali kao sto rekoh apetiti rastu. 
Kao sto sam već pisao zelim da gradim sistem koji je preko 4oma, znači da mi zvičnici (podnostojeći) za početak a kasnije i ostali budu preko 8oma. Pa je došao trenutak da razmisljam o zameni Dalija.

Opet dolazim u nedoumice tačnije trazim savete za zvučnike cenovnog ranga oko 500-600e. Da li polovne, da li treba traziti neke nove ? Cene mi na kp deluju previsoke i nerealne. Vrte se isti oglasi konstantno a cene nepadaju. 
sub nebih menjao za sada . Znači trazim neka dva dobra podnostojeća zvučnika, privremeno kompatabilna sa mojim AVR om

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...