Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, Delija said:

Pisi utiske.

Išao, gledao, birao, ali nisam nosio svoj AVR, slušao sam na njihovom.

Ovo su zvučnici čiji mi se zvuk najviše svideo kao i opšte stanje.

Juče ih doneo kući ali ne mogu da povežem, ni na komp ni na TV, danas trebam da kupim koaksijalni za TV, pošto preko HDMi neće da se poveže.

I moram da nadjem da kupim daljinski za AVR ili neki univerzalni

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Dr.Pop said:

Juče ih doneo kući ali ne mogu da povežem, ni na komp ni na TV, danas trebam da kupim koaksijalni za TV

Za povezivanje na komp ti treba kabl  sa 3,5mm stereo bananicom na jednom i dva činča na drugom kraju (ukoliko nemaš optički izlaz iz kompa).

Da li si siguran da TV ima koaksijalni audio izlaz - da nije možda optički?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, zek said:

Za povezivanje na komp ti treba kabl  sa 3,5mm stereo bananicom na jednom i dva činča na drugom kraju (ukoliko nemaš optički izlaz iz kompa).

Da li si siguran da TV ima koaksijalni audio izlaz - da nije možda optički?

Na grafičkoj imam HDMi ali mi je preko njega povezan Monitor, pokušao sam da raskačim monitor i da ga na upaljen komp prikačim na AVR da vidim da li će ga prepoznati ali nisam uspeo.

TV sam takodje probao da povežem preko HDMi kabla ali nisam uspeo, tačnije ništa se ne dešava.

Na TV u od izlaza imam

Model FOX 40LE370
Dijagonala ekrana 40" (102 cm)
Rezolucija ekrana Full HD 1920 x 1080
Tehnologija ekrana Edge LED
Frekvencija osvežavanja 200 Hz
Slika Dinamički contrast: 100.000:1
Vremenski Odziv: 3ms
HDMI x3
USB Da
Tjuner DVB T/C
Ostale konekcije Scart
CI Slot
PC ulaz
Priključci za slušalice
Vesa standard 200 x 100
Ostalo

USB (snimanje i reprodukcija)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gvlada said:

Јел исправан авр, конкретно хдми плоча?

Trebalo bi da jeste, tačnije nadam se da jeste. Na AVR-u ima indikatorska crvena lampica koja sija kada je neki HDMi ulaz u upotrebi. Ja recimo prikačim komp na HDMI 5 odaberem taj HDMI i indikator svetli da je taj ulaz povezan

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak - mora da radi TV preko HDMI. Bez toga ne vredi ni da probas sa AVR-om.

 

Kada i AVR udje u pricu moze da dodje do dodatnog problema na liniji komp - AVR - TV u vezi sa EDID-om iliti mogucnoscu AVR-a da odradi pass-through EDID-a.

Sa NUC-om je konkretno taj problem sa nekim AVR-ovima. I ne samo sa NUC-om, vec generalno sa Intel integrisanim grafickim cipovima na procesorima.

Link to comment
Share on other sites

Пробај неколико различитих хдми каблова на вези комп авр и авр тв. Погледај да нису хдми портови на авр искључени. Неки авр имају ту опцију за портове који се не користе.

Када повежеш комп на авр мора га показати у звучним картама и дати ти опцију да пробаш тест сигнал. Ако није дефолтни звучни излаз на компу мораш у програму изабрати авр као звучни излаз.

Такође, хдми оут у тв мора дати слику на тв.

Уради ресет на фабричка подешавања за сваки случај. Пусти тест сигнал из авр на звучнике да чујеш да ли раде излази. На крају уради калибрацију микрофоном.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Dr.Pop said:

  Na AVR-u ima indikatorska crvena lampica koja sija kada je neki HDMi ulaz u upotrebi. Ja recimo prikačim komp na HDMI 5 odaberem taj HDMI i indikator svetli da je taj ulaz povezan

Jesi uspeo da povezes? Radi li? Ovo uradi, za FM stanice mora antena da se poveze kako je rekao Delija. Ili ubodi parce koaksijalnog kabla. Odmah ce ti dati signal FM stanica.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nesone said:

Jesi uspeo da povezes? Radi li? Ovo uradi, za FM stanice mora antena da se poveze kako je rekao Delija. Ili ubodi parce koaksijalnog kabla. Odmah ce ti dati signal FM stanica.

Sutra ću nastaviti sa pokušajima da povežem TV. Riknuo mi komp. Ne znam kako mi blokiran nalog ovde pa sam sa fona morao da napravim drugi sa drugom mail adresom.

Kako da uradim test zvučnika ?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nesone said:

Imas li neki CD ili DVD player? Ako nemas, pozajmi na probu pa vrati.  Ako ti treba pomoc oko povezivanja napisi.

Zvucnici rade sigurno, kako si napisao kad si isao u kupovinu i slusao si ih.

Ostalo polako.

 

Da zvučnici rade, slušao sam ih, kablovi mi deluju ok. Sutra nastavljam sa zajebancijom 😀

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...