Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gvlada said:

Неки тв не прослеђују сигнал који добију даље. Нпр кабловски рисивер на тв али тв неће да проследи звук на диг излазу док хоће ако се користи интерни тјунер или апликација код смарт тв.

Ако имаш кабловски рисивер, повежи његов спдиф на авр.

Kablovski resiver povežem preko SPDIF ( Optički kabal ) ?

A TV ?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gvlada said:

То је тип диг везе - спдиф а преноси се струјом преко коаксијалног или светлошћу преко оптичког кабла.

Ulaz je za optički kabal. priključio sam ga i sija, i na MTS modem, resiver , ne znam šta je i na AVR. i šta sad ?

Link to comment
Share on other sites

Ko zna šta se dešava kod tebe. Pozajmi neki neki CD/DVD plejer ili bilo šta što proizvodi muziku a da ima optički ili SPDIF izlaz. To mora da radi ako je ispravan risiver. Tu nema oće-neće, jer su oba izlaza stalno aktivna. Neki modeli imaju samo optički izlaz.

Link to comment
Share on other sites

Podešavanje AVR a je u principu noćna mora za svakog prosečnog korisnika sa ovih prostora a i šire. Čitanje uputstva, po deset puta se vraćajući na istu stvar. Sad će se javiti oni kojima je to ......n dim, ali je objektivno tako. I sam sam imao tri AVR a, poslednji je imao čitave lavrinte menija i podmenija................
Moram da priznam da sam samom pojavom AVR ova, kad sam ih postao svestan, bio fasciniran. Onako veliki, lepi, teški....................

Dakle javlja mi se da je u ovom slučaju najklimavija noga upravo AVR! Prodaj ga i kupi neko pojačalo sa jeftinim DAC om i bićeš srećan.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih prvo posvetio pažnju tome da AVR proradi sa nekim drugim izvorom digitalnog signala, ako neće onda nije ispravan ili nije podešen kako treba. Možda je deo problema oko podešavanja u nemanju daljinskog za isti, ali sumnjam. Ako se to čudo koristi samo za slušanje muzike na dva kanala, stvarno je AVR 7.2 loš izbor za tu namenu. Ne zato što veći deo tog sokoćala neće ništa korisno raditi, nego zato što će zvučati lošije nego stereo pojačalo iste cene.

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi i da proba, ako postoji mogucnost stelovanja samog AVR bez daljinskog. Bar ja mogu kod mojeg AVR. 

Bajkeru, ovo sto Nixie predlaze,  uradi. Prodaj AVR i  kupi inegrisani pojacivac, navikni se na stereo i uzivaj. Bices izuzetno zadovoljan.

Vreme ce ti kasnije pokazati da li da ides na HT.  Mozes i preko pojacivaca da slusas  filmove.  Doduse stereo, dobro je i to. Mnogo bolje  nego sa plasticnih kutija i PC-a. Do tada ces steci osnove i videces sta zelis. Do tada citaj forum, i obavezno uvek pitaj, pitaj ovde.

To ti je moj druze jako skup hobi, ako zelis da dobijes  pravi  HT.  

Nego opravi li majstor PC?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nesone said:

Trebao bi i da proba, ako postoji mogucnost stelovanja samog AVR bez daljinskog. Bar ja mogu kod mojeg AVR. 

Bajkeru, ovo sto Nixie predlaze,  uradi. Prodaj AVR i  kupi inegrisani pojacivac, navikni se na stereo i uzivaj. Bices izuzetno zadovoljan.

Vreme ce ti kasnije pokazati da li da ides na HT.  Mozes i preko pojacivaca da slusas  filmove.  Doduse stereo, dobro je i to. Mnogo bolje  nego sa plasticnih kutija i PC-a. Do tada ces steci osnove i videces sta zelis. Do tada citaj forum, i obavezno uvek pitaj, pitaj ovde.

To ti je moj druze jako skup hobi, ako zelis da dobijes  pravi  HT.  

Nego opravi li majstor PC?

:wave2

Hvala bratac na savetu ali ne želim samo stereo zvuk, želim u nekoj doglednoj budučnosti da slušam dobar 5.1 a kasnije i 7.1 zvuk za filmove. Sad kada sam počeo neću da se razočaram i odustajem. nisam takav po prirodi.

Veliku većinu stvari i mogu da naštelujem bez daljinca ali neke zahtevije funkcije mi nisu dostupne. 

 

Što se tiuče PS imam problem. da popravio sam ga tačnije napakovao drugi sa nešto starih komponenti kako me ne bi izašlo preskupo je sam se već istrošio, pri tom sredjujem i auto za zimu( havarija od troškova). Medjutim problem je kratkotrajan i rešiv, nadam se najkasnije do kraja naredne nedelje. Stvar je u tome da sada imam neku integruisanu grafičku koja ima dva izlaza 1 je HDMi a drugi RGB . Do sada mi je svaki komp bio povezan sa monitorom preko RGB izlaza ali sada neće da radi. pa moram da povežem monitor i komp preko HDMia. Naravno ima samo jedan. pa ne mogu da povežem AVR i PS . :)

Link to comment
Share on other sites

Pošto je u planu AV sistem, onda treba svakako utvrditi funkcionalnost SPDIF/TOSLINK ulaza. Bilo kojim uređajem koji ima te izlaze. Za PC postoji SPDIF "kartica" a postoje i HDMI/SPDIF  i HDMI/2xHDMI splitter-i. Mislim da je ovo poslednje najbolja opcija za AVR,  a SPDIF možda univerzalnija jer može ići na neki DAC ili pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2021 at 2:17 PM, gvlada said:

Друга слика тв панела, први конектор где пише коаксијал. Слика авр панела, скроз десно, поред струјног иец конекторе, изнад звучничких исто пише коаксијал. Ту повежеш коакс спдиф кабл. У подешавањима треба доделити тај улаз неком имену нпр двд, тв, цд итд.

Ako sam uspeo da pronadjem kako treba taj coaxialni ulaz ima dodeljeno ime CD

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Dr.Pop said:

Koliko se sa slike vidi, ploča nema optički digitalni izlaz, a nešto ne mogu da vidim da li na samoj ploči postoje konektori za SPDIF (izgleda da ni toga nema).

Ostaje ti samo opcija da PC vežeš analognom vezom sa kablićem koji ima 3,5mm bananicu na kompu i dva RCA utikača na AVR strani.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, zek said:

Koliko se sa slike vidi, ploča nema optički digitalni izlaz, a nešto ne mogu da vidim da li na samoj ploči postoje konektori za SPDIF (izgleda da ni toga nema).

Ostaje ti samo opcija da PC vežeš analognom vezom sa kablićem koji ima 3,5mm bananicu na kompu i dva RCA utikača na AVR strani.

Ima S/PDIF na ploči.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Nixie said:

To bi bila varijanta sa HDMI. Znači signali se dupliraju, jedan ide u TV drugi u AVR. 

Sve se prilično zakomplikovalo, meni bi splinter trebao da jedan ide u avr a drugi u Monitor od kompa a drugi kraj u HDMI od kompa.

Nadam se da sam dobro razumeo ?

Ali to mi je sada manja briga, veća mi je briga povezivanje TV a i AVRa.

Ako dobro shvatam ovu sliku sa Manuala

 Povezivanje sa TVom.pdf

Imam tri opcije da povežem AVR sa TVom

1 -HDMI out sa AVR-a na HDMI od TV , ali moraju biti ARC što je izgleda problem kod mog TV-a, jer ni na jednom ne piše HDMI ARC

2- Moraju biti spojeni i digitalni i coaxijalni kablovi, a ja na TVu imam samo Coaxial a ne i digotalni izlaz

3 varijanta Analogni audio OUT na TV što ja takodje nemam a na AVRu imam IN.

 

Tako je po manualu date opcije povezivanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...