Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da definitivno ne mogu da povežem TV preko HDMi kabla. AVR je povezan kablom na TV na HDMI 1   Na AVRu recimo slušam neki radio, naravno kada na TV u odaberem izvor signala i prebacim na HDMI 1 on mi prikaže sliku sa AVR-a.

Ali kada na AVR-u promenim na TV ne dešava se ništa...

IMG_20211008_215913081.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 8.10.2021. at 22:14, Dr.Pop82 said:

Mislim da definitivno ne mogu da povežem TV preko HDMi kabla. AVR je povezan kablom na TV na HDMI 1   Na AVRu recimo slušam neki radio, naravno kada na TV u odaberem izvor signala i prebacim na HDMI 1 on mi prikaže sliku sa AVR-a.

Ali kada na AVR-u promenim na TV ne dešava se ništa...

IMG_20211008_215913081.jpg

Sta si uradio? Lepo ima na tvom AVR ulazi i izlaz HDMI. I tu resavas sve.

Sta ti ovo znaci? Sto si napisao?

Ali kada na AVR-u promenim na TV ne dešava se ništa...

Objasni.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nesone said:

Sta si uradio? Lepo ima na tvom AVR ulazi i izlaz HDMI. I tu resavas sve.

Sta ti ovo znaci? Sto si napisao?

Ali kada na AVR-u promenim na TV ne dešava se ništa...

Objasni.

Recimo na AVRu slušam internet radio ( to trenutno jedino mogu) ,znači u opcijama AVRa odaberem internet radio i slušam ga. Ali ako hoću da gledam TV moram prebaciti u opcijama sa radija na TV. 

Do sada sam obišao nekoliko prodavnica i nigde ne mogu da nadjemo jebeno digitalni koaksijalni kabal da tako povežem sa TV om

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, TekManijak said:

Da li si uopste u podesavanjima zvuka na TV-u prebacio da ti zvuk ide na hdmi a ne na interne zvucnike tv-a?

Ne. Ali mi je TV preko jednog HDMI kabla spojen na kablovsku mrežu . Spojen je na HDMI 2. Kada na TV u izaberem izvor signala moram da stavim SOURCE HDMI 2. Kako BiH mogao gledati TV. AVR je povezan na HDMI 1. Kada SOURCE prebacim na HDMI 1. Ne dešava se ništa

 

Link to comment
Share on other sites

On 10.10.2021. at 12:16, nesone said:

Ali kada na AVR-u promenim na TV ne dešava se ništa...

Koliko sam video tvoj AVR za TV ima pozadi obeležen optički ulaz, zato kad prebaciš na AVR-u na TV nemaš ništa, probaj da TV povežeš HDMI kablom na neki od HDMI ulaza na AVR-u i birai taj ulaz, pa vidi šta se onda dešava.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zek said:

Koliko sam video tvoj AVR za TV ima pozadi obeležen optički ulaz, zato kad prebaciš na AVR-u na TV nemaš ništa, probaj da TV povežeš HDMI kablom na neki od HDMI ulaza na AVR-u i birai taj ulaz, pa vidi šta se onda dešava.

I to sam probao, ne pokazuje mi ništa na tom izlazu kada ga odaberem na AVR-u

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nesone said:

Bajkeru, da li je stigao PC i da li si resio?

Nisam buraz, PS mi stiže za vikend, a ne mogu da nadjemo digitalni koaksijalni da kupim. Bio u gigatronu, Tehnomanija, Emiju, dve radnje elektronske opreme i niko nema. Našao na kp ali su ili 1m ili 5m. A meni treba tipa plafon 1.5m . Stvarno mi se ne baca 30e da povežem TV i AVR.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...